Change font size

Welcome
Τώρα που μας βρήκες θα ανακαλύψεις την Αλήθεια που μας κρύβουν επιμελώς
Tα θέματα πονάνε κάποιους που επιθυμούν να επιβάλουν την νέα τάξη και να συντηρούν τον κόσμο σε μια διαρκείς ύπνωση και ένα βαθύ σκοτάδι, προκειμένου να μην αντιδράσει στις προθέσεις τους και στο διεστραμμένο σχέδιό τους.

Πολλά συμβαίνουν γύρο μας, ακόμα και οι ποιο δύσπιστοι αντιλαμβάνονται οτι κάθε μέρα γίνονται αλλαγές και πολλές φορές ακατανόητες απο κοινούς ανθρώπους.

Κάτι δεν πάει καλά.

Κάποια θέματα θα σας προβληματίσουν, αν δεν έχετε προβληματιστεί ακόμα.

Κάποια τα έχετε απλώς ακούσει αλλά δεν δώσατε σημασία ή σας τα πέρασαν με μαεστρία ώστε να μην αντιδράσετε.

Εμείς προσπαθούμε να Εμβαθύνουμε στα θέματα αυτά.
Πιστεύουμε οτι μας αφορούν όλους και οτι δεν μας ρωτάνε όταν παίζουν με το μέλλον το δικό μας και των παιδιών μας.

Η γνώση είναι προς όλους και όχι μόνο για τον εαυτό μας.

Τα συμπεράσματα τα αφήνουμε σε εσάς μιας και όλα τα συμπεράσματα είναι υποκειμενικά.

Επιθυμούμε να μας βοηθήσετε στην προσπάθεια να μεγαλώσουμε την θεματολογία μας και να συμβάλετε με τους προβληματισμούς σας, με την γνώση σας και τη γνώμη σας στην ελεύθερη έκφραση των ιδεών.

Γίνε μέλος στο φόρουμ και βοήθησε να διαδοθούν και οι δικές σου αλήθειες, γνώσεις και εμπειρίες!

Post a new topicPost a reply Page 1 of 2   [ 32 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Νέα ημερομηνία! 24 Φλεβάρη 2017!
Unread postPosted: 14 Aug 2016, 13:38 
Forum Legend
Forum Legend

Has thanked: 43 time
Have thanks: 65 time
Λοιπον,ειναι μερικες φορες που λες ''τα παντα χαθηκαν'',ειναι φορες που λες ''οτι τα παντα εσβησαν'' και δεν εχεις αλλες ελπιδες!Σε αυτο το mood βρεθηκα και εγω για λιγες μερες,μη μπορωντας να βρω νεα ημερομηνια,εφοσον δεν μου εβγαιναν πλεον οι μερες για ΤΙΠΟΤΑ!Οταν λεω ''τιποτα'',εννοω ''τιποτα''!
Ελα ομως που.....Ελα ομως που.....Ελα ομως που!
Το σπορ που εχω διαλεξει,δηλαδη να βρω επακριβως την ημερομηνια εμφανισεως του Αντιχριστου,ειναι απο τα πλεον δυσκολα,extreme sports!
Eιναι γεγονος οτι τα κουκια δεν εβγαιναν για νεα ημερομηνια,επαιρνα τις μερες απο εδω,επαιρνα τις μερες απο κει,τιποτα!Την λυση σε αυτο το αδιεξοδο και την περιδηνηση,την εδωσε η ιδια η Αγια Γραφη,και ενα σημειο που ενω το ειχα εντοπισει πολυ καιρο πριν,το ειχα ''ανενεργο'',γιατι ναι μεν υπολογιζα με το λαθος 1982 για γεννηση,και ειχα φτασει στα 34 ετη,αρα και μη δυνατοτητα εμφανισης (1982-2016=34 χρονια) και ελεγα οτι τελειωσαν πλεον τα παντα.....
Ομως,την λυση στο αδιεξοδο,την εδωσε ενα metal συγκροτημα!Οι Black Sabbath!
To ''Mαυρο Σαββατο'' εδωσε οχι το 1982 που ειχα πειστει για γεννηση θηριου,αλλα την 7η Αυγουστου 1983,μερα που κυκλοφορησε ο δισκος ''Βorn Again'' με ενα μωρο-διαβολακι στο εξωφυλλο!
https://el.wikipedia.org/wiki/Born_Again

Aυτη ειναι τελικα και η ΑΚΡΙΒΗΣ μερα ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ!Η 7η Αυγουστου 1983!
Ποια τωρα,η διαφορα του 1982 με το 1983;Για ενα χρονο κανω ετσι;ΝΑΙ,για ενα ΧΡΟΝΟ κανω ετσι!Ολοι οι υπολογισμοι,πανε ΜΠΡΟΣΤΑ ενα ΧΡΟΝΟ!
Εφοσον δεν γεννηθηκε το 1982,αλλα το 1983,και εφοσον ειναι σημερα 33 ετων,και οχι 34 ετων,το περιθωρειο που ''ανοιγεται'' για εμφανιση διευρυνεται αρκετους μηνες ακομα!
Αλλα,η τροποποιηση δεν σταματαει εκει.Εχει και συνεχεια.Οπως στο προηγουμενο τοπικ που ανοιξα,λεω,τα 7 χρονια δεν ειναι 7 χρονια αλλα 2300 μερες!
Η ακριβεια των ημερων,δινει 6 χρονια και 4 μηνες,απο 7 ''στρογγυλα'' ετη που πιστευα μεχρι προτινως!Αρα,2300 μερες,η παρουσια του Αντίχριστου,σε δημοσιο βιο,αρα και μετατροπη της ημερομηνιας εμφανισης!
Τωρα,αναλυτικα:

Οπως εχω πει,η πρωτη μερα βασιλειας του ειναι η 1η Δεκεμβρη 2019.Ο Δανιηλ παλι,μας λεει οτι το θηριο θα βασιλεψει 1290 μερες.Με απλη αφαιρεση,(2300-1290) μας μενουν 1010 μερες υπολοιπο.Εφοσον δηλαδη η συνολικη παρουσια θα ειναι 2300 μερες και τις 1290 απο αυτες θα ειναι βασιλιας (Προεδρος ΕΕ),τι κανουμε;Αφαιρουμε απο το 2300 το 1290,για να βρουμε τις μερες που αντιστοιχουν στο πρωτο διαστημα της παρουσιας του,οπου ΔΕΝ θα ειναι βασιλιας,αλλα ενας απλος,ατιτλος ανθρωπος,οπως σχεδον ολοι!Αυτε οι μερες ειναι 1010!Χιλιες δεκα!
Το τελευταιο που απομενει:
Για να βρουμε ΠΟΤΕ εμφανιζεται,πηγαινουμε 1010 μερες πριν την 1η Δεκεμβρη του 2019,για να εχουμε το 1010+1290=2300!
Ετσι:
1η Δεκεμβρη 2019-1010 μερες=24 Φεβρουαριου 2017!!!!
Αρα:
Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΙΣ 24 ΦΛΕΒΑΡΗ ΤΟΥ 2017!!!!

Profile  

Post subject: Re: Νέα ημερομηνία! 24 Φλεβάρη 2017!
Unread postPosted: 14 Aug 2016, 20:46 
Editor
Editor

Has thanked: 167 time
Have thanks: 599 time
Ε αυτή την φορά δεν άργησες και πολύ να βάλεις νέα ημερομηνία, θυμάσαι που έλεγες ότι ποτέ δεν θα ξαναδώσεις νέα ημερομηνία και σου έλεγα ποτέ μην λες ποτέ, και να κάτι βρήκες, πάντως το έφερες από δω το έφερες από κι, και τώρα έφτασες σιγά σιγά να ταυτίζεσαι με τον πατέρα Μάξιμο που θέλει τον αντίχριστο να εμφανίζεται κάπου εκεί στο 2017, περίπου ένα χρόνο πριν από τον Απρίλιο του 2018, εγώ δεν ξέρω αν θα εμφανιστεί ο αντίχριστος το 2017 όμως ένας παγκόσμιος πόλεμος μαγειρεύεται και είναι προ των πυλών, γι αυτό μετάνοια θεια κοινωνία τώρα που μπορούμε γιατί αύριο δεν ξέρω αν θα μπορούμε.

Profile  

Unread postPosted: 15 Aug 2016, 10:47 
Forum Legend
Forum Legend

raimon,τον τελευταίο άνθρωπο που είχα στον νου μου για το 2017,ειναι ο Μάξιμος!Όπως θα έχεις διαβάσει,περιμενω να είναι ο Αντί ο επόμενος Πρόεδρος της ΕΕ,στις επόμενες Ευρωεκλογές,αρα καμία σχέση με τον μοναχό!

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 08:16 
Editor
Editor

Δεν είπα ότι πήρες τις ημερομηνίες του π. Μάξιμου και μας τις έδωσες, απλώς επειδή έδινες επανειλημμένες ημερομηνίες από παλιά,τώρα άθελα σου έφτασες σιγά σιγά ως φυσικό επακόλουθο στην ημερομηνία που έχει δώσει και ο π. Μάξιμος για αντίχριστο και Δ.Π. .

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 08:34 
Forum Legend
Forum Legend

raimon, για πες μου,ειναι δυνατόν να εμφανιστεί ο Αντίχριστος το 2017 και το 2018 να γίνει η Δεύτερα Παρουσία;Μετα από ένα μόλις χρόνο από την εμφάνιση του;Το βρίσκεις να "στέκει" αυτό που λέει ο μοναχός;

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 09:19 
Pro Member
Pro Member

Has thanked: 1 time
Have thanks: 125 time
:| :xara:
georgioskp wrote:
Λοιπον,ειναι μερικες φορες που λες ''τα παντα χαθηκαν'',ειναι φορες που λες ''οτι τα παντα εσβησαν'' και δεν εχεις αλλες ελπιδες!Σε αυτο το mood βρεθηκα και εγω για λιγες μερες,μη μπορωντας να βρω νεα ημερομηνια,εφοσον δεν μου εβγαιναν πλεον οι μερες για ΤΙΠΟΤΑ!Οταν λεω ''τιποτα'',εννοω ''τιποτα''!
Ελα ομως που.....Ελα ομως που.....Ελα ομως που!
Το σπορ που εχω διαλεξει,δηλαδη να βρω επακριβως την ημερομηνια εμφανισεως του Αντιχριστου,ειναι απο τα πλεον δυσκολα,extreme sports!
Eιναι γεγονος οτι τα κουκια δεν εβγαιναν για νεα ημερομηνια,επαιρνα τις μερες απο εδω,επαιρνα τις μερες απο κει,τιποτα!Την λυση σε αυτο το αδιεξοδο και την περιδηνηση,την εδωσε η ιδια η Αγια Γραφη,και ενα σημειο που ενω το ειχα εντοπισει πολυ καιρο πριν,το ειχα ''ανενεργο'',γιατι ναι μεν υπολογιζα με το λαθος 1982 για γεννηση,και ειχα φτασει στα 34 ετη,αρα και μη δυνατοτητα εμφανισης (1982-2016=34 χρονια) και ελεγα οτι τελειωσαν πλεον τα παντα.....
Ομως,την λυση στο αδιεξοδο,την εδωσε ενα metal συγκροτημα!Οι Black Sabbath!
To ''Mαυρο Σαββατο'' εδωσε οχι το 1982 που ειχα πειστει για γεννηση θηριου,αλλα την 7η Αυγουστου 1983,μερα που κυκλοφορησε ο δισκος ''Βorn Again'' με ενα μωρο-διαβολακι στο εξωφυλλο!
https://el.wikipedia.org/wiki/Born_Again

Aυτη ειναι τελικα και η ΑΚΡΙΒΗΣ μερα ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ!Η 7η Αυγουστου 1983!
Ποια τωρα,η διαφορα του 1982 με το 1983;Για ενα χρονο κανω ετσι;ΝΑΙ,για ενα ΧΡΟΝΟ κανω ετσι!Ολοι οι υπολογισμοι,πανε ΜΠΡΟΣΤΑ ενα ΧΡΟΝΟ!
Εφοσον δεν γεννηθηκε το 1982,αλλα το 1983,και εφοσον ειναι σημερα 33 ετων,και οχι 34 ετων,το περιθωρειο που ''ανοιγεται'' για εμφανιση διευρυνεται αρκετους μηνες ακομα!
Αλλα,η τροποποιηση δεν σταματαει εκει.Εχει και συνεχεια.Οπως στο προηγουμενο τοπικ που ανοιξα,λεω,τα 7 χρονια δεν ειναι 7 χρονια αλλα 2300 μερες!
Η ακριβεια των ημερων,δινει 6 χρονια και 4 μηνες,απο 7 ''στρογγυλα'' ετη που πιστευα μεχρι προτινως!Αρα,2300 μερες,η παρουσια του Αντίχριστου,σε δημοσιο βιο,αρα και μετατροπη της ημερομηνιας εμφανισης!
Τωρα,αναλυτικα:

Οπως εχω πει,η πρωτη μερα βασιλειας του ειναι η 1η Δεκεμβρη 2019.Ο Δανιηλ παλι,μας λεει οτι το θηριο θα βασιλεψει 1290 μερες.Με απλη αφαιρεση,(2300-1290) μας μενουν 1010 μερες υπολοιπο.Εφοσον δηλαδη η συνολικη παρουσια θα ειναι 2300 μερες και τις 1290 απο αυτες θα ειναι βασιλιας (Προεδρος ΕΕ),τι κανουμε;Αφαιρουμε απο το 2300 το 1290,για να βρουμε τις μερες που αντιστοιχουν στο πρωτο διαστημα της παρουσιας του,οπου ΔΕΝ θα ειναι βασιλιας,αλλα ενας απλος,ατιτλος ανθρωπος,οπως σχεδον ολοι!Αυτε οι μερες ειναι 1010!Χιλιες δεκα!
Το τελευταιο που απομενει:
Για να βρουμε ΠΟΤΕ εμφανιζεται,πηγαινουμε 1010 μερες πριν την 1η Δεκεμβρη του 2019,για να εχουμε το 1010+1290=2300!
Ετσι:
1η Δεκεμβρη 2019-1010 μερες=24 Φεβρουαριου 2017!!!!
Αρα:
Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΙΣ 24 ΦΛΕΒΑΡΗ ΤΟΥ 2017!!!!

Απο το συγκροτημα τωρα καταλαβες ποτε γεννηθηκε ο αντιχριστος?Πηγαινε παιδακι μου σε κανενα συγκροτημα περθαλψης ανιατων ψυχικων παθησεων να στανιαρεις λιγο.

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 10:30 
Forum Legend
Forum Legend

radio6146,ναι,απο το συγκρότημα!Γιατί σου φαίνεται παράξενο;Δίνοντας το μωρο-διαβολακι,γεννημενο ξανά,δινει τον Αντίχριστο γεννημένο το 1983!Έλα τώρα να μου πεις ότι έχουμε 40 χρόνια αναλαμπής μπροστά μας!Έλα να μου πεις ότι θα εμφανιστεί στα 70 του ο Αντί,γερολυμεντο!Πες το και αυτό!

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 12:24 
Pro Member
Pro Member

Εισαι βαρια αρρωστος και πηγαινε επειγοντως να κοιταχτεις.Κανεις δεν ξερει ποτε θα γεννηθει ο αντιχριστος στο εχω πει 1000 φορες και δεν εννοεις να τα καταλαβεις διοτι εχεις βλαβη.Ακομα δεν εχει γεννηθει οτι και να λεεις εσυ και ολοι οι αρρωστοι που πιστευουν τα ιδια.Οι προδρομοι του ειναι πολλοι και δουλευουν για να προετοιμασουν το εδαφος και ενας απο αυτους ειναι και το παπαδιλικι.Σημασια εχει να εισαι ετοιμος ανα πασα στιγμη για αναχωρηση για τον αλλο κοσμο και τιποτα αλλο.

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 12:35 
Forum Legend
Forum Legend

Και τότε,το 1982-1983,ΠΟΙΟΣ γεννήθηκε,αν όχι Ο ΑΝΤΊΧΡΙΣΤΟΣ;;;;Ποιον υποδεικνύουν οι Black Sabbath;Ποιον υποδεικνύουν οι Loudness;;;Ποιον είπε ή Παναγια που φανερώθηκε στον ύπνο του γέροντος Βησσαρίωνα ότι γεννήθηκε ένα πρωινό του Αυγούστου του 1982;Και καλά,τα μέταλ συγκροτήματα,μην τα πιστεύεις,την Παναγια ομως;;;Είναι δυνατόν να είπε στον Βησσαρίωνα,ΨΕΜΜΑΤΑ;;;;;

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 17:31 
Forum Legend
Forum Legend

Δεν απαντας,radio6146...Και τι να απαντήσεις άλλωστε;Σε έχω βάλει στα σχοινιά!Να πεις ότι ο Παναγια είπε ψέμματα;Να πεις ότι η αναμαρτητη Παναγια έπεσε στο αμάρτημα του ψεύδους;Μα,θα γινοσουν βλασφημος έτσι! Γενικά,ολοι οι αναλαμπιστες είναι βλασφημοι....Βγάζουν ψευτρα την ίδια την Παναγια!

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 17:41 
Pro Member
Pro Member

georgioskp wrote:
Και τότε,το 1982-1983,ΠΟΙΟΣ γεννήθηκε,αν όχι Ο ΑΝΤΊΧΡΙΣΤΟΣ;;;;Ποιον υποδεικνύουν οι Black Sabbath;Ποιον υποδεικνύουν οι Loudness;;;Ποιον είπε ή Παναγια που φανερώθηκε στον ύπνο του γέροντος Βησσαρίωνα ότι γεννήθηκε ένα πρωινό του Αυγούστου του 1982;Και καλά,τα μέταλ συγκροτήματα,μην τα πιστεύεις,την Παναγια ομως;;;Είναι δυνατόν να είπε στον Βησσαρίωνα,ΨΕΜΜΑΤΑ;;;;;

Ο Θεος ξερει τι ειχε πιει ο Βησαριων κι εβλεπε οραματα κι υστερα δεν ηταν και κανεις αγιος για να δωσουμε βαση στα λεγομενα του οσο για τους υπολοιπους μαστουρηδες σιγα μην ηταν σε θεση να μας πουν για τετοιου ειδους θεματα αφου ολοι τους ηταν παραδομενοι στο σατανα.Λοιπον αμα απο τετοιους περιμενεις την αληθεια ζητω που καηκαμε.Η αληθεια βρισκεται σε αυτα που ειπε ο Χριστος κατι που δεν λαμβανεις υπ οψιν σου αλλα και οι προφητες στην παλ.διαθηκη οσο και οι αποδεδειγμενα αγιοι της ορθοδοξιας καταλαβες?

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 18:05 
Forum Legend
Forum Legend

radio6146,ξυπνα επιτέλους,πιστευεις σε ΑΙΡΕΣΗ!Ή Δ' Οικουμενικη Συνοδός του 4ου μ.Χ αιώνα,εχει καταδικάσει την αναλαμπή της ορθοδοξίας,απο τότε κιόλας,σε ΑΙΡΕΣΗ!Τώρα,1600 χρόνια μετά,μια παλιά αίρεση,ξαναερχεται στο φως!

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 18:13 
Forum Legend
Forum Legend

Ακριβώς όπως ο νέο παγανισμός,ξαναερχεται στο φως....Όλες οι αρχαίες αιρέσεις και θρησκείες,ξαναεμφανιζονται στις μέρες μας,εκει που για 1000 και πλέον χρόνια,ηταν ξεχασμένες....Τυχαίο;Δεν νομίζω Τακη!Δεν το νομιζω οτι είναι καθόλου τυχαίο!

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 18:21 
Pro Member
Pro Member

Εισαι τελειως για τα σιδερα παιδακι μου.Επειδη δεν πιστευω σε αυτα που γραφεις τα οποια πολακις εχουν διαψευτει σημαινει οτι πιστευω σε αναλαμπες και τα τοιαυτα?Και οσο για την Δ Οικουμενικη για αναφερε μου σε ποιο σημειο λεει αυτο που υποστηριζεις?Η αληθεια οσο και να μη σου αρεσει ξαναγραφω για πολλοστη φορα βρισκεται στα λογια του Χριστου των προφητων και των αγιων τους οποιους εσυ εχεις γραψει στα παλια σου τα παπουτσια και διαβαζεις μονο τις αρλουμπες του καθε τυχαρπαστου.Απο κει και περα γραφε οτι σου κατεβει αφου η οποια προσπαθεια συνετισμου πεφτει στο κενο λογω βλαβης στον εγκεφαλο τι να σου κανω εγω?

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 18:36 
Forum Legend
Forum Legend

ο Ιωάννης ο οποίος πιστεύεις,δεν θα φέρει μαζί του την επικράτηση της Ορθοδοξίας παγκοσμίως;Απάντησε μου σε αυτό,και θα σου πω με ποιο τρόπο το έχει καταδικάσει αυτό ή Δ' Οικουμενικη.....

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 19:12 
Pro Member
Pro Member

georgioskp wrote:
ο Ιωάννης ο οποίος πιστεύεις,δεν θα φέρει μαζί του την επικράτηση της Ορθοδοξίας παγκοσμίως;Απάντησε μου σε αυτό,και θα σου πω με ποιο τρόπο το έχει καταδικάσει αυτό ή Δ' Οικουμενικη.....

Ειδες να γραψω για κανενα Ιωαννη σε καποιο κειμενο?Ξερεις να διαβαζεις?Ενα πραγμα σε ρωτησα και δεν απαντας.Σε ποιο σημειο υπαρχει η καταδικη στη συγκεκριμενη συνοδο?Ερωτηση κανω αυτο δεν σημαινει οτι πιστευω σε αναλαμπες.Απαντησε μου που το γραφει σε ποιο κανονα και σε ποια παραγραφο για να ξερουμε τι κουβεντιαζουμε.

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 19:30 
Forum Legend
Forum Legend

radio6146 wrote:
georgioskp wrote:

Ειδες να γραψω για κανενα Ιωαννη σε καποιο κειμενο?Ξερεις να διαβαζεις?Ενα πραγμα σε ρωτησα και δεν απαντας.Σε ποιο σημειο υπαρχει η καταδικη στη συγκεκριμενη συνοδο?Ερωτηση κανω αυτο δεν σημαινει οτι πιστευω σε αναλαμπες.Απαντησε μου που το γραφει σε ποιο κανονα και σε ποια παραγραφο για να ξερουμε τι κουβεντιαζουμε.

Δεν εγραψες για Ιωαννη;;;Ορκιζεσαι,δηλαδη,οτι δεν εγραψες για Ιωαννη;;;Τοτε,ΠΟΙΟΣ το εγραψε το παρακατω:

Quote:
Ο πολεμος γραφουν οι προφητειες θα κρατησει η 3 μερες η 3 μηνες η 3 χρονια..Αρκετοι αγιοι συμφωνουν για το 3 μηνες οποτε θα γινει μεγαλη σφαγη στην περιοχη της Κωνσταντινουπολεως που 3 χρονο δαμαλι θα πλευσει στο αιμα βλεπε αγιος Κοσμας κλπ.Ο πολεμος θα σταματησει με Θεικη παρεμβαση και τοτε θα δοθει η βασιλεια απο αγγελο στον Ιωαννη ο οποιος θα κυρηξει το ευαγγελιο σε ολο τον πλανητη για να μη βρει καποιος δικαιολογια κατα τη Β Παρουσια οτι δεν ακουσε για τον Χριστο και η βασιλεια του απ οτι γραφουν οι προφητειες επαναλαμβανω και οποιος θελει τις πιστευει θα κρατησει 36 χρονια.Μετα θα δοθει η βασιλεια στους απογονους του και κατοπιν θα αρχισει σταδιακα νεα κατρακυλα του κοσμου με τελικη καταληξη τον αντιχριστο και μετα την 7ετια του η Β Παρουσια.Για περισσοτερες λεπτομερειες διαβασε τις προφητειες των αγιων Εφραιμ Κοσμα Ανδρεα του δια Χριστον σαλου κ.α.

viewtopic.php?f=619&t=17365

radio6146,
για να κανουμε ειλικρινη συζητηση,θελω πρωτα απ'ολα να εισαι ΕΣΥ ειλικρινης μαζι μου,οπως ειλικρινης και διαφανος ειμαι και εγω!Ενω εχεις γραψει για 36 χρονια βασιλειας Ιωαννη μετα τον μεγαλο πολεμο,στο προηγουμενο μηνυμα ειπες οτι δεν εχεις γραψει ποτε για Ιωαννη....Ειλικρινεια......Θελω ειλικρινεια....

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 19:39 
Forum Legend
Forum Legend

Ειδες;Ποτε ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ οτιδηποτε και να εχει γραψει καποιος στα εσχατολογικα θεματα!Μπορει στην καθημερινη μου ζωη να ξεχναω πολυ συχνα πραγματα,αλλα στα φορουμ εχω μνημη ελεφαντα!

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 20:21 
Editor
Editor

georgioskp wrote:
raimon, για πες μου,ειναι δυνατόν να εμφανιστεί ο Αντίχριστος το 2017 και το 2018 να γίνει η Δεύτερα Παρουσία;Μετα από ένα μόλις χρόνο από την εμφάνιση του;Το βρίσκεις να "στέκει" αυτό που λέει ο μοναχός;

Όλα είναι δυνατά στον Θεό Γιώργο, κολοβοθήσονται οι μέρες μας λέει ο Χριστός, και ο Θεός πολλές φορές έχει αλλάξει αυτά που προείπει, παράδειγμα, λέει στον προφήτη Ιωνά,
Καὶ ἐγένετο λόγος Κυρίου πρὸς Ἰωνᾶν ἐκ δευτέρου λέγων·
ἀνάστηθι καὶ πορεύθητι εἰς Νινευὴ τὴν πόλιν τὴν μεγάλην καὶ κήρυξον ἐν αὐτῇ κατὰ τὸ κήρυγμα τὸ ἔμπροσθεν, ὃ ἐγὼ ἐλάλησα πρός σε. καὶ ἀνέστη Ἰωνᾶς καὶ ἐπορεύθη εἰς Νινευή, καθὰ ἐλάλησε Κύριος· ἡ δὲ Νινευὴ ἦν πόλις μεγάλη τῷ Θεῷ ὡσεὶ πορείας ὁδοῦ τριῶν ἡμερῶν. καὶ ἤρξατο Ἰωνᾶς τοῦ εἰσελθεῖν εἰς τὴν πόλιν ὡσεὶ πορείαν ἡμέρας μιᾶς καὶ ἐκήρυξε καὶ εἶπεν· ἔτι τρεῖς ἡμέραι καὶ Νινευὴ καταστραφήσεται…..

κατάλαβες την προφητεία Γιώργο; ο Θεός δεν είπε στον Ιωνά πήγαινε πες τους ότι αν δεν μετανοήσουν θα τους καταστρέψω, αλλά τους είπε, να τους πεις ότι, σε τρεις μέρες θα τους καταστρέψω,αυτή ήταν η απόφαση του Θεού, και όμως μετά δεν τους κατέστρεψε, φυσικά είχαν μετανοήσει οι Νινευίτες.

Μετά, οι προφητείες έλεγαν για τριήμερο ταφή και ανάσταση του Χριστού, τελικά έμεινε στον άδη μόνο τριαντα τρείς ώρες και οχι 72

Τώρα,αφού για τις ημέρες του διωγμού του αντιχρίστου οι προφητείες λένε για 1260 ημέρες, αλλά μετά ο Χριστός μας είπε για κολόβωση ημερών. τότε πολύ πιθανόν ο αντίχριστος να μην κυβερνήσει ούτε καν 12 μήνες.

Profile  

Unread postPosted: 16 Aug 2016, 20:33 
Forum Legend
Forum Legend

Βρε raimon,απορω με σένα δηλαδή,πρωτοβγαλτος είσαι στα εσχατολογικά;;;Δεν ξέρεις ότι ΠΡΙΝ κυβερνήσει ο Αντιχριστος θα πρέπει να κάνει την γη παράδεισο;Δεν ξέρεις ότι για κάποιο διάστημα οι άνθρωποι θα τρώνε και θα γευονται με χρυσά κουτάλια,τα αγαθά που θα τους προσφέρει απλόχερα ο Αντίχριστος;Δεν ξέρεις ότι πρέπει να κυριαρχεί ή ειρήνη στον πλανήτη και κανένα έθνος να μην κάνει πόλεμο με άλλο έθνος,αλλα να επικρατεί ολοκληρωτική ειρήνη και ασφάλεια σε όλα τα κράτη του κόσμου;Με 1,5 χρόνο να απομένει,ποσο θα είναι και πότε θα ξεκινήσει ή περίοδος της Μεγάλης Ειρήνης και Ευημερίας;Και πόσο,αφου γίνει βασιλιάς,θα κρατήσει ή Μεγάλη Θλίψη; Θα είναι 8 μήνες το ένα και 8 μήνες το αλλο;Μόνο τόσο προλαβαίνει!

Profile  

Post a new topicPost a reply Page 1 of 2   [ 32 posts ]
Go to page 1, 2  Next