Change font size

Welcome
Τώρα που μας βρήκες θα ανακαλύψεις την Αλήθεια που μας κρύβουν επιμελώς
Tα θέματα πονάνε κάποιους που επιθυμούν να επιβάλουν την νέα τάξη και να συντηρούν τον κόσμο σε μια διαρκείς ύπνωση και ένα βαθύ σκοτάδι, προκειμένου να μην αντιδράσει στις προθέσεις τους και στο διεστραμμένο σχέδιό τους.

Πολλά συμβαίνουν γύρο μας, ακόμα και οι ποιο δύσπιστοι αντιλαμβάνονται οτι κάθε μέρα γίνονται αλλαγές και πολλές φορές ακατανόητες απο κοινούς ανθρώπους.

Κάτι δεν πάει καλά.

Κάποια θέματα θα σας προβληματίσουν, αν δεν έχετε προβληματιστεί ακόμα.

Κάποια τα έχετε απλώς ακούσει αλλά δεν δώσατε σημασία ή σας τα πέρασαν με μαεστρία ώστε να μην αντιδράσετε.

Εμείς προσπαθούμε να Εμβαθύνουμε στα θέματα αυτά.
Πιστεύουμε οτι μας αφορούν όλους και οτι δεν μας ρωτάνε όταν παίζουν με το μέλλον το δικό μας και των παιδιών μας.

Η γνώση είναι προς όλους και όχι μόνο για τον εαυτό μας.

Τα συμπεράσματα τα αφήνουμε σε εσάς μιας και όλα τα συμπεράσματα είναι υποκειμενικά.

Επιθυμούμε να μας βοηθήσετε στην προσπάθεια να μεγαλώσουμε την θεματολογία μας και να συμβάλετε με τους προβληματισμούς σας, με την γνώση σας και τη γνώμη σας στην ελεύθερη έκφραση των ιδεών.

Γίνε μέλος στο φόρουμ και βοήθησε να διαδοθούν και οι δικές σου αλήθειες, γνώσεις και εμπειρίες!

Post a new topicPost a reply Page 1 of 4   [ 72 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: ΒΙΝΤΕΟ ΣΟΚ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ
Unread postPosted: 16 Jan 2010, 20:17 
Forum Master
Forum Master

Has thanked: 20 time
Have thanks: 169 time
ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ - ΒΙΝΤΕΟ ΣΟΚ - ΑΥΣΤΗΡΩΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΗΛΙΚΕΣ!

ΒΙΝΤΕΟ ΣΟΚ!!!

Με αυτούς τους ανθρώπους θέλουν να μας κάνουν ίσους;
Α Ι Σ Χ Ο Σ!!

Το βίντεο είναι κατάλληλο ΑΥΣΤΗΡΩΣ μόνο για ενήλικες!!

Code:
http://hellenicrevenge.blogspot.com/2010/01/blog-post_5690.html

ακολουθήστε το link για να το δείτε

Αριστοτέλης

Image

Profile  

Post subject: Re: ΒΙΝΤΕΟ ΣΟΚ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ
Unread postPosted: 17 Jan 2010, 17:58 
Forum Master
Forum Master

Ο Γιωργάκης και ο νέος πολιτισμός των βρωμερών ....

ΚΛΕΙΤΟΡΙΔΕΚΤΟΜΗ : ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ...
Διαβάστε για τον πολιτισμό
των Μουσουλμάνων
που ήδη μας κήρυξαν τον πόλεμο !!!

Μια πολύ μεγάλη αλλα ενδιαφέρουσα αναφορά...
Αίγυπτος , Αιθιοπία, Γάμπια, Γουινέα, Δημοκρατία της Κεντρικής Αφρικής, Ερυθραία, Κένυα, Ακτή Ελεφαντοστού, Μάλι, Μπενίν, Μπουρκίνα Φάσο, Νιγηρία, Τζιμπουτί, Σιέρα Λεόνε, Σομαλία, Σουδάν, Τσαντ, Λιβερία, Υεμένη, Ινδονησία, Ομάν, Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, , αλλά και…κοινότητες μουσουλμάνων μεταναστών στις ΗΠΑ, στον Καναδά, στην Ευρώπη…
Οι κοινωνικοί επιστήμονες μιλούν για ένα «πολιτιστικό αδίκημα», οι διεθνείς οργανισμοί κρούουν τον κώδωνα του κινδύνου θανατηφόρων μολύνσεων , λόγω των μηδαμινών εγγυήσεων υγιεινής προφύλαξης, οι φεμινιστικές και οι κοινωνικές-ακτιβιστικές οργανώσεις καταγγέλλουν ένα έγκλημα κατά των γυναικών και τα δυτικά κράτη έχουν αρχίσει να την συμπεριλαμβάνουν στην ποινική τους νομοθεσία.
Γνωρίζετε ότι σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας(που αποτελεί τμήμα του ΟΗΕ), οι γυναίκες που βρίσκονται στη ζωή αυτή τη στιγμή και έχουν υποστεί κλειτοριδεκτομή, υπολογίζονται ούτε λίγο ούτε πολύ σε εκατόν σαράντα εκατομμύρια? Καθημερινά έξι χιλιάδες νεαρά κορίτσια υφίστανται αυτόν τον ακρωτηριασμό των εξωτερικών γεννητικών τους οργάνων, δηλαδή περίπου δυο εκατομμύρια το χρόνο…
Πρόκειται για ένα μαζικό έγκλημα που τελείται εις βάρος των γυναικών σε παγκόσμιο επίπεδο, κάτω από το πέπλο της σιωπηρής –πολλές φορές - ανοχής θρησκειών, κρατών, κυβερνήσεων, κοινωνικών επιστημόνων, ακόμη και μη κυβερνητικών οργανώσεων.
Θυμάμαι ένα ντοκιμαντέρ που είδα πρόσφατα στην κρατική τηλεόραση, που έδειχνε μια δίμετρη σκανδιναβή κοινωνική ανθρωπολόγο που διέτρεχε τις αχανείς εκτάσεις του Σουδάν αναζητώντας υλικό για τη διατριβή της και μιλούσε σε έναν βρετανό ταξιδευτή , από αυτούς που μας «παρουσιάζουν» τον κόσμο χωρίς να χρειαστεί να σηκωθούμε από τον καναπέ μας. Του έλεγε λοιπόν με άκρα χυδαιότητα και πολύξερο ύφος ότι «ο σεξουαλικός ακρωτηριασμός των κοριτσιών δεν αποτελεί πρόβλημα, γιατί είναι απλά ένα κοινωνικό έθιμο και ότι οι γυναίκες δεν στερούνται τίποτα από τη σεξουαλική τους ζωή αν τους έχουν κόψει την κλειτορίδα…». Πρόσθετε δε με υπολανθάνουσα ζήλια : « μα δεν τις βλέπεις , πως είναι όλες υπερσεξουαλικές?». Μου ήρθε (για εκατομμυριοστή φορά) να σπάσω την τηλεόραση και ταυτόχρονα δεν αντιστάθηκα στον πειρασμό να σκεφτώ χαιρέκακα πως θα ένοιωθε η συγκεκριμένη σουηδέζα «επιστήμων» ,αν την έβαζαν αυτήν κάτω να της κόψουν την πολύτιμη κλειτορίδα της…!

Μαρτυρίες γυναικών

Συμφωνούν όμως και οι ίδιες οι γυναίκες-θύματα αυτής της εθιμικής πρακτικής με την παραπάνω επιεικώς «αφελή» άποψη? Ας ρίξουμε μια ματιά σε μερικές μαρτυρίες γυναικών που έχουν το θάρρος να μιλήσουν από πρώτο χέρι για την «ιδιαίτερη» εμπειρία που σημάδεψε με βία και αίμα το πέρασμά τους στην εφηβεία και στην απαρχή της ερωτικής τους ζωής. Θα τις βρείτε μαζί με άλλες ,στο διαδίκτυο, στη διεύθυνση

Code:
http://www.unfpa.org.

* Zainab, 23 χρονών σήμερα, υπέστη κλειτοριδεκτομή όταν ήταν 8 χρονών. « Οι δυο αδελφές μου, εγώ και η μητέρα μου πήγαμε να επισκεφτούμε τους συγγενείς μας. Υπέθεσα αρχικά ότι θα πηγαίναμε εκδρομή , αλλά λίγο αργότερα μας ανακοίνωσαν ότι επρόκειτο να υποστούμε ακρωτηριασμό των γεννητικών μας οργάνων. Μια ημέρα πριν την εγχείριση ένα άλλο κορίτσι που ακρωτηριαζόταν πέθανε πάνω στην επέμβαση. Τρομοκρατηθήκαμε πολύ , αλλά οι γονείς μας είπαν ότι ήταν υποχρέωσή μας και γ’ αυτό το κάναμε. Ειλικρινά νομίσαμε ότι θα πεθαίναμε από τον πόνο. Χρειάζεται μια γυναίκα να σου κρατάει δυνατά το στόμα για να μην ουρλιάζεις, δυο να σου κρατάνε το στήθος και άλλες δυο τα πόδια σου. Μετά τον ακρωτηριασμό μας δέσανε πολύ σφιχτά τα πόδια γύρω-γύρω σαν να μαθαίναμε να περπατάμε ξανά. Έπρεπε να κάνουμε μεγάλη προσπάθεια να πάμε στην τουαλέτα. Αν δεν τα καταφέρναμε μέσα σε 10 μέρες , θα υπήρχε μεγάλο πρόβλημα. Υποθέτω ότι ήμασταν πολύ τυχερές! Αναρρώσαμε επιτυχώς και δεν πεθάναμε όπως το άλλο κορίτσι.»
* Οm Gad, 25 χρονών «Ήμουν 9 χρονών όταν μου ακρωτηρίασαν τα γεννητικά μου όργανα. Μου είπαν ότι πρόκειται για ένα σημαντικό γεγονός και οι γονείς μου με προετοίμαζαν λέγοντας: θα σφάξουμε και ένα κοτόπουλο για την περίσταση! Έτσι εγώ νόμιζα ότι θα ήταν κάτι ευχάριστο και διασκεδαστικό. Η εξαδέλφη μου η Zahra υπέστη πρώτη την επέμβαση και την άκουσα να φωνάζει και να κλαίει. Εγώ τρομοκρατήθηκα και γι’ αυτό έπρεπε να με κρατάνε .Ο ειδικός έκατσε μπροστά μου και έκανε την εγχείριση. Ούρλιαξα δυνατά για μια στιγμή και μετά έκανε έναν επίδεσμο από γάζα και βαμβάκι και τον τοποθέτησε στα χείλη του αιδοίου. Κατόπιν έπλενα κάθε μέρα την πληγή με νερό και μετά ψέκαζα επάνω μια σκόνη φτιαγμένη από έντομα. Η κλειτοριδεκτομή είναι απολύτως απαραίτητη και αποτελεί παράδοση. Επειδή τα εξωτερικά γεννητικά όργανα της γυναίκας μεγαλώνουν συνέχεια με την πάροδο του χρόνου και πρέπει να αφαιρούνται σε μικρή ηλικία. Ο λαός μου το κάνει και γι’ αυτό έχω κι εγώ υποχρέωση να το κάνω.»

Το ράψιμο του αιδοίου μετά την εκτομή της κλειτορίδας επιφέρει κατόπιν πολλαπλά προβλήματα σε πολλά επίπεδα.

* Η Deega , μια νεαρή αφρικανή διηγείται ότι ο άντρας της την πρώτη νύχτα του γάμου κάλεσε μια μαία να «την ανοίξει με μαχαίρι» , εφόσον ο ίδιος δεν μπορούσε με την σεξουαλική επαφή. « Εκείνη τοποθέτησε έναν κρόκο αυγού στα χείλη της πληγής , ώστε να μην αισθάνομαι πόνο κατά την επέμβαση. Παρόλα αυτά, πόνεσε πολύ. Ο άντρας βέβαια το απολαμβάνει, αλλά η γυναίκα υποφέρει από τους πόνους. Τώρα πια δεν πονάω. Αλλά να το απολαμβάνω, μου είναι αδύνατο...»
* Η Hibo αναφέρει για την περίοδό της « Η περίοδος μου ερχόταν με πολύ μεγάλη δυσκολία, σταγόνα –σταγόνα και διαρκούσε 10 μέρες το λιγότερο. Μερικές φορές έπρεπε να μου βάλουν κάποιο αναισθητικό βότανο στη μήτρα για να αντέχω τον πόνο. Ο γιατρός πρότεινε να ανοίξει λίγο την οπή του κόλπου , ώστε να τρέχει πιο εύκολα το αίμα , αλλά οι γονείς μου δεν συμφωνούσαν…»
* Ας αναφέρουμε και την πασίγνωστη πια ειδική πρέσβειρα των Ηνωμένων Εθνών για την κατάργηση του ακρωτηριασμού των γεννητικών οργάνων, την σομαλή Γουόρις Ντίρι, η βιογραφία της οποίας κυκλοφόρησε με μεγάλη επιτυχία και στη χώρα μας (Κάθλιν Μίλλερ, «Το λουλούδι της ερήμου», εκδ. Ωκεανίδα»). Στο βιβλίο παραθέτει παραστατικά την ανατριχιαστική περιγραφή της εμπειρία της. « Την εγχείρηση την έκανε μια γριά τσιγγάνα, που στην κοινότητά μας την θεωρούμε σημαντικό πρόσωπο, αλλά εγώ την θεωρούσα φόνισσα. Την νύχτα πριν την κλειτοριδεκτομή μου , η μητέρα με συμβούλεψε να μην πιω πολύ νερό η γάλα για να μην χρειαστεί να ουρήσω. Εκείνο το βράδυ η οικογένεια ασχολήθηκε περισσότερο μαζί μου, αυτή ήταν η παράδοση. Πριν ακόμη χαράξει με ξύπνησαν για την εγχείρηση … Πήγαμε σε μια απομακρυσμένη περιοχή, ανάμεσα σε θάμνους. Η μητέρα κάθισε σε ένα βράχο και μου έδωσε να δαγκώσω μια ρίζα δέντρου. … Η τσιγγάνα έχωσε τα δάχτυλά της σ’ εάν ταγάρι που φορούσε κι έβγαλε μια σπασμένη λεπίδα ξυραφιού. Έφτυσε πάνω της και την σκούπισε στη ποδιά της. Αφού την καθάρισε, μου έδεσε τα μάτια με ένα μαντήλι για να μη βλέπω. Το επόμενο πράγμα που ένοιωσα ήταν να κόβουν τη σάρκα μου … άκουσα τον πνιχτό ήχο της λεπίδας που πριόνιζε πέρα-δώθε το δέρμα μου. …Τα πόδια μου άρχισαν να τρέμουν και να τραντάζομαι ανεξέλεγκτα. Προσευχήθηκα να τελειώσει γρήγορα. Κι έτσι έγινε, γιατί λιποθύμησα… όταν ξύπνησα αντιμετώπισα σοβαρό πρόβλημα ούρησης… το μόνο άνοιγμα που είχε μείνει για τα ούρα και το αίμα της περιόδου, ήταν μια μικροσκοπική τρύπα με διάμετρο ενός σπιρτόξυλου… »

Ένα διαβατήριο έθιμο

Στην αρχή του 21ου αιώνα, στην εποχή της παγκοσμιοποίησης και της εικονικής πραγματικότητας, εξακολουθούν να υφίστανται στον πλανήτη μας έθιμα και πρακτικές που μας παραπέμπουν στο σκοτεινό παρελθόν της ανθρωπότητας. Κοινωνίες όπου η έννοια του κράτους δικαίου απουσιάζει, όπου η ατομική ελευθερία δίνει τη θέση της στη συλλογικότητα, όπου η ένταξη στην ομάδα είναι το κύριο μέλημα των μελών της, τα οποία διακατέχονται από ένα διαρκές «άγχος ενσωμάτωσης». Η ένταξη και η αποκοπή από την ομάδα αντιστοιχεί σε αυτό που θα λέγαμε στην «κοινωνική γέννηση» και στον «κοινωνικό θάνατο» του ατόμου, γεγονότα μείζονος σημασίας σε σχέση με τη βιολογική γέννηση και τον βιολογικό θάνατο…Σε τέτοιες κοινωνίες δεν είναι υπερβολικό να πούμε ότι η θέση μέσα στην ομάδα δίνει στα άτομα ταυτότητα και λόγο ύπαρξης , αλλιώς είναι κοινωνικά «νεκροί».
Η κλειτοριδεκτομή εντάσσεται στην ευρύτερη κατηγορία των «διαβατήριων εθίμων», που είναι τα έθιμα που συνοδεύουν το πέρασμα του ατόμου από το ένα κοινωνικό –βιολογικό status σε ένα άλλο : οι σταθμοί σε αυτή τη πορεία είναι οι γνωστοί , γέννηση, εφηβεία, ενηλικίωση, γάμος, θάνατος, πένθος… Το πέρασμα των ανθρώπων από τη μια κατάσταση στην άλλη γίνεται βασανιστικά , με δοκιμασίες και πόνο που ενσαρκώνει και εξορκίζει τον ψυχολογικό πόνο της συναισθηματικής ωρίμανσης. Η αντοχή και το ψυχικό σθένος των μελών της ομάδας δοκιμάζονται σκληρά , έως ότου τους επιτραπεί η βαθμιαία είσοδος στον σκληρό πυρήνα της ομάδας, που είναι ο κύκλος των γεροντότερων μελών…Στις μυητικές αυτές δοκιμασίες το άτομο στιγματίζεται, σημαδεύεται, ορκίζεται, «πληρώνει» με το μοναδικό χειροπιαστό του πεδίο έκφρασης , που δεν είναι άλλο από το σώμα του . Το σώμα εκποιείται δημόσια και μετατρέπεται στο ορατό και διάφανο πεδίο του ελέγχου και της καταστολής της ομάδας πάνω στο άτομο. Έτσι, ο φυσικός πόνος γίνεται το μέτρο της υποταγής του ατόμου στην ομάδα. Με τη μύηση επέρχεται ο συμβολικός θάνατος του παλιού εαυτού ,που σηματοδοτεί την γέννηση ενός καινούργιου, πιο έμπειρου πλέον και ικανού να ενσωματωθεί εαυτού.
Στη μύηση των αφρικανών γυναικών, η κοινωνική και βιολογική εφηβεία συμπίπτει συνήθως με την πρώτη της έμμηνο ρύση. Τότε η κοπέλα αποχωρίζεται από την οικογένειά της και περιορίζεται σε ένα μέρος μακριά από το χωριό, όπου παραμένει για αρκετό διάστημα, εκτεθειμένη στην πείνα , στα τσιμπήματα εντόμων και στην κακουχία. Κάποιες φορές υποβάλλεται στα φυλετικά τατουάζ με εντομές στο σώμα , διάτρηση των χειλιών κλπ. Κάποιες άλλες , υποβάλλεται στον ακρωτηριασμό των εξωτερικών της γεννητικών οργάνων…

Ιστορικές αναφορές
Η ιστορική καταγωγή του εθίμου του σεξουαλικού ακρωτηριασμού χάνεται κάπου ανάμεσα στη σημιτική και αιγυπτιακή παράδοση. Ο Ηρόδοτος αναφέρει ότι τον 5ο αιώνα π.Χ. , οι Φοίνικες, οι Χετταίοι και οι Αιθίοπες πραγματοποιούσαν κλειτοριδεκτομή στα κορίτσια τους. Το έθιμο παρατηρήθηκε από ιστορικούς-ανθρωπολόγους ερευνητές στις τροπικές ζώνες της Αφρικής, στις Φιλιππίνες, στις φυλές του Αμαζονίου, στους Ίνκας του Μεξικού , στους Αβοριγίνες της Αυστραλίας… Ο Στράβων αναφέρεται στη «γυναικεία περιτομή» στην Ερυθρά Θάλασσα, «όπως έπρατταν οι Ιουδαίοι». Ο Έλληνας γεωγράφος Αγαθαρχίδης , στην πτολεμαϊκή εποχή , περιγράφοντας τους Τρωγλοδύτες, φυλή εγκατεστημένη στα παράλια της Ερυθράς Θάλασσας, γράφει: «Έχουν έθιμο να κόβουν μέρη των γεννητικών τους οργάνων , όπως έκαναν οι Αιγύπτιοι. Γι’ αυτό οι Έλληνες τους ονομάζουν κολοβούς ».
Στον ελληνορωμαϊκό κόσμο υπάρχουν σπάνιες αναφορές της πράξης, ως θεραπευτικού μέτρου , ίσως κατά ορισμένων μορφών καρκίνου. Στην ποινική νομοθεσία των βυζαντινών (Εκλογή Ισαύρων), συναντούμε και την περίφημη «καυλοκοπία», σαν ποινή κατά των αρρένων κτηνοβατών…
Βλέπουμε λοιπόν ότι η πρακτική ξεπερνά ιστορικά και γεωγραφικά την περιοχή του Ισλάμ, το οποίο ωστόσο την έχει «χρεωθεί» τους τελευταίους αιώνες, καθότι απαντάται πρωτίστως σε περιοχές της μουσουλμανικής Αφρικής. και της Ινδονησίας. Πάντως, δεν μπορούμε να μιλάμε για ένα αυστηρά μουσουλμανικό έθιμο, εφόσον απουσιάζει από την περιοχή του «σκληρού πύρινα» του Ισλάμ (Ιράν, Ιράκ), ενώ αντίθετα παρατηρείται ακόμη και σε μη μουσουλμανικούς πληθυσμούς, όπως στους Κόπτες χριστιανούς της Αιθιοπίας και της Αιγύπτου, στους αυτόχθονες του Αμαζονίου, των Φιλιππίνων , του Μεξικού και της Αυστραλίας, κλπ. Επιπλέον δεν υπάρχει καμιά αναφορά σεξουαλικού ακρωτηριασμού των γυναικών μέσα στο Κοράνι .
Είδη κλειτοριδεκτομής

Υπάρχουν κυρίως τρεις τύποι κλειτοριδεκτομής:

* Ο «ηπιότερος», που είναι το κόψιμο της άκρης η και όλης της κλειτορίδας με ένα ξυράφι. Οι ισλαμικές αρχές την ονομάζουν «περιτομή Σούνα» και γενικά θεωρείται προτιμητέα , γιατί προκαλεί λιγότερα τραύματα σε σχέση με τους άλλους τύπους.( Τύπος 1)
* Ο δεύτερος τύπος κλειτοριδεκτομής είναι η ολική αφαίρεση της κλειτορίδας και μαζί με αυτή, των εσωτερικών (μικρών) χειλέων του αιδοίου. Πρόκειται για τον πιο διαδεδομένο τρόπο «γυναικείας περιτομής», σε ένα ποσοστό 80% σύμφωνα με τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας. (Τύπος 2)
* Ο τρίτος και πιο «ριζικός» τύπος ακρωτηριασμού είναι ο λεγόμενος «αγκτηριασμός», που οι μεν Σουδανοί ονομάζουν «φαραωνική περιτομή» , οι δε Αιγύπτιοι « σουδανική περιτομή». Πρόκειται για την αποκοπή ολόκληρης της κλειτορίδας, των εσωτερικών και εξωτερικών (μεγάλων) χειλέων, και στη συνέχεια, τη συρραφή της εισόδου του κόλπου , αφού προηγουμένως «ξυστεί» εσωτερικά , ώστε να κολλήσει με την επούλωση του τραύματος. Έτσι, το μόνο που απομένει, είναι μια μικροσκοπική τρύπα , από την οποία περνούν τα ούρα και το αίμα κατά την έμμηνο ρύση. Την πρώτη νύχτα του γάμου, ο άνδρας αναγκάζεται πολλές φορές να ανοίξει με μαχαίρι την είσοδο του γυναικείου κόλπου… Ευτυχώς ο αγκτηριασμός προτιμάται μόνο στο 5% περίπου του συνόλου των περιπτώσεων. (Τύπος 3)

Η κλειτοριδεκτομή είναι ένα θέμα «ταμπού» και τα υποψήφια θύματα - κοριτσάκια αγνοούν τι θα υποστούν κατά τη διάρκεια της τελετής. Νομίζουν ότι θα είναι κάτι σαν μεγάλη γιορτή με πολλά δώρα…Τα «εργαλεία» της επέμβασης, σχεδόν ποτέ αποστειρωμένα, είναι απλά σπασμένα γυαλιά, λεπίδες, ξυράφια, σκουριασμένα μαχαίρια, σουγιάδες, νύχια δακτύλων, αιχμηρές πέτρες, αγκάθια ακακίας και ο, τι άλλο βρεθεί πρόχειρο. Οι πρωτόγονες αυτές εγχειρήσεις μπορούν να οδηγήσουν στο θάνατο τα κορίτσια, είτε από το σοκ, είτε από τις μολύνσεις, είτε από επακολουθήσασα αιμορραγία. Την επέμβαση διενεργούν άτομα με ειδικές μαγικές δυνάμεις, εξέχοντα πρόσωπα της κοινότητας, συνήθως ηλικιωμένες γυναίκες που εκτελούν χρέη μαίας, θεραπεύτριας και μάγισσας.. Συνήθως λαμβάνει χώρα τη νύχτα, η τα χαράματα, μακριά από το χωριό , για να μην ακουστούν οι κραυγές των κοριτσιών και φοβηθούν τα άλλα που έπονται…Το προηγούμενο βράδυ έχει προηγηθεί και μια μικρή οικογενειακή γιορτή για το γεγονός και έχει σφαχτεί και το απαραίτητο κοτόπουλο για την περίσταση. Κατόπιν η κοπέλα παραμένει απομονωμένη σε μια καλύβα, μακριά από το χωριό μέχρι να κλείσουν οι πληγές της. Τότε πλέον επιστρέφει «καθαρή» η έφηβη στο χωριό.

Code:
http://www.mycorner.gr/user/blogs/view/name_jg2403/id_256/title_/
http://antiratsistis.blogspot.com/2010/01/blog-post_176.html

Αριστοτέλης

Image

Profile  

Unread postPosted: 08 Feb 2010, 15:34 
Forum Master
Forum Master

Η καθεστωτική ψευδοαριστερά, ο «Γιώργος ο «Έλληνας» και η Μεντινέ Μεμί

Image

Του Φαήλου Μ. Κρανιδιώτη

Στα «ΝΕΑ» της 5/2/10 το πρωτοσέλιδο, με τίτλο «Κατατέθηκε στη Βουλή το σχέδιο τομή. Νόμος διαβατήριο για 500.000 μετανάστες», συνοδευόταν από δυο φωτογραφίες κλειστού και ανοικτού ελληνικού διαβατηρίου που απεικόνιζε μουσουλμάνο με το φεσάκι του, που τον λέγανε …«Γεώργιο Έλληνα». Όταν ο Χατζηαβάτης έχει κέφια τι σκέφτεται, ε; Σου λέει, άμα δουν το εξώφυλλο τ’ αδέρφια μας απ’ τη Λαχώρη και την Τόρα Μπόρα, μπορεί να πουλήσουμε και κάνα φύλλο παραπάνω σήμερα που δεν είχαμε προσφορές.

Μέσα ενθουσιώδεις συντάκτες της καθεστωτικής «προόδου» επέχαιραν κι ανησυχούσαν μήπως τα ειδικά τεστ ελληνικής γλώσσας γίνουν τροχοπέδη στην ελληνοποίηση του «Γιώργου του «Έλληνα», που τον λένε Αμπντουλχαλήμ και ήρθε με τις Τουρκικές Δουλεμπορικές Ακτοπλοϊκές Γραμμές.

Η είδηση όμως ήταν στη σελίδα 55. Η Μεντινέ Μεμί, 16 χρονών, σαν την μεγάλη κόρη μου, από την επαρχία Ταχτά της Μαλάτιας θάφτηκε ζωντανή από την οικογένεια της μέσα στο κοτέτσι, γιατί ..μιλούσε με άντρες. Ο ιατροδικαστής βρήκε χώμα στους πνεύμονες και στο στομάχι της, αποδείξεις της τρομακτικής αγωνιώδους προσπάθειας που έκανε το δύστυχο κοριτσάκι για να σωθεί. Πριν από λίγο καιρό η Μεντινέ είχε το θάρρος να προσφύγει στην Αστυνομία γιατί η οικογένεια της την κακοποιούσε. Το καθίκι που υποδυόταν τον πατέρα είπε τότε στους αστυνομικούς ότι «έχει φίλους, αυτό μ’ ενοχλεί..». Μάλιστα την είχαν δηλώσει αγνοούμενη από τα τέλη Δεκεμβρίου, υποκρινόμενοι ότι δεν ξέρουν. «Πατέρας», «μάνα», «αδέρφια».

Μεμονωμένο περιστατικό; Έρευνες λέει δείχνουν ότι 40% των Τούρκων εγκρίνει τέτοια «εγκλήματα τιμής» κι είναι συνήθη και πολλά!

Η απάντηση στο ερώτημα, γιατί; Ισλάμ.

Image

Οι μουσουλμάνοι, πολλοί από αυτούς Τούρκοι, όχι μόνον στις χώρες καταγωγής τους αλλά και στην Δυτική Ευρώπη, συχνά σκοτώνουν τις κόρες ή τις αδελφές τους γιατί δημιούργησαν κάποια σχέση ή γιατί τόλμησαν να διαλύσουν τον αρραβώνα τους με τον κωλόγερο ή τον λιγδιάρη εύπορο στον οποίο της «πούλησε» ο πατέρας τους.

Τα τελευταία δε χρόνια είναι μόδα άλλη μέθοδος. Για να μην πηγαίνουν φυλακή οι πατεράδες και τα αδέλφια που συνήθως σφάζουν την «άτιμη», κάνουν κάτι άλλο. Κλείνουν την κοπέλα σ’ ένα δωμάτιο ασκώντας της αφόρητη ψυχολογική ή και σωματική βία και της αφήνουν χάπια, σχοινί ή κανά μαχαίρι, επιβάλλοντας της την αυτοκτονία, για να σωθεί η «οικογενειακή τιμή» και να μην βρεθούν πίσω από τα σίδερα ο πατέρας ή οι αδερφοί.

Ήδη υπήρξαν στην Ευρώπη οι πρώτες δίκες μουσουλμάνων μεταναστών γι’ αυτή τη νέα απίστευτη μέθοδο φόνου. Στην δε Τουρκία η συνεχής πρόοδος του ισλαμοφασισμού χειροτερεύει το πρόβλημα.

Αυτό το μοντελάκι λοιπόν μας αρέσει; Είναι συμβατό με τον ελληνικό τρόπο; Ήδη στο «Κ» της «Καθημερινής της Κυριακής» που μας πέρασε, ο Νίκος Βαφειάδης έγραψε για τις διαφημίσεις στο Πακιστάν για να κουβαληθούν στην Ελλάδα με 4 με 5000 δολαριάκια κι άλλα αδέρφια μας. Μάθαν ότι πηδιόμαστε…

Το ψηλό παιδί από τη Μινεσότα, ο αρμόδιος υπουργός του και οι ΜΚΟ γκρίζοι «σύμβουλοι» του, θέλοντας ψηφαλάκια ευγνωμοσύνης – όπως νομίζουν οι δόλιοι – και να υπηρετήσουν ριζοσπαστικά τις «πολιτικά ορθές» τρίχες που πιστεύουν, διεκδικούν στην ελληνική Ιστορία μια θέση που δεν θα ευχόμουν ούτε στον εχθρό μου. Η Αφροδίτη που μας έδειξε τον απαυτό της και μας είπε και την άποψη της, θα ‘ναι χαρούμενη, όταν οι ορδές θα πάρουν το διαβατήριο τους, θα φέρουν κι όλο το σόι και θα απασχολούμε κι εμείς τα διεθνή πρακτορεία με τέτοια «εγκλήματα τιμής», ενώ το μπαϊράμι θα γιορτάζεται με λαμπρότητα στο Σύνταγμα και στον Πύργο το Λευκό.

Δεν είναι μόνο το πρόβλημα ασφάλειας που θα δημιουργήσουμε στην Ευρώπη, αφού όλοι αυτοί με ελληνικό διαβατήριο θα μπορούν πλέον να πάνε οπουδήποτε εντός Σένγκεν και Ε.Ε. Δεν είναι μόνο ότι, θυμηθείτο το, η κατάργηση από τις Η.Π.Α. της βίζας για τους Έλληνες θα πάει περίπατο, όταν δουν τα κοπάδια των μουσουλμάνων με τα φρέσκα – φρέσκα ελληνικά διαβατήρια να συνωθούνται στην αμερικάνικη Πρεσβεία.

Ο νόμος αυτός, που με τόση κωλοπιλάλα προωθεί σύμπασα η καθεστωτική προοδευτικάντζα είναι ένας δυναμίτης στα θεμέλια της κοινωνίας. Οι εμπνευστές, υποστηρικτές και προωθητές του, ήδη κινούνται ενάντια στο εθνικό και λαϊκό συμφέρον, εκτός των ορίων της συνταγματικής νομιμότητας.

Βασικό δε στοιχείο σε πολλά βήματα της κυβέρνησης είναι η καμαρίλα, μια αδιαφάνεια που «βρωμάει» ότι υπάρχει κρυφή ατζέντα, κρυφοί σκοποί, σαφέστατα ιδεολογικοί. Δεν έχουν φράγκα να επιδοτήσουν άμεσα τους κομματικούς «πελάτες», ούτε να προσλάβουν νέες στρατιές στις ΔΕΚΟ και το φαλιρισμένο Δημόσιο. Θέλουν λοιπόν τις ευγνώμονες ψήφους των ταχείας ελληνοποίησης αλλοδαπών. Αυτή είναι η φανερή ατζέντα, των φανερών, φυσικών αυτουργών του «εγκλήματος». Θα ξυπνήσουν με μια τεράστια ανεξέλεγκτη απ’ αυτούς ισλαμική μειονότητα, που μπορεί να κάνει και δικό της κόμμα, με μια κοινωνική πραγματικότητα που θα μεταφέρει πρωτόγονα ήθη στην καρδιά των πόλεων μας αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα εκεί στα βάθη της Μινεσότα.

Υπάρχει όμως και η κρυφή ατζέντα της ολοκληρωτικής επίθεσης στο μισητό Έθνος, της αποδόμησης όχι μόνον της Παιδείας, της Ιστορίας και της κυρίαρχης Ιδεολογίας αλλά του ίδιου του Έθνους ως φυσικής υπόστασης. Έτσι θα γίνουμε πιο εύπλαστοι, πιο προσαρμόσιμοι, θα ‘χουμε δίπλα μας, στις γειτονιές μας, άλλα παλούκια. Η προσοχή μας, οι δυνάμεις μας θα είναι διασπασμένες, δεν θα είμαστε πια το μοναδικό μονομπλοκ Έθνος της Ευρώπης, κακό σπυρί στον κώλο της παγκοσμιοποίησης. Θα καταπιούμε έτσι πιο εύκολα και το νέο Σχέδιο Ανάν και την συγκυριαρχία στο Αιγαίο και την σταδιακή κυπροποίηση της Θράκης.

Θα έχουμε, ήδη έχουμε, ένα κράτος νεοταξικό, εχθρό της εθνικής ιδέας, της ελληνικότητας. Η φαιά φάλαγγα της ημιμαθούς ψευδοαριστεράς της γνωστής πλατείας, το αληθινό φασισταριό της χώρας, δίνει τα ρέστα της. Υποστηρίζει με χυδαιότητα, συκοφαντίες, μίσος και ολοκληρωτικό πνεύμα την αποδομητική επέλαση της κυβέρνησης. Θέλουν όσο πιο πολλά τετελεσμένα σε όλα τα μέτωπα κι όσο πιο γρήγορα.

Εκμεταλλεύονται την οικονομική κρίση και τον φόβο που έσπειραν για να επιβάλλουν τις μειοψηφικές κι ολοκληρωτικές απόψεις τους. Ένας μικρός παρακρατικός στρατός, ΜΚΟ, φασιστοειδείς πανεπιστημιακοί, δημοσιογραφικές πουτάνες και κρατικοδίαιτοι «διανοούμενοι» καραδοκούν σε κάθε γωνία για να μπήξουν στην πλάτη κάθε διαφωνούντα το στιλέτο του «ρατσιστή», του «εθνικιστή» κλπ. Αυτοί, οι αληθινοί φασίστες, σπιλώνουν εργολαβικά όποιον αντιδρά.

Γιατί όμως βιάζονται τόσο; Γιατί ξέρουν πως οι απόψεις τους είναι μειοψηφικές. Γιατί ξέρουν πως η νομιμοποίηση τους στη συνείδηση του Λαού είναι ελάχιστη.

Αφού λοιπόν ο Λαός δεν τους κάνει, αποφάσισαν ν’ αλλάξουν το Λαό! Ν’ αλλάξουν την ίδια του την σύνθεση, να αλλοιώσουν όχι απλά το εκλογικό σώμα αλλά να «σκοτώσουν» την εθνική ομοιογένεια, που δεν άφηνε την «πολυπολιτισμικότητα» να ριζώσει και να μας κάνει πειθήνιους και προσαρμόσιμους.

Βιάζονται γιατί ξέρουν πως δεν θα σταθούν για πολύ και όταν έρθει ο Αντώνης πάνω στα ερείπια που θα ‘χουν σωρεύσει, θέλουν να ‘χει να παλέψει με πολλά τετελεσμένα.

Όμως, αδέρφια, έχει ο καιρός γυρίσματα ή όπως θα ‘λεγε και το σόι στη Μινεσότα «what goes around comes around»…

(στην πρώτη φωτογραφία το διαβατήριο του Γιώργου του Έλληνα κατα τα ΝΕΑ, στην δεύτερη ο τάφος της ατυχης Μεντινέ)

Code:
http://www.antinews.gr
http://www.enkripto.com/2010/02/blog-post_07.html

Αριστοτέλης

Image

Profile  

Unread postPosted: 09 Feb 2010, 14:15 
Forum Legend
Forum Legend

Has thanked: 77 time
Have thanks: 134 time
Ισλάμ, πολιτισμός και ανθρώπινα δικαιώματα

Οι υποκριτικές κραυγές υστερίας, από κάποιους θιασιώτες της ενσωμάτωσης των λαθρομεταναστών στην ελληνική κοινωνία, στα πλαίσια της «πολυπολιτισμικότητας» και η σθεναρή υποστήριξη του σεβασμού των ανθρωπίνων δικαιωμάτων και της θρησκείας που πιστεύει, τον ισλαμισμό, το μεγαλύτερο ποσοστό των τριτοκοσμικών παράνομων μεταναστών που έχουν εισβάλλει στην Ελλάδα, ήταν αρκετά «ερεθιστικά» στοιχεία, για να με οδηγήσουν στο να συγκεντρώσω μερικά δείγματα του «πολιτισμού» τους, που οι επαγγελματίες «αντιρατσιστές» και «υπερασπιστές» των ανθρώπινων δικαιωμάτων, φαίνεται να αγνοούν επιδεικτικά.

Επειδή η εικόνα είναι πιο ισχυρή απ’ τον γραπτό λόγο, ας δούμε λοιπόν, το επίπεδο του «πολιτισμού» των ισλαμιστών, το σέβας στην «διαφορετικότητα» που ίδιοι απαιτούν για τους εαυτούς τους και κυρίως την σχέση που έχουν με τον σεβασμό των στοιχειωδών ανθρώπινων δικαιωμάτων, όπως αυτό της ζωής.

Οι εικόνες που περιέχονται στο βίντεο, είναι πολύ σκληρές και απολύτως πραγματικές (δεν είναι αναπαράσταση). Και αν πιστεύετε ότι σκηνές σαν και αυτές που θα δείτε είναι σπάνιες και δυσεύρετες, κάνετε λάθος. Υπάρχουν σε αφθονία στο διαδίκτυο, καθώς οι ισλαμιστές φροντίζουν να κινηματογραφούν τα «επιτεύγματα» του πολιτισμού τους και των παραδόσεών τους και στην συνέχεια να τα διοχετεύουν σε φανατικές ισλαμικές ιστοσελίδες.

Οι σκηνές, που αποτελούν ένα πολύ μικρό δείγμα του ισλαμικού «πολιτισμού», προέρχονται από το Αφγανιστάν, Πακιστάν, Ιράκ, Ιράν, Ινδία, Σομαλία, Νιγηρία, Σουδάν, Αιθιοπία, Μαλί και Αίγυπτο.
ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ! ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ!
link: http://www.pare-dose.net/files/video/islam.html

(Είναι το ίδιο βίντεο που δημοσίευσε και ο φίλος Άρης από άλλη πηγή)

Διαβάστε περισσότερα
link: http://www.pare-dose.net/?tag=%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF&paged=4#ixzz0f2YItOMm

Profile  

Unread postPosted: 12 Feb 2010, 23:59 
Forum Master
Forum Master

ΠΩΣ ΝΑ ΒΑΡΑΣ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ! - Βίντεο
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ "ΙΣΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ" ΠΟΥ ΘΑ ΖΗΤΟΥΝ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟ ΠΑΣΟΚ!
Απο ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΗΣ

Στο βίντεο που ακολουθεί βλέπουμε εναν πνευματικό ηγέτης του Ισλάμ να δίνει οδηγίες απο την τηλεόραση για το πως πρέπει ένας άνδρας να δέρνει την γυναίκα του.

Ξεχωρίσαμε μερικές απο τις οδηγίες:

Οδηγία 1
"Αν ο άνδρας θέλει να δείρει την γυναίκα για να απειλήσει την γυναίκα του δεν πρέπει ποτε να το κάνει μπροστά στα παιδιά.."

Οδηγία 2
"Δεν πρέπει να δημιουργήσει αιματώματα και μώλωπες απο τα κτυπήματα στο σώμα της γυναίκας..."

Οδηγία 3
"Δεν πρέπει να την κτυπά στο πρόσωπο και σε άλλα ευαίσθητα σημεία του σώματος..."

Οδηγία 4
"Δεν πρέπει με τα κτυπήματα να σπάσουν οστά..."

"Οταν ένας άνδρας παραβαίνει αυτές τις οδηγίες, παραβαίνει τους νόμους του Αλάχ..."

Code:
http://www.greektube.org/content/view/6870/2/

http://antipliroforisi.blogspot.com/2010/02/blog-post_9422.html

Αριστοτέλης

Image

Profile  

Unread postPosted: 13 Feb 2010, 00:04 
Forum Master
Forum Master

Τρία εκατ. κορίτσια υφίστανται ετησίως, ακρωτηριασμό γεννητικών οργάνων

Ένας άλλος βιασμός ο ακρωτηριασμός των γεννητικών οργάνων

Διεθνής ημέρα κατά του ακρωτηριασμού των γυναικείων γεννητικών οργάνων είναι η 6η Φεβρουαρίου, και η UNICEF μαζί με το Ταμείο των Ηνωμένων Εθνών για τον Πληθυσμό εξέδωσαν ανακοίνωση, στην οποία αναφέρεται πως ακόμη και σήμερα 3 εκατομμύρια κορίτσια εξακολουθούν να τίθενται σε κίνδυνο εξαιτίας αυτής της πρακτικής κάθε χρόνο. Επίσης, καλεί όλους να συμβάλλουν, ώστε να τερματιστεί αυτή η βλαβερή πρακτική μέσα σε μία γενιά.

«Η εκτομή ή αποκοπή των γυναικείων γεννητικών οργάνων έχει άμεσες και μακροπρόθεσμες συνέπειες στην υγεία των γυναικών και των κοριτσιών και παραβιάζει τα ανθρώπινα δικαιώματα.

» Τα τελευταία χρόνια έχουν πραγματοποιηθεί πρόοδοι στον τομέα της μείωσης της εξάπλωσης αυτής της πρακτικής, κατά κύριο λόγο επειδή οι κοινότητες και οι οικογένειες αναλαμβάνουν δράση και απαιτούν αλλαγή.
» Παρ’ όλα αυτά υπολογίζεται πως 120 με 140 εκατομμύρια γυναίκες έχουν υποστεί τις συνέπειες της βλαβερής και επικίνδυνης αυτής πρακτικής και 3 εκατομμύρια κορίτσια εξακολουθούν να τίθενται σε κίνδυνο εξαιτίας της κάθε χρόνο.

» Η πρακτική της εκτομής ή αποκοπής των γυναικείων γεννητικών οργάνων εξακολουθεί να υφίσταται, επειδή συντηρείται από κοινωνικές αντιλήψεις, όπως ότι τα κορίτσια και οι οικογένειές τους θα αντιμετωπίσουν ντροπή, κοινωνική περιθωριοποίηση και θα έχουν χειρότερες προοπτικές γάμου αν την εγκαταλείψουν. Οι αντιλήψεις αυτές μπορούν και πρέπει να αλλάξουν.

» Η επιτυχία στη μείωση της εξάπλωσης της πρακτικής σε αρκετές χώρες, όπου παλαιότερα ήταν ευρύτατα διαδεδομένη, ήλθε ως αποτέλεσμα λεπτών επαφών με τις τοπικές κοινωνίες, ενθαρρύνοντας την αλλαγή εκ των έσω. Εκεί όπου οι ίδιες οι κοινότητες επέλεξαν να προβούν σε δημόσιες διακηρύξεις κατά της πρακτικής, για παράδειγμα στη Σενεγάλη, σημειώθηκε μείωση μέχρι και 65%.

» Η UNICEF, το Ταμείο των Ηνωμένων Εθνών για τον Πληθυσμό και άλλοι συνεργάτες παρέχουν υποστήριξη σε πρωτοβουλίες κοινοτήτων για την εγκατάλειψη της πρακτικής αυτής. Τα προγράμματα αυτά προσεγγίζουν κοινοβουλευτικούς, μέσα ενημέρωσης, ανθρώπους που παραδοσιακά μπορούν να μεταφέρουν επιτυχώς μηνύματα, γυναίκες δικηγόρους, ιατρικούς συλλόγους, θρησκευτικούς αρχηγούς και διανοούμενους για να μιλήσουν ενάντια στην πρακτική.
» Η Διεθνής Ημέρα κατά του Ακρωτηριασμού των Γυναικείων Γεννητικών Οργάνων προσφέρει μια ευκαιρία σε όλους να διπλασιάσουν τις προσπάθειές τους, ώστε να τερματιστεί αυτή η βλαβερή πρακτική μέσα σε μία γενιά.

» Η UNICEF, το Ταμείο των Ηνωμένων Εθνών για τον Πληθυσμό και οι συνεργάτες τους θα συνεχίσουν να εργάζονται για την επίτευξη αυτού του σημαντικού στόχου και να προωθούν την ισότητα των φύλων και τη βελτίωση της σεξουαλικής και αναπαραγωγικής υγείας των γυναικών».

Code:
http://neoskosmos.com/news/el/node/6098

Αριστοτέλης

Image

Profile  

Unread postPosted: 14 Feb 2010, 12:34 
Forum Master
Forum Master

ΙΣΛΑΜΙΚΑ ΕΘΙΜΑ-ΣΟΚ των "Νέων Ελλήνων-Γιωργάκη":Μπάνιο και χορός με μπούργκα και μαντήλα!
Μ ιας και οσονούπω θα είναι συμπατριώτες μας,πρέπει ν'αρχίσουμε να προετοιμαζόμαστε στα απολύτως φυσιολογικά ήθη και έθιμα τους,καθότι αυτό θα πει "ενσωμάτωση" και "πολυπολιτισμός".Το να προσαρμοστούν αυτοί βέβαια στα έθιμα της χώρας που τους φιλοξενεί είναι κάτι αδιανόητο,αφού κάτι τέτοιο θα ήταν άκρως φασιστικό,ρατσιστικό και ξενοφοβικό!

Πάμε λοιπόν:Δείτε το βίντεο από την πόλη Ιμπέρια της Ιταλίας,όπου η τοπική μουσουλμανική κοινότητα ζήτησε να της παραχωρηθεί η αποκλειστική χρήση της Δημοτικής πισίνας για μερικές ώρες,ώστε να κάνουν το μπάνιο τους οι μουσουλμάνοι και ειδικότερα οι γυναίκες!

Code:
http://www.youtube.com/watch?v=eZEQ1afD3Ao&feature=player_embedded

Image

Αν δεν καταλάβατε γιατί γίνεται αυτό,ρίξτε μια ματιά στις φωτογραφίες:ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΜΠΑΝΑΚΙ δεν μπορούν να απολαύσουν οι μουσουλμάνες,χωρίς να είναι καλυμμένες από την κορφή ως τα νύχια!Απλά,ποικίλει ο βαθμός κάλυψης,από το μπούργκα μέχρι το τσαντόρ και το...μπουρκίνι!

Image

Image

Και σε άλλες μορφές όμως απλής διασκέδασης,όπως είναι ο χορός,οι μουσουλμάνες είναι εξίσου καλυμμένες.Δείτε το σχετικό βίντεο από την Υεμένη και φρίξτε:

Code:
http://www.youtube.com/watch?v=gABVw5Q3uew&feature=player_embedded#

Υπάρχουν πολλοί που όταν κάνουν αναφορά στα ισλαμικά έθιμα,δείχνουν σκοτωμούς,βασανιστήρια κλπ.Η "απάντηση" των λαθρομεταναστολάγνων είναι ότι πρόκειται για...εξαιρέσεις!Εμείς λοιπόν,τους δείχνουμε ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΖΩΗ!ΑΡΑΓΕ,ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΑ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ;

Όταν θα πηγαίνουμε για μπάνιο ανυποψίαστοι και θα σκάει μύτη η μουσουλμάνα με το μπούργκα,κολυμπώντας και μ'αυτό,δεν θα μπορούν κάποιοι να την χλευάσουν όπως κάνουν όταν βλέπουν Ιερείς ή μοναχές:Κι αυτό διότι θα παραμονεύουν οι μουσουλμάνοι σύζυγοι και οι...αντιρατσιστές παντός είδους!Το ίδιο θα συμβαίνει και σε χορούς κλπ.

Αυτοί λοιπόν είναι οι νέοι...συμπατριώτες μας,που θα μας επιβάλλουν διά της βίας και της μάζας τα βάρβαρα έθιμά τους:Εμείς,αφιερώνουμε αυτό το κείμενο στους "προοδευτικούς" και ειδικά στις "Ελληνίδες" που έχουν πάρει εργολαβία το "μπόλιασμα" (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό...) των μουσουλμάνων.ΣΥΝΤΟΜΑ,θα βρεθούν προ οδυνηρών εκπλήξεων,όταν θα αναγκαστούν να προσαρμοστούν στα "έθιμα" του Ισλάμ,προκειμένου να μην πάθουν χειρότερα.

Code:
http://hellas-orthodoxy.blogspot.com/2010/02/blog-post_2817.html

Αριστοτέλης

Image

Profile  

Unread postPosted: 15 Feb 2010, 18:46 
Forum Master
Forum Master

MOYΣΟΥΛΜΑΝΙΚΟΣ ΝΟΜΟΣ ΣΑΡΙΑ. ΑΥΤΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΟΜΜΑΤΑ +ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΜΑΖΙ- δείτε για να σας σηκωθεί η τρίχα ...

Image
Image
Image
Image
Image
Image

ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ Η ΕΙΔΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΥΡΟΥΣ "BILD".ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΙΜΗΘΗΚΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ "ΣΟΚ".
Είναι τραβηγένες στην πόλη Afgoye της Ν.Σομαλίας οπου ζει και βασιλεύει σαν θρησκεία ο Μουσουλμανισμός και δείχνει έναν ντόπιο κάτοικο που καταδικάστηκε δια λιθοβολισμού και θάψιμο επί τόπου ζωντανός, επειδή υποτίθεται πως διέπραξε μοιχεία!!! Επαναλαμβάνω: ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ πως διέπραξε μοιχεία. Ονομάζεται Abukar Mohamed Ibrahim (48 ετών), που καταδικάστηκε βάσει του νόμου της Σαρία σε θάνατο. (Angeblich im Namen des Islam) δήθεν στο όνομα του Ισλάμ.Οι φωτογραφίες ελήφθησαν από 13 Δεκεμβρίου 2009. Σύμφωνα με την Διεθνή Αμνηστία, ήταν η τέταρτος λιθοβολισμός του έτους στα ανατολικά της αφρικανικής αυτής χώρας!!!
Kαι μια φωτο για τους ζωόφιλους από την ίδια χώρα: δείτε την καμηλοπάρδαλη πως κείτεται καταμεσής του δρόμου σφαγμένη απο μουσουλμανικό μαχαίρι...
Ο δημοσιογράφος-φωτογράφος από το Μογκαντίσου,
ο Farah Αμπντί Warsameh (37 ετών) εργάζεται για το Associated Press έχει πάρει το World Press Photo Βραβείο για τέτοιου είδους θέματα με κίνδυνο της ζωής του σε πολλές περιπτώσεις.
ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΤΗΣ "ΣΑΡΙΑ" ΘΑ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ, ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΚΛΥΣΟΥΝ ΟΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΡΜΑΦΡΟΔΗΤΩΝ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΣΚΟΤΑΔΙΣΜΟΥ,ΤΗΣ ΚΡΕΠΑΛΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΙΣΟΠΕΔΩΣΗΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ Ν' ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΙΚΑ.
ΟΧΙ ΠΙΑ ΠΙΣΩ ΣΤΟΝ ΜΕΣΑΙΩΝΑ - ΟΧΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΙΣΜΟΥ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ - ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ. ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ....

Code:
http://cretanpatriot.blogspot.com/2010/02/moy.html

Αριστοτέλης

Image

Profile  

Unread postPosted: 07 Mar 2010, 10:08 
Forum Master
Forum Master

ΑΥΤΟΣ Ο ΙΣΛΑΜΙΚΟΣ "ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ" ΑΠΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
Ένα γαμήλιο γκαλά έγινε στη Γάζα τον Αυγούστο του 2009 .
Ο ιμάμης ευλόγησε το γάμο 450 ζευγαριών. Η πλειοψηφία των γαμπρών ήταν απο 25 μέχρι 30 ετών και η πλειοψηφία των νυφών ήταν ΚΑΤΩ ΑΠΌ 12 ΕΤΩΝ.

Image

ΟΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΙ . . . ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΜΑΣ ! ! !

ΚΑΜΑΡΩΣΤΕ ΤΟΥΣ, ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ,ΠΡΙΝ ΛΙΠΟΘΥΜΗΣΕΤΕ ΑΠΟ ΑΗΔΙΑ ΚΑΙ ΤΡΟΜΟ ! ! !
ΤΙ ΑΛΛΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΟΥΜΕ Η ΜΙΣΗ ΑΘΗΝΑ = 2.000.000 ΠΟΛΙΤΕΣ ΕΞΩ ΑΠ' ΤΗ ΒΟΥΛΗ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΤΟ ΛΑΘΡΟ-ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΘΑ «Π Λ Ο Υ Τ Ι Σ Ε Ι» ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΜΑΣ
Μ' ΑΥΤΟ ΤΟ . . . ΒΔΕΛΥΓΜΑ ! ; ; ;

Image

Αντ. Αντωνιάδης
Ο κόσμος αγνοεί ότι οι πιο αποτρόπαιες υποθέσεις σεξουαλικής κακοποίησης σε παιδιά, βασανιστηρίων και σοδομισμού λαμβάνουν χώρα στην καρδιά της Γάζας.
Οι γάμοι των παιδόφιλων της Χαμάς γίνονται με παιδιά μόλις 4 ετών, κι αυτό με την άδεια του ισλαμικού νόμου. Αυτή η πληροφοριά αποκαλύφτηκε από τον Δρ Paul L.Williams, και εκδόθηκε και μεταφράστηκε στη Βραζιλία.
Μεγάλοι μουσουλμάνοι αξιωματούχοι, όπως ο Mahmud Zahar, ένας ηγέτης της Χαμάς συγχάρηκαν προσωπικά τα ζευγάρια κατά τη διάρκεια αυτής της τελετής που ήταν πολύ προσεκτικά οργανωμένη.
" Είμαστε στην ευχάριστη θέση να πούμε στην Αμερική ότι δε μπορεί να σας στερήσει αυτή τη χαρά " είπε ο Zahar στους γαμπρούς, που ήταν όλοι ντυμένοι με που ήταν όλοι ντυμένοι με σκουρόχρωμα κοστούμια.
Κάθε γαμπρος πήρε από τη Χαμάς ως δώρο το ποσό των 500 δολαρίων.
Τα κοριτσάκια, σε προεφηβική ηλικία, όλα ντυμένα στα λευκά και υπερβολικά μακιγιαρισμένα έλαβαν ένα γαμήλιο μπουκέτο.
" Προσφέρουμε αυτό το γάμο σα δώρο στο λαό μας που ατιμετωπίζει την πολιορκία και τον πόλεμο" σχολίασε ο ισχυρός άντρας της Χαμάς, Ibrahim Salaf.
Οι φωτογραφίες αυτής της γαμήλιας τελετής εξιστορούν αυτήν την ειδεχθή "ιστορία".

Tο Διεθνές Κέντρο Ερευνών για τις Γυναίκες εκτιμά ότι υπάρχουν περίπου 51 εκατομμύρια "αρραβωνιασμένα κοριτσάκια" στον κόσμο, το μεγαλύτερο ποσοστό των οποίων είναι σε μουσουλμανικές χώρες. Το 30% αυτών των μικρών αρραβωνιαστικών δέχονται βία από το σύζυγό τους. Κάθε 3 χρόνια, 3 εκατομμύρια αυτών των μικρών μουσουλμάνων υπόκεινται σε ακρωτηριασμούς.

Η άσκηση αυτής της παιδοφιλίας γίνεται με την υποστήριξη του Ισλαμ.
Επιπλέον, ο πιο γνωστός μουσουλμάνος, ο Ayatolah Khomeini υποστήριξε την άσκηση της παιδοφιλίας:
«Ένας άντρας μπορεί να αντλήσει σεξουαλική ικανοποίηση από ένα παιδί, ακόμη και από ένα μωρό. Ωστόσο, δε μπορεί να διεισδύσει κολπικά, αλλά... πρωκτικά : ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ».

Αυτό δυστυχώς δεν αναφέρεται συχνά, και ο ΚΟΣΜΟΣ σωπαίνει ή δε θέλει να το κοιτάει. Ακόμη χειρότερα, δε θέλει να το ΞΕΡΕΙ.

Τώρα ξέρετε! Θα σιωπήσετε; Κανείς δε θα μπορέσει να σώσει αυτά τα μικρά θύματα της Χαμάς

Image

Code:
http://deltio11.blogspot.com/2010/03/blog-post_3644.html

Αριστοτέλης

Image

Profile  

Unread postPosted: 07 Mar 2010, 11:55 
Forum Legend
Forum Legend

Δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν αυτά τα γεγονότα. Δεν είναι δυνατόν να προωθούν την νομιμοποίηση αυτών των ανθρωπόμορφων τεράτων στην χώρα μας! Επιτέλους δεν βλέπουν τι κάνουν! Γιατί αν γνωρίζουν και συνεχίζουν τότε ένα τους πρέπει τελικά. ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΥΣ!!!

Profile  

Unread postPosted: 07 Mar 2010, 18:41 
Forum Legend
Forum Legend

Has thanked: 0 time
Have thanks: 5 time
Highscores: 19
Καπως έτσι εξεθεταν και οι "Έλληνες" των οικολογων πρασινων τις ιδεες τους....Μονο που καθε άλλο παρα Ελληνικες ήταν και ειναι....Μήπως κι εσυ, αγαπητε λελοκατι, όταν τοποθετεισαι, διεεσαι απο όμοιες θέσεις?

Και σιγά μην κρατήσω χαρακτήρα στον μεταναστολαθρομεταναστη, που έρχεται καταφανως να εκμεταλευτει ποικιλοτροπως την Ελληνικη φιλοξενια και φιλοτιμο! Και σιγά μην φοβηθώ να αποκαλέσω τον 㨴Αϊδαρο, γάϊδαρο!....Έχουν να αποδειξουν οι εν λόγω άνθρωποι, που σου τους θίξαμε (μηπως έχετε και συγγενεια?), αγαπητε λελοκατι, ότι έρχονται με αγαθους σκοπους χωρις καμια πονηρια?΄ΟΧΙ!! Αντιθετως, έχουν αποδειξει επανελειμενως, απο οποια εθνικοτητα και αν προερχονται, ότι διεκδικουν, απειλουν, παρανομουν και γενικως ποιουν μη εννομες πραξεις με σκοπο να πετυχουν τους οιουσδηποτε στοχους τους....Προς τι λοιπον η τοση ευθιξια προς τα ανθρωπομορφα τερατα? Που χρησιμοποιουν την ανθρωπινη μορφη για να κρυψουν τις οιεσδηποτε μη ανθρωπινες επιθυμιες τους? Αι σιχτιρ και αυταοι και οι υποστηρικτες τους!!!!!

Ω ξήν, αγγέλεις Λακεδαιμονίοις, ότι τήδε κείμεθα, τοις κείνων ρήμασι (αεί) πειθόμενοι!

Profile  

Unread postPosted: 07 Mar 2010, 20:31 
Forum Legend
Forum Legend

Αγαπητε λελοκατι,

Δεν χρειαζεται ουτε να θυμιζεις εσυ, ειδικα στον γραφοντα, ουτε να κανεις μνειες για αποχρωσεις και επιθεσεις. Το πως θα κανω αντιπαραθεση, δεν υπαρχει καποιος κανονας να μου το επιβαλλει, ποσο μαλλον εσυ που δεν δυνασαι, ειδικα στον γραφοντα. Οσο για τα επεριφημα επιχειρηματα που επικαλεισαι, τα δικα σου που ειναι? Ερωτησεις δε τυπου "Καταλαβες Αετε" δε παρακαλω για πρωτη δοση, να μην ξανααπευθυνεις στον γραφοντα.

Επι τελους δε, μεινε και λιγο ιν τοπικ...

Για φασισμους και λοιπα τερτιπια, υπαρχουν αλλς τοποθετησεις
Εισαι δε πολυ ολιγος, οπως αποδεικνυεις με τις τοποθετησεις σου και ανεπαρκης, στερουμενος επιχειρηματων, να ανταπεξελθεις στα βασικα αιτουμενα ενος διαλογου.

Επισης αγαπητε λελοκατι, τωρα, με αυτη την τοποθετηση, ο γραφων, σου επιτιθεται. Ισως με αυτη την διευκρινηση αντιληφθεις και ξεκαθαρισεις ορισμενες, επισης βασικες εννοιες στον εγκεφαλό σου.

Μαλλον, δεν γνωριζεις ότι δεν υπαρχει πονηρος λόγο, αλλα πονηρο πνευμα. Εσυ, τι απο τα δυο διαθετεις?
Τελος, έλεγχο, για το αν ξεπερναει ο γραφων, καποια ορια, δεν εχεις το δικαιωμα, ουτε εισαι σε θεση να κανεις.. Ο γραφων, δυναται....Δια τουτο, εσυ προσεχε πως απευθυνεις στο εξης τον λογο στον γραφοντα. Καταλαβες λελοκατι ή να κανω και κακα μου να σε πιασει και η δυσοσμια?

Ω ξήν, αγγέλεις Λακεδαιμονίοις, ότι τήδε κείμεθα, τοις κείνων ρήμασι (αεί) πειθόμενοι!

Profile  

Unread postPosted: 08 Mar 2010, 00:59 
Forum Legend
Forum Legend

Αγαπητε λελοκατι

Ευγενεια και ανοχη ο γραφων έχει σε μεγαλα αποθεματα και για ολους....Ο γραφων ομως εχει και τα κοτσια ή κακαλα να λεει και τα πραγματα με το ονομα τους, ασχετα αν αυτα στεναχωρουν ή εξαγριώνουν...Κατα τα φαινομενα, εις εκ των οποιων στεναχωριεται ή εξαγριώνεται εισαι και εσυ......

Ποσα ποστ έχεις κανει σαν Εντιτορ? Πολύ λιγοτερα από τον ΠΑΟΚτζι4 που ΔΕΝ ειναι ΕΝΤΙΤΟΡ! Επίσης ακομα λιγοτερα απο τον γραφοντα που επισης δεν ειναι εντιτορ και απο τον Αρη που ειναι έντιτορ....

Δεν αναρωτηθηκες γιατι σε γραφοντες με περισσοτερα ποστ απο τα δικά σου, υπάρχουν λιγοτερες ή καθόλου φωνες αντιθετες?
Δεν μπήκες στον κοπο να το κανεις, καθως φαινεται πλεον ξεκαθαρα ότι στερουμενος εσυ αποδειξεων, προσπαθεις με τις γνωστες σου πλεον μεθοδους να παρουσιαζεις κατι, μη αναλογιζομενος τι ακριβως είναι αυτο, μη σεβομενος το γεγονος ότι εδω στον χωρο αυτο ψαχνουμε την αλήθεια (και οτι δεν είναι αλήθεια, αποδεικνυουμε το ψευδες αυτου και το κατακεραυνωνουμε , το κρινουμε και το χαρακτηριζουμε ανθυγιεινο και μη αποδεκτο).

Επίσης, καθως αναφερομενος στο προσωπο του γραφοντος, εγραψες ότι ο γραφων σου επιτιθεται προσωπικα, κανε τον κόπο να αναγνωσεις τις τοποθετησεις απαντησεις στον γράφοντα, ίσως έτσι αντιληφθείς ότι εσυ λελοκατι ήσουν αυτος που ξεκινησες την επιθεση, την προσωπικη στον γραφοντα, μη αντεχοντας να δεχτεις το ψευδες και ανυποστατο καποιων απο τα γραφομενα σου.....Σου θυμιζω επισης, ότι και άλλα μελη του φορουμ, εχουν έρθει σε αντιπαραθεση με εσενα, αλλα δεν τους επιτεθηκες προσωπικα.....
Μαθε λοιπον ότι ο γραφων και θελει και μπορει να στεκεται απεναντι στον οιονδηποτε σαν κι εσενα και να αμυνεται και να αντεπιτιθεται και να ξεμπροστιαζει ότι σκαρτο εμφανιζεις εσυ και οποιος άλλος κοπιασει...
Δεν θα σου κανω τη χαρη να σου απευθυνω προσωπικους χαρακτηρισμους...Επισης δεν θα σου επιτρεψω ουτε θα σου κανω τη χαρη να δεχτω εγω και αλλοι συμφορουμιστες αυτα που παρουσιαζεις ως αληθη, ενω στην πραγματικοτητα δεν ειναι.
Για τα περιβοητα επιχειρηματα....Ακομα περιμενω κι εγω και άλλοι να μας τα παραθεσεις...Αλλα που να τα παραθεσεις με 174 τοποθετησεις.....Δυσκολο ειναι....
Για το ποιος ειναι λιγος λελοκατι, φτασε τον γραφοντα στις τοποθετησεις, κερδισε την εκτιμηση και τον σεβασμο και αλλων συμφορουμιστων, και υστερον ελα να τα συγκρινουμε τα δεδομενα...Μεχρι τοτε δεν θα σου επιτρεψω να συνεχισεις αυτου του ειδους τις τοποθετησεις, με προσωπικη επιθεση και πνευμα λογου σαν αυτο που συνεχιζεις να κανεις, στο προσωπο του γραφοντα, παρα το γεγονος ότι οι τοποθετησεις σου δεν γιναν αποδεκτες, ουτε τα ανυπαρκτα επιχειρηματα σου επεισαν.
Τελος, να γνωριζεις ότι όσο εσυ και οιοσδηποτε συνεχιζουν αυτο το στυλακι και υφακι, ο γραφων θα συνεχισει να κρινει και να κατακρινει τις τοποθετησεις αυτων που τις κανουν...Ειτε σου αρεσει ειτε όχι...Οταν ελθεις να ξανακανεις κριτικη και τετοιου ειδους συζητηση, φροντισε να εχεις μαθει να δεχεσαι εσυ πρωτος κριτικη και απορριψη..
Ερριστικη συμπεριφορα εχεις εσυ απο εγγραφης σου στο φορουμ....θυμισου το παρελθον σου, δεν ειναι κακο....
Και επι τελους, ο γραφων δεν γουσταρει αυτες τις ανωμαλιες σε οτι εχει σχεση με τις τελευταιες εξελιξεις στο θεμα των μεταναστολαθρομεταναστων, καθως ειναι αδικες, ανηθικες, αντεθνικες και εθνικα επικινδυνες
Και επισης δεν γουσταρει τον οιονδηποτε, να κανει απεγνωσμενες προσπαθειες (ματαιες ομως) να του τις περασει για ορθες, δικαιες και εθνικα συμφερουσες. Μαθε λοιπον λεοκατι να σεβεσαι την αληθεια οσο και αν ποναει..
Οσακις λοιπον θα ερριζεις τοιουτοτροπως, θα δεχεσαι την αμιληκτη κριτικη στα οσα γραφεις και παρουσιαζεις.....λελοκατι!!!

Profile  

Unread postPosted: 08 Mar 2010, 01:03 
Forum Legend
Forum Legend

Λελοκατι

Πες μας κι ολας οτι επειδη δεν σου αρεσει η προβολη της αληθειας όπως την παρουσιαζει ο γραφων, ότι θα μας φιμωσεις κι όλας.....Ο γραφων δυναται να σε φιμωσει οταν ξεπερασεις τα ορια...Εσυ δεν δυνασαι να το κανεις στον γραφοντα...Για αυτο υπαρχουν αλλοι συμφορουμιστες που ειναι υπευθυνοι...Καθως φαινεται ουτε αυτο σου αρεσει και μαλλον σε εκνευριζει κι ολας......ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ......Ευθυμισαμε κι ολας...
Μαθετε να χαμογελατε διοτι ειναι μεταδοτικ.....λελοκατι......

Profile  

Unread postPosted: 08 Mar 2010, 11:10 
Forum Legend
Forum Legend

Αγαπητέ lelosolel θα σου απαντήσω γιατί χαρακτηρίζω τους Μουσουλμάνους ως ανθρωπόμορφα τέρατα. Φυσικά και δεν γενικεύω γιατί παντού υπάρχουν και καλοί και κακοί. Αλλά πες μου σε παρακαλώ πως θα χαρακτήριζες εσύ κάποιον ο οποίος πιστεύει ότι είναι επιθυμητό το παρακάτω: Η άσκηση αυτής της παιδοφιλίας γίνεται με την υποστήριξη του Ισλαμ. Επιπλέον, ο πιο γνωστός μουσουλμάνος, ο Ayatolah Khomeini υποστήριξε την άσκηση της παιδοφιλίας: «Ένας άντρας μπορεί να αντλήσει σεξουαλική ικανοποίηση από ένα παιδί, ακόμη και από ένα μωρό. Ωστόσο, δε μπορεί να διεισδύσει κολπικά, αλλά... πρωκτικά : ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ».

Είναι ή δεν είναι ανθρωπόμορφο τέρας για να φτάνει σε αυτό το επίπεδο. Θα ήθελες αγαπητέ μου φίλε να εφαρμόσουν τα παραπάνω στα παιδιά σου όταν αυτοί οι άνθρωποι γίνουν νόμιμοι, ή θα σου άρεσε να βλέπεις να το κάνουν στα παιδιά του γείτονα, ή και στα δικά τους παιδιά; Εμένα δεν θα μου άρεσε και δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι, γιατί δεν ξέρω πως θα αντιδράσω!!! Όσο για το ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΥΣ, το λέω και το εννοώ και έχει αποδέκτη κάθε "λάτρη" αυτής της διαστροφής, αλλά και όποιον την υποστηρίζει, χωρίς να κάνω διάκριση μεταξύ πολιτών και πολιτικών. Ελπίζω να σου απάντησα και αν με θεωρείς μετά από αυτά "φασίστα" ή οπισθοδρομικό σε πληροφορώ ότι προτιμώ να με χαρακτηρίζουν έτσι παρά να ανταγωνιστώ τους υποτιθέμενους προοδευτικούς στην διαστροφή.

Profile  

Unread postPosted: 08 Mar 2010, 11:17 
Advanced Member
Advanced Member

Have thanks: 16 time
Βασικά φίλε Παοκάρα και δεν είμαι καλά...................καλό θα ήταν να ρωτήσουμε τον Lelo........αν θα ήθελε να το κάνουν αυτό στον ίδιο και όχι στα παιδιά του.

-="Ελλην" σημαίνει Φώς καί Πνεύμα. Σημαίνει Ανθρωπος καί Εξανθρωπιστής. Σημαίνει Αρετή καί Κάλος κι Ανδρεία. Σημαίνει Ελευθερία καί Δίκαιον καί σεβασμό Ετεροδόξων. "Ελλην" σημαίνει Αρμονία καί Ηθος καί Ερως γιά τήν Φύση καί τόν Κόσμο. Βαρύ τό φορτίο τής κληρονομιάς ενός τέτοιου ονόματος καί λίγοι έχουν τό δικαίωμα νά τό φέρουν.''=-

-="ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.''=-

-=BOYS DONT FORGET THAT BEST YOUR POST COUNT THE BIGGER YOUR PENIS GETS=-

Image
Image

Profile  

Unread postPosted: 08 Mar 2010, 12:09 
Forum Legend
Forum Legend

Λελοκατι

Συνεχισε να πηγαινεις με το ρευμα...Μπραβο σου?!?
Συνεχισε να εχεις προβλημα με την κριτικη και με την απορριοψη...Δεν πειραζει θα σου περασει...Φροντισε μονο να μην ειναι αργα για σενα.
Συνεχισε να εχεις προβλημα με την συμβιωση σε ενα φορουμ...Ετσι ίσως βοηθησεις τον γραφοντα να κανει κατι για σενα...Να σου αγορασει ενα μαντρι, να σου το δωρισει και να πα να γινεις βοσκος..Να εισαι πιο κοντα στο φυσικο σου περιβαλλον..
Μπα, εχεις προβλημα και με τα στρατοπεδα, το στρατο, το στρατευμα? Εγι ε πλεον ηλιου φαεινοτερον...Παλι τα μπερδεψες στο μυαλουδακι σου καϋμενε λελοκατι? Και σε αυτο θα πας κοντρα στο ρευμα....Ατιμε επανασταστη λελοκατι,,,,!!!!

Δεν πειραζει μωρε, οταν μεγαλωσεις λιγο ισως το καταλαβεις ποια ειναι η διαφορα φορουμ και στρατοπεδου. Διοτι ο γραφων τη γνωριζει και δεν χρειαζεται τον λελοκατι και τον καθε λελοκατι για να του την επισημανει..Διαδικτυακο Φορουμ ΔΕΝ ειναι ένας χώρος όπου όλοι ελευθερα και κρυμμενοι πισω απο την απροσωπη ανωνυμια του διαδικτυου, γραφουν ότι να ναι, ότι τους κατεβασει ο χαβας των γεννητικων τους οργανων..Διαδικτυακο Φορουμ ειναι χωρος οπου εκτιθενται ιδεες, με σεβασμο για τις άλλες ιδεες που εκτιθενται και με σαβασμο στους κανονες του διαλογου.....Τιποτε απο ολα αυτα δεν φροντισες να υλοποιησεις εστω στα βασικα και να κρατησεις τουλαχιστον τα προσχηματα.....
Επισης, σε αυτο το φορουμ, όπως και σε εκατονταδες χιλιαδες άλλα παγκοσμιως, υπαρχουν καποιο που φροντιζουν για την τηρηση αυτων των προαναφερθεντων....Λεγονται μοντερεητορς και Αντμινιστρεητορσ...Ο γραφων ειναι ένας απο αυτους εσυ δεν εισαι τιποτα απο αυτα τα δυο....
Στρατοπεδο και ειδικα ελληνικο, είναι ένας χωρος όπου στρατο-παιδευου και στρατοπεδευονται άντρες για να υπηρετησουν την πατριδα τους και να παιδευτουν όλοι οι εκπαιδευομενοι και να μαθουν κατι....Αληθεια, εσυ

Επισης, ο γραφων, καθε φορα που συνεχιζεις να τον προκαλεις επι προσωπικου για εθνικα θεματα, καθως εχει γνωση ως φυλακας ενω εσυ όχι, θα τον εχεις μπροστα σου, ειτε σου αρεσει ειτε όχι....Και θα διαβαζεις τα γραφομενα του...ειτε σου αρεσει ειτε όχι....

Καθορισε στο επομενο ποστ σου, σε παρακαλω, το αντιθετα με το ρευμα και το παραλληλα με το ρευμα......Για να καταλαβουν και οι αλλοι αναγνωστες βρε.....

Δια ολα τα ανωτερω αναφερομενα ο γραφων θα συνεχιζει να κανει κριτικη στα κακως κειμενα γραφομενα, και κατα τα φαινομενα και στα δικα σου διοτι δειχνεις να εμμενεις στην θεση σου....Ο γραφων λεει δεν πειραζει.....Εχει και γνωση ως φυλαξ εχει και πειρα εχει και υπομονη....
Καταλαβες λελο κατι? Τωρα όμως προσεχε,γιατι αρχισα να κανω και κακα μου και μαλλον αδυνατεις να ανεχτεις τη δυσοσμια.....

Profile  

Unread postPosted: 08 Mar 2010, 14:45 
Advanced Member
Advanced Member

Have thanks: 16 time
Τους βολεύει να είναι έτσι.Ανώμαλα κτήνη και άρρωστα μυαλά.Στην κοινωνία της πληροφορίας και της υποτιθέμενης παγκοσμιοποιήσης που ζούμε δεν υπάρχει άλωθι!!!

-="Ελλην" σημαίνει Φώς καί Πνεύμα. Σημαίνει Ανθρωπος καί Εξανθρωπιστής. Σημαίνει Αρετή καί Κάλος κι Ανδρεία. Σημαίνει Ελευθερία καί Δίκαιον καί σεβασμό Ετεροδόξων. "Ελλην" σημαίνει Αρμονία καί Ηθος καί Ερως γιά τήν Φύση καί τόν Κόσμο. Βαρύ τό φορτίο τής κληρονομιάς ενός τέτοιου ονόματος καί λίγοι έχουν τό δικαίωμα νά τό φέρουν.''=-

-="ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.''=-

-=BOYS DONT FORGET THAT BEST YOUR POST COUNT THE BIGGER YOUR PENIS GETS=-

Image
Image

Profile  

Unread postPosted: 08 Mar 2010, 15:27 
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος

Has thanked: 166 time
Have thanks: 53 time
Η άσκηση αυτής της παιδοφιλίας γίνεται με την υποστήριξη του Ισλαμ. Επιπλέον, ο πιο γνωστός μουσουλμάνος, ο Ayatolah Khomeini υποστήριξε την άσκηση της παιδοφιλίας: «Ένας άντρας μπορεί να αντλήσει σεξουαλική ικανοποίηση από ένα παιδί, ακόμη και από ένα μωρό. Ωστόσο, δε μπορεί να διεισδύσει κολπικά, αλλά... πρωκτικά : ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ».

:mpam: Θάνατος και μόνο!

Profile  

Unread postPosted: 08 Mar 2010, 15:39 
Forum Legend
Forum Legend

Αγαπητε λελοκατι

Απο ποτε τα θα και τα άμα, δηλαδη οι υποθεσεις αποτελουν αδιασειστες αποδειξεις? Ο γραφων ομιλει για την τελευταια τοποθετηση σου που με υποθεσεις παραλληλιζεις τα αισχη που γινονται και ειναι ορατα σε κινηματογραφικη ληψη και αναπαραγωγη, με πιθανες αντιστοιχες συμπεριφορες αλλων αναγνωστων συμπεριλαμβανομενου και του γραφοντος...Με θα και με αμα και με πιθανον δεν χτιζονται ουτε στηριζονται θεωριες και φανταστικα σεναρια...
Ο γραφων θεωρει προσβλητικο που εστω και με υποθεση εσυ ερχεσαι και τον ομοιαζεις και αυτον και αλλους αναγνωστες, με ανθρωπομορφα τερατα....Σε παρακαλω λοιπον, κανε νεα τοποθετηση με την οποια ανακαλεις και ζητας συγγνωμη, αλλοιως καθε δικη σου τοποθετηση που θα παραβαινει βασικους κανονες του φορουμ και θα περιεχει τετοου ειδους προσβολες θα διαγραφεται παραυτα...Ειτε σου αρεσει ειτε δεν σου αρεσει....Αυτη ειναι και η δουλεια του γραφοντα...Η αποκατασταση της διαταραχθεισας ταξης....Η αποφυγη θεωρησης του να παρουσιαζει τις, προπαγανδιζουσες ιδεες, σαν αξιες, δικαιες και αληθεις.
Σε παρακαλω λοιπον, ανακαλεσε και ζητησε τις δεουσες συγγνωμες..

Profile  

Post a new topicPost a reply Page 1 of 4   [ 72 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4  Next