Change font size

Welcome
Τώρα που μας βρήκες θα ανακαλύψεις την Αλήθεια που μας κρύβουν επιμελώς
Tα θέματα πονάνε κάποιους που επιθυμούν να επιβάλουν την νέα τάξη και να συντηρούν τον κόσμο σε μια διαρκείς ύπνωση και ένα βαθύ σκοτάδι, προκειμένου να μην αντιδράσει στις προθέσεις τους και στο διεστραμμένο σχέδιό τους.

Πολλά συμβαίνουν γύρο μας, ακόμα και οι ποιο δύσπιστοι αντιλαμβάνονται οτι κάθε μέρα γίνονται αλλαγές και πολλές φορές ακατανόητες απο κοινούς ανθρώπους.

Κάτι δεν πάει καλά.

Κάποια θέματα θα σας προβληματίσουν, αν δεν έχετε προβληματιστεί ακόμα.

Κάποια τα έχετε απλώς ακούσει αλλά δεν δώσατε σημασία ή σας τα πέρασαν με μαεστρία ώστε να μην αντιδράσετε.

Εμείς προσπαθούμε να Εμβαθύνουμε στα θέματα αυτά.
Πιστεύουμε οτι μας αφορούν όλους και οτι δεν μας ρωτάνε όταν παίζουν με το μέλλον το δικό μας και των παιδιών μας.

Η γνώση είναι προς όλους και όχι μόνο για τον εαυτό μας.

Τα συμπεράσματα τα αφήνουμε σε εσάς μιας και όλα τα συμπεράσματα είναι υποκειμενικά.

Επιθυμούμε να μας βοηθήσετε στην προσπάθεια να μεγαλώσουμε την θεματολογία μας και να συμβάλετε με τους προβληματισμούς σας, με την γνώση σας και τη γνώμη σας στην ελεύθερη έκφραση των ιδεών.

Γίνε μέλος στο φόρουμ και βοήθησε να διαδοθούν και οι δικές σου αλήθειες, γνώσεις και εμπειρίες!

Post a new topicPost a reply Page 1 of 4   [ 71 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Όλη η αλήθεια για την γρίπη των χοίρων
Unread postPosted: 26 Jul 2009, 21:26 
Great Poster
Great Poster

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Σε αυτόν τον κόσμο, για κάθε κακή καμπή της ισορροπίας όπως έχουμε
πει και συμφωνήσει σε παλαιότερα post, ευθύνεται ο άνθρωπος. Ο άνθρωπος
είναι αυτός που ελέγχει τα πάντα σε αυτό τον πλανήτη και είναι υπαίτιος
για όλα, όπως και για τις ασθένειες. Ομολογουμένως αν κάποιος πιστεύει
πως η γρίπη των χοίρων ήλθε από μόνη της, δίχως να έχει προκαλέσει
κανείς την εμφάνισή της, αφιερώστε λίγο από το χρόνο σας, ρίξτε μια
ματιά στο παρακάτω κείμενο και θα καταλάβετε άμεσα για τι πράγμα μιλάω...

Image

Image

Image

Image

Image

Profile  

Post subject: Re: Όλη η αλήθεια για την γρίπη των χοίρων
Unread postPosted: 26 Jul 2009, 21:27 
Great Poster
Great Poster

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Profile  

Unread postPosted: 26 Jul 2009, 21:29 
Great Poster
Great Poster

Image Image

Image

Image

Image

Profile  

Unread postPosted: 26 Jul 2009, 21:31 
Great Poster
Great Poster

Image

Image

Image

Image

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Profile  

Unread postPosted: 27 Jul 2009, 01:17 
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος

Has thanked: 132 time
Have thanks: 99 time
+1

Να προσθέσω και το σημερινό άρθρο του "Έθνους της Κυριακής":

Xρυσές δουλειές για τις φαρμακοβιομηχανίες!

Aμήχανες οι κυβερνήσεις καταφεύγουν σε μεγάλες και δαπανηρές παραγγελίες αντιγριπι­κών εμβολίων, ενισχύο­ντας έτσι τις θεωρίες συνωμοσίας για παιχνίδι πλουτισμού των πολυ­εθνικών εταιρειών

Με τη νέα γρίπη προ των πυλών του βορείου ημισφαιρίου, εκατομμύρια άνθρωποι καλούνται να προσαρμοστούν σε έναν καινούργιο τρόπο ζωής, που, όπως προβλέπεται, θα υιοθετήσουν για τουλάχιστον έναν χρόνο.

O Παγκόσμιος Oργανισμός Yγείας (ΠOY) έχει δώσει ορισμένες γενικές κατευθύνσεις, ωστόσο ομάδες ειδικών που ερευνούν για λογαριασμό του οργανισμού δεν έχουν συντάξει ακόμη τις οριστικές εκθέσεις τους, όπου θα προτείνεται η λήψη κάποιων μέτρων παγκοσμίως.

Σε επίπεδο Eυρωπαϊκής Eνωσης, οι υπουργοί Yγείας έχουν δώσει ήδη ραντεβού για τον Oκτώβριο, προκειμένου να λάβουν αποφάσεις, έχοντας εκτιμήσει την εξέλιξη του ιού. Oπότε, προς το παρόν, τα όποια μέτρα λαμβάνονται σε εθνικό επίπεδο.

Το ερώτημα

«Tο βασικό ερώτημα είναι το κατά πόσο οι πολίτες θα αποδεχθούν τα μέτρα που επιβάλλουν οι κυβερνήσεις», εκτιμά ο Kρίστιαν Nτρόστεν, επικεφαλής του Iνστιτούτου Iολογίας στο Πανεπιστήμιο της Bόννης. «Eίναι θέμα κουλτούρας. Kάτι που λειτουργεί στην Eυρώπη ίσως δεν είναι αποτελεσματικό σε άλλες χώρες και το αντίστροφο», επισημαίνει.

Mέχρι στιγμής, πάντως, οι κυβερνήσεις δείχνουν σημαντική προτίμηση στα προγράμματα ευρύτατου εμβολιασμού, γεγονός που χαροποιεί ιδιαιτέρως τους κολοσσούς της φαρμακοβιομηχανίας.

Oπως εκτιμά η JP Morgan, οι παραγγελίες που έχουν γίνει στις 4 παρασκευάστριες πολυεθνικές του αντιγριπικού εμβολίου είναι περισσότερες από 600 εκατ. δόσεις. Σε αυτές πρέπει να προστεθούν και άλλα 350 εκατ. εμβολίων είτε σε ενέσιμη μορφή για την Eυρώπη είτε σε ρινικό εκνέφωμα για τις HΠA.

Πέραν τούτου, όμως, είναι απαραίτητα και τα φάρμακα που θα καταπολεμήσουν τον ιό H1N1 για όσους νοσήσουν, τα οποία θα στοιχίσουν περίπου 2 δισ. ευρώ. Eκτιμάται, λοιπόν, ότι οι φαρμακοβιομηχανίες θα κάνουν «χρυσές δουλειές» εισπράττοντας 10 δισ. δολάρια.

Profile  

Unread postPosted: 27 Jul 2009, 02:44 
Moderator
Moderator

Has thanked: 302 time
Have thanks: 167 time
Πολυ εχω αγχωθει με την γριπη των χοιρων ρε παιδια.

Δεν προλαβα να θαψω καλα καλα κατι φιλους που πεθαναν απο την γριπη των πτηνων και κατι συγγενεις απο την ασθενεια των τρελων αγελαδων και ηρθε και αυτο το κακο. :Aaaaa:

Εναν κοκο σιναπεως στην Καινη Διαθηκη και στον Ιησου Χριστο να ειχαμε και να την μελετουσαμε δεν θα καθομασταν να συζηταμε τωρα τετοια.

Δεν παραθετω κειμενο, καιρος να αρχισουμε να ξεσκονιζουμε τις γραφες μας :o :o :o :gr:

Profile  

Unread postPosted: 27 Jul 2009, 08:44 
Forum Legend
Forum Legend

Has thanked: 77 time
Have thanks: 134 time
Θα συμφωνήσω με τον φίλο vestromas ότι πρέπει επιτέλους να αποτανθούμε στην μοναδική αλήθεια που υπάρχει. Την αλήθεια του Θεού. Καιρός να αρχίσουμε να συνδέουμε και τα γεγονότα με τις προφητείες των Αγίων και την Αποκάλυψη. Γιατί το λέω αυτό; Διότι δείτε τι αρχίζει και γίνεται στον κόσμο. Η εφημερίδα "ΤΑ ΝΕΑ" στο άρθρο " Αντιγριπικό λουκέτο σε σχολεία - γήπεδα. Ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας εξετάζει όλα τα πιθανά σενάρια και προτείνει δραστικές λύσεις" γράφει: "Στη Νέα Ζηλανδία απαγορεύτηκε η μετάληψη των πιστών, ενώ στη Χιλή δεν πραγματοποιήθηκαν κυριακάτικες λειτουργίες σε αρκετές εκκλησίες."

link: http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artid=4527824

Εχθές (26 Ιουλίου 2009) στο δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1 έγινε αναφορά για πρώτη φορά στα κάτωθι:
α. Τίς απαγορεύσεις ανά τον κόσμο άσκησης των θρησκευτικών καθηκόντων των πιστών προβάλοντας ταυτόχρονα μια έρευνα - ρεπορτάζ που έγινε έξω από Εκκλησίες της Ελλάδας. Κατά την άποψή μου μάλλον προετοιμάζουν τον κόσμο στη χώρα μας να δεχθεί κιαυτός τις πιθανές απαγορεύσεις. Βέβαια οι απαντήσεις που πήραν από τον κόσμο μ'άλλον δεν τους άρεσαν καθόλου διότι κανείς δεν είπε ότι θα σταματήσει να ασκεί τα θρησκευτικά του καθήκοντα (και πολύ μου άρεσε αυτό!!!).
β. Την ανακοίνωση ότι σύμφωνα με δήθεν σενάρια συνομωσιολογίας ο ιός της γρίπης των χοίρων προήλθε από τροποποίηση του κανονικού ιού της γρίπης σε εργαστήριο ο οποίος για κάποιο λόγο ξέφυγε στην ατμόσφαιρα (κάτι που συμβαδίζει με την ανάλυση του κ. Μαυρομμάτη).

ΥΓ: Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς εννοεί ο κ. Μαυρομμάτης με την φράση "Το ένα μεγάλο ψέμα προσπαθεί να πιαστεί απ' το άλλο μεγάλο ψέμα." που βρίσκεται κάτω απο τις φωτογραφίες της Παναγίας και του Χριστού; Τι θέλει να μας πει ότι ο Χριστός και Χριστιανική πίστη είναι ψέμα;

Profile  

Unread postPosted: 27 Jul 2009, 08:45 
Good Poster
Good Poster

Have thanks: 1 time
Εδώ στην Ελλάδα δεν μασάμε.
Είναι ολοφάνερο ότι, κανείς δεν υπολογίζει τη γρίππη των χοίρων.
Λόγω τουριστικής περιόδου όλα λειτουργούν σαν να μη συμβαίνει τίποτε. Εκτός εάν πράγματι ΔΕΝ συμβαίνει.
Τα πλοία είναι τόσο γεμάτα που δεν βρίσκεις θέση να ταξιδέψεις , παρά μόνον αν έχεις μέσον στο υπουργείο μεταφορών !
Τα αεροπλάνα το ίδιο.
Τα ξενοδοχεία το ίδιο.
Οι καφετέριες , οι ταβέρνες, τα bar, τα μπουζούκια, τα ορθάδικα, η Μύκονος ................ το ίδιο.
Ο ένας πάνω στον άλλον και δεν τρέχει τίποτε. Δεν κολλάμε εμείς γρίππη !
Οι θάλασσες είναι συνεχώς γεμάτες Έλληνες - Ξένους - Τουρίστες - υγιείς - άρρωστους. Όλοι μαζί, με παρέα τα ψάρια και τις λοιπές μορφές ζωής της θάλασσας δροσιστήκαμε δεόντως και θα συνεχίσουμε να το κάνουμε μέχρι θανάτου είτε από γρίππη, είτε από πείνα λόγω υψηλής φορολογίας και οικονομικής κρίσης.

Είναι προφανές ότι τα υπουργεία Υγείας - Τουρισμού -Οικονομίας και Μεταφορών είναι ενήμερα για την πραγματικότητα σε ότι αφορά την γρίππη των χοίρων.
Γι αυτό εξ' αλλου είμαστε τόσο άνετοι τώρα. Όποιος θέλει πάει - έρχεται - ταξιδεύει - μεταφέρει τα μικρόβια του - κάνει τα μπανάκια του- ΠΛΗΡΩΝΕΙ και φεύγει.
Βέβαια λόγω πανδημίας, θα πρέπει ίσως να μπούμε σε φάση καραντίνας περί τα τέλη Σεπτεμβρίου που "μας τελειώνει" ο τουρισμός.
Έχουμε χρόνο ...... 'Ολα καλά μέχρι τότε.

Αν δεν κάνουμε κάτι , οι επόμενοι θα γεννιούνται στον ενοποιημένο κόσμο και θα χαθούν μέσα σ' αυτό το matrix. Δεν θα ζήσουν σαν άνθρωποι και δεν θα φταίνε για αυτό.

Profile  

Unread postPosted: 27 Jul 2009, 08:56 
Super Administrator
Super Administrator

Has thanked: 1137 time
Have thanks: 680 time
Highscores: 12
Avadon +1

Νοῦς ὑγιής ἐν σώματι ὑγιεῖ.

Image

Truth

Ν. Λυγερός - Η στρατηγική ανάκαμψη της Ελλάδας
https://www.youtube.com/watch?v=JTtECrt3ZlE
Στηρίξτε την προσπάθεια ενημέρωσης

Μακριά
από κομματικούς σχηματισμούς.
Ρίξτε μία ματιά στους παρακάτω συνδέσμους!
Αξίζει την προσοχή σας:

- Το πλήρες σχέδιο Ε.ΠΑ.Μ. για έξοδο Ελλάδας από«κρίση»!
https://www.youtube.com/watch?v=3QOU9FMvQto

www.antistasitora.org
ΟΛΗ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΡΑΠΕΖΩΝ και ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΤΑΜΕΙΩΝ
ΑΠΛΑ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ, ΤΟΥΣ ΣΕΡΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!

Profile  

Unread postPosted: 27 Jul 2009, 10:17 
Forum Legend
Forum Legend

Has thanked: 91 time
Have thanks: 95 time
ευχαριστούμε Avadon!

πολύ μου άρεσε το άρθρο!!!

Ερνέστο Καρντενάλ

Profile  

Unread postPosted: 27 Jul 2009, 14:25 
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος

Has thanked: 166 time
Have thanks: 53 time
Μάλλον όμως και ο ίδιος ο κύριος Μαυρομμάτης κάπου είναι πλανεμμένος...

Profile  

Unread postPosted: 27 Jul 2009, 21:03 
New Member
New Member

vestromas wrote:
Πολυ εχω αγχωθει με την γριπη των χοιρων ρε παιδια.

Δεν προλαβα να θαψω καλα καλα κατι φιλους που πεθαναν απο την γριπη των πτηνων και κατι συγγενεις απο την ασθενεια των τρελων αγελαδων και ηρθε και αυτο το κακο. :Aaaaa:

Εναν κοκο σιναπεως στην Καινη Διαθηκη και στον Ιησου Χριστο να ειχαμε και να την μελετουσαμε δεν θα καθομασταν να συζηταμε τωρα τετοια.

Δεν παραθετω κειμενο, καιρος να αρχισουμε να ξεσκονιζουμε τις γραφες μας :o :o :o :gr:

Εντάξει όλα αυτά...
Το ότι θα σου ξεφύγει ενώ μιλάς κανένα γρουμφ γρουμφ;
Το ότι την ημέρα της κρίσης τα καλά (γουρούνια πλέον) θα γίνουν ζαμπόν και τα κακά μπριζόλες;

:dead: :dead: :dead: :dead: :dead: :dead: :dead: :dead: :dead: :dead:

Profile  

Unread postPosted: 27 Jul 2009, 22:59 
Great Poster
Great Poster

Has thanked: 3 time
Have thanks: 1 time
Αγαπητε Avadon,
μ'αρεσε παρα πολυ το κειμενο που παρεθεσες στο forum :shock: :shock: Ειναι πολυ σημαντικο και σοβαρο το παρον θεμα, που αφορα την γριπη των χοιρων.Αν βεβαια υπαρχει, ετσι οπως την παρουσιαζουν οι 'συγκεκριμενοι κυριοι'...Οπως εχω δηλωσει και παλια, ειναι καιρος να αρχισουμε να ψαχνουμε και να κοιταμε καποια σοβαρα θεματα με διαφορετικο 'ματι' :cool:

Αγαπητε paok4,
συμφωνω απολυτα μαζι σου +1

Οι πολεμιστές του φωτός αναγνωρίζουν ο ένας τον άλλον από το βλέμμα.Βρίσκονται στον κόσμο, αποτελούν μέρος του κόσμου *Paulo Coelho

Profile  

Unread postPosted: 28 Jul 2009, 07:37 
Master Member
Master Member

Has thanked: 34 time
Have thanks: 54 time
Πολυ σωστά όλα αυτά...

αλλα εμένα το μυαλό μου πάει αλλού - δεν μπορώ να ξεχάσω τι σκοπούς έχει η Νέα τάξη/εποχή/μασσόνοι... την μείωση του πληθυσμού..

και φύσικα ένας τρόπος θα μπορούσε να είναι ο ιός ...αλλα καλύτερος είναι ο εμβολιασμός !!! γιατί όλοι θα τρέξουμε να μας τσιμπήσουνε...

κάνω λάθος;

Profile  

Unread postPosted: 28 Jul 2009, 13:09 
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος

Has thanked: 80 time
CyberDreamer wrote:
Πολυ σωστά όλα αυτά...

αλλα εμένα το μυαλό μου πάει αλλού - δεν μπορώ να ξεχάσω τι σκοπούς έχει η Νέα τάξη/εποχή/μασσόνοι... την μείωση του πληθυσμού..

και φύσικα ένας τρόπος θα μπορούσε να είναι ο ιός ...αλλα καλύτερος είναι ο εμβολιασμός !!! γιατί όλοι θα τρέξουμε να μας τσιμπήσουνε...

κάνω λάθος;

+1 Σαν πολλοί γίναμε στον πλανήτη.. Μια γενοκτονία των ευπαθών ομάδων είναι ό,τι πρέπει...
:kafe:

Profile  

Unread postPosted: 28 Jul 2009, 15:21 
Advanced Member
Advanced Member

Have thanks: 16 time
Ο Θεος δεν θα αφησει τους δικους του απροστατευτους αλλα αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να κατσουμε και με σταυρωμενα τα χερια.

-="Ελλην" σημαίνει Φώς καί Πνεύμα. Σημαίνει Ανθρωπος καί Εξανθρωπιστής. Σημαίνει Αρετή καί Κάλος κι Ανδρεία. Σημαίνει Ελευθερία καί Δίκαιον καί σεβασμό Ετεροδόξων. "Ελλην" σημαίνει Αρμονία καί Ηθος καί Ερως γιά τήν Φύση καί τόν Κόσμο. Βαρύ τό φορτίο τής κληρονομιάς ενός τέτοιου ονόματος καί λίγοι έχουν τό δικαίωμα νά τό φέρουν.''=-

-="ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.''=-

-=BOYS DONT FORGET THAT BEST YOUR POST COUNT THE BIGGER YOUR PENIS GETS=-

Image
Image

Profile  

Unread postPosted: 28 Jul 2009, 15:36 
Researcher
Researcher

Has thanked: 59 time
Have thanks: 62 time
Highscores: 1
Αγαπητοί συνομιλητές έχω τρία παιδιά και είμαι πανευτυχής που ακολούθησα το υποδεικνυόμενο πρόγραμμα εμβολιασμού των παιδιάτρων και έτσι τα παιδιά μου χαίρουν άκρας υγείας μέχρι σήμερα , χωρίς να ταλαιπωρούνται από ασθένειες που στο παρελθόν προξενούσαν χιλιάδες θανάτους
Εμπιστεύομαι τα εμβόλια μέχρι σήμερα γιατί έχουν κερδίσει την εμπιστοσύνη αυτή .
Παρενέργειες έχουν όλα τα φάρμακα , ακόμη και για τα ποιο απλά χρειάζεται προσοχή .
Τα κέρδη φυσικά για τις φαρμακοβιομηχανίες είναι τεράστια , μα τρομακτικές είναι και οι ποσότητες που εμπορεύονται .
Το σημαντικό είναι τι προσφέρουν και όχι τι κερδίζουν διότι το κέρδος είναι μέγεθος μεταβλητό και προσδιορίσημο , μπορούν αν θέλουν οι οργανωμένες κοινωνίες να το ορίσουν .
Απόψεις του τύπου ‘ Σπανιότατα έχουν αναφερθεί περιστατικά , που η γρίπη των χοίρων έχει περάσει από άνθρωπο σε άνθρωπο ‘ με προβληματίζουν όταν χρησιμοποιούνται για να αποδείξουν ότι δεν κινδυνεύουμε .
Σπανιότατα δεν σημαίνει ποτέ .

Μου περνάει από το μυαλό ότι η έκρηξη οργής κατά του εμβολίου είναι παιχνίδι των φαρμακοεταιριών , αφού ο άκυρος εφησυχασμός , στο τέλος όταν χτυπήσει το κακό , αποφέρει πανικό σύγχυση και τρομερά μαύρα κέρδη .

Τέλος επιστήμες και επιστήμονες τύπου κ Μαυρομμάτη δεν με έχουν πείσει ακόμη για εγγυημένα αποτελέσματα .
Όταν το κάνουν θα είμαι με το μέρος τους , ακόμη βρίσκονται στο στάδιο της έρευνας , είναι νωρίς να παίρνουν τις τύχες του κόσμου στις πλάτες τους .

Profile  

Unread postPosted: 28 Jul 2009, 16:17 
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος

Has thanked: 80 time
SER1 wrote:
Αγαπητοί συνομιλητές έχω τρία παιδιά και είμαι πανευτυχής που ακολούθησα το υποδεικνυόμενο πρόγραμμα εμβολιασμού των παιδιάτρων και έτσι τα παιδιά μου χαίρουν άκρας υγείας μέχρι σήμερα , χωρίς να ταλαιπωρούνται από ασθένειες που στο παρελθόν προξενούσαν χιλιάδες θανάτους
Εμπιστεύομαι τα εμβόλια μέχρι σήμερα γιατί έχουν κερδίσει την εμπιστοσύνη αυτή .

H λεπτή διαφορά είναι ότι τα εμβόλια που εμπιστεύεσαι μέχρι σήμερα (κι εσύ κι εγώ κλπ) έχουν δοκιμαστεί πειραματικά και αποδείχτηκαν αποτελεσματικά... Αντίθετα με το εμβόλιο για την προαναφερθείσα γρίπη...

Profile  

Unread postPosted: 29 Jul 2009, 22:42 
Forum Legend
Forum Legend

Has thanked: 91 time
SER1 wrote:

αγαπητέ φίλε/φίλη, δεν ξέρω τι θα έκανα αν θα έπρεπε να φροντίσω για 3 παιδιά...
η ευθύνη αυτή διαφέρει από την ευθύνη που έχω για το τομάρι μου, το οποίο κάνω ό,τι θέλω, όπως θέλω κι όποτε θέλω...

πάντως στους κύκλους που είναι αντίθετοι με τους εμβολιασμούς λέγεται ότι οι ασθένειες που προκαλούσαν χιλιάδες θανάτους στο παρελθόν δεν υπάρχουν πλέον στον ανεπτυγμένο κόσμο εν μέρει λόγω των καλύτερων συνθηκών διαβίωσης και υγιεινής. άλλο να πλένεσαι μια φορά τη βδομάδα στο ποτάμι, άλλο να σαπουνίζεις τα χέρια σου κάθε τρεις και λίγο...

επίσης, τώρα πια γίνονται συσχετίσεις ανάμεσα σε εμβόλια και σε ασθένειες που παρουσιάζονται σε μεγαλύτερη κλίμακα σήμερα απ'ότι στο παρελθόν.
αυτό είναι φυσικό καθώς ένα φάρμακο ή εμβόλιο μπορεί να έχει μακροχρόνια δράση στον ανθρώπινο οργανισμό, θετική ή αρνητική.
τα 3 χρόνια έρευνας που χρειάζεται ένα φάρμακο για να πάρει έγκριση από το αμερικάνικο FDA (food and drug administration) και να κυκλοφορήσει στην αγορά, δεν είναι επαρκή.

μου είχε προξενήσει τρομερή εντύπωση ο ιός HIV, όταν άκουσα πριν χρόνια ότι ένας ερευνητής τον είχε συσχετίσει μ'έναν τύπο καρκίνου. η συσχέτιση δεν έγινε δεκτή από την επιστημονική κοινότητα, αλλά μόλις άρχισε ο πανικός με το AIDS μέσα σε χρόνο dt ανακάλυψαν τον HIV ως τον ένοχο ιό. και φυσικά, άμεσα λάνσαραν το AZT.

πάντως να επαναλάβω κάτι που ανέφερα ήδη, ένας πρώην δημοσιογράφος του BBC μου ανέφερε ότι στην Αγγλία που εννοείται ότι έχει περισσότερα κρούσματα από εμάς ο κόσμος δεν είναι πανικοβλημένος.
εδώ ίσως δεν έχουμε με τι να ασχοληθούμε και ψάχνουμε απεγνωσμένα τα 3-4 κρούσματα όταν γύρω μας πεθαίνουν παιδιά από ναρκωτικά , μετανάστες - συνάνθρωποί μας βασανίζονται και πολλά άλλα...

ΥΓ 1. όταν θα βγει αυτό το εμβόλιο για τη γρίπη των χοίρων θέλω να δω τι θα περιέχει μέσα. κάποια έκδοχα που χρησιμοποιούνται γενικά στα φάρμακα είναι άκρως ενδιαφέροντα ή με άλλα λόγια άκρως επικίνδυνα.

ΥΓ 2 βίντεο κατά του εμβολιασμού
link: http://gr.altermedia.info/?p=3325

Ερνέστο Καρντενάλ

Last edited by προβατίνα on 29 Jul 2009, 23:01, edited 1 time in total.

Profile  

Unread postPosted: 29 Jul 2009, 22:59 
Advanced Member
Advanced Member

Have thanks: 16 time
Μην ξεχνας οτι το ανοσοποιητικο συστημα αδρανει οταν δεν δεχετε επιθεσεις......... :bigthink:

Ετσι τουλαχιστον υποστηριζει η συγχρονη σκοταδιστικη ιατρικη.

-="Ελλην" σημαίνει Φώς καί Πνεύμα. Σημαίνει Ανθρωπος καί Εξανθρωπιστής. Σημαίνει Αρετή καί Κάλος κι Ανδρεία. Σημαίνει Ελευθερία καί Δίκαιον καί σεβασμό Ετεροδόξων. "Ελλην" σημαίνει Αρμονία καί Ηθος καί Ερως γιά τήν Φύση καί τόν Κόσμο. Βαρύ τό φορτίο τής κληρονομιάς ενός τέτοιου ονόματος καί λίγοι έχουν τό δικαίωμα νά τό φέρουν.''=-

-="ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.''=-

-=BOYS DONT FORGET THAT BEST YOUR POST COUNT THE BIGGER YOUR PENIS GETS=-

Image
Image

Profile  

Post a new topicPost a reply Page 1 of 4   [ 71 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4  Next