Change font size

Welcome
Τώρα που μας βρήκες θα ανακαλύψεις την Αλήθεια που μας κρύβουν επιμελώς
Tα θέματα πονάνε κάποιους που επιθυμούν να επιβάλουν την νέα τάξη και να συντηρούν τον κόσμο σε μια διαρκείς ύπνωση και ένα βαθύ σκοτάδι, προκειμένου να μην αντιδράσει στις προθέσεις τους και στο διεστραμμένο σχέδιό τους.

Πολλά συμβαίνουν γύρο μας, ακόμα και οι ποιο δύσπιστοι αντιλαμβάνονται οτι κάθε μέρα γίνονται αλλαγές και πολλές φορές ακατανόητες απο κοινούς ανθρώπους.

Κάτι δεν πάει καλά.

Κάποια θέματα θα σας προβληματίσουν, αν δεν έχετε προβληματιστεί ακόμα.

Κάποια τα έχετε απλώς ακούσει αλλά δεν δώσατε σημασία ή σας τα πέρασαν με μαεστρία ώστε να μην αντιδράσετε.

Εμείς προσπαθούμε να Εμβαθύνουμε στα θέματα αυτά.
Πιστεύουμε οτι μας αφορούν όλους και οτι δεν μας ρωτάνε όταν παίζουν με το μέλλον το δικό μας και των παιδιών μας.

Η γνώση είναι προς όλους και όχι μόνο για τον εαυτό μας.

Τα συμπεράσματα τα αφήνουμε σε εσάς μιας και όλα τα συμπεράσματα είναι υποκειμενικά.

Επιθυμούμε να μας βοηθήσετε στην προσπάθεια να μεγαλώσουμε την θεματολογία μας και να συμβάλετε με τους προβληματισμούς σας, με την γνώση σας και τη γνώμη σας στην ελεύθερη έκφραση των ιδεών.

Γίνε μέλος στο φόρουμ και βοήθησε να διαδοθούν και οι δικές σου αλήθειες, γνώσεις και εμπειρίες!

Post a new topicPost a reply Page 1 of 3   [ 48 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Rotary Club?
Unread postPosted: 15 Apr 2009, 10:31 
Great Poster
Great Poster

Has thanked: 5 time
Have thanks: 1 time
Καλημέρα σε όλους και καλό Πάσχα.
Δεν ξέρω αν είμαι στη σωστή κατηγορία (αν όχι μεταφέρετέ με).
Λοιπόν μου έχει δημιουργηθεί μια απορία γύρω από το Rotary Club. Τελευταία το ακούω και πιο συχνά σε κάποιους φιλους και γνωστούς και μέσα απο αστεία και γελάκια μου λένε... "είμαστε μασώνοι"! Δεν τα παίρνω στα σοβαρά (δε θα ήθελα να πιστέψω ότι έχω φίλους μασώνους!!!) και η δικιά μου απάντηση μέσα από γελάκια είναι "πρόσεχε μη βρεθούμε κάποτε σε αντίθετα στρατόπεδα!" Τα άτομα που εμπλέκονται στο club είναι άτομα με οικονομική επιφάνεια, τα παιδιά κάποιου που είδη είναι μέλος και τα έβαλε και αυτά μέσα... καλής κοινωνικής τάξης και επαγγέλματος. Κατά καιρούς άκουσα για κάποιον που ίσως να τους βοήθησε και ίσως χρειάστηκε να τον βοηθήσουν και αυτοί.
Μπήκα λοιπόν στο site
link: http://www.rotary.org/en/Pages/ridefault.aspx

και είδα ότι μας παρουσιάζουν μια οργάνωση φιλανθρωπική, ανθρωπιστική και άλλα τέτοια καμουφλάζ.
Το ενδιαφέρον είναι ότι για να γίνεις μέλος έχει προυποθέσεις:

-Ένας καταρτισμένος υποψήφιος για να γίνει μέλος της λέσχης πρέπει είναι ενήλικος, καλού χαρακτήρα με καλή επιχείρηση, επαγγελματίας, ή κοινοτική φήμη. Ο υποψήφιος εγκαθιστά ενός από τα ακόλουθα κριτήρια:
-Έχει ή έχει είχε μια θέση στελέχους με τη διακριτική αρχή σε οποιοδήποτε αντάξια και αναγνωρισμένη επιχείρηση ή επάγγελμα
-Είναι ή ήταν επικεφαλής κοινότητας
-είναι απόφοιτος του Rotary Foundation.
(δεν είμαι και η καλύτερη στη μετάφραση :Ρ )

Δεν είναι λίγο περίεργα τα κριτήρια? Και όχι μόνο... δε λειτουργούν λίγο περίεργα..??
Μόνο εμένα μου βρωμάει ή έχετε να μου πείτε και κάτι παραπάνω???

Profile  

Post subject: Re: Rotary Club?
Unread postPosted: 15 Apr 2009, 11:27 
Advanced Member
Advanced Member

Has thanked: 0 time
Have thanks: 16 time
Καλώς σου βρωμάει.Είχα την τύχη ατυχία να γνωρίσω αρκετά μέλη από δαύτους λόγω δουλειάς και ταξιδιών στο εξωτερικό.Έχουνε στενές σχέσεις με την οικογένεια Rockfeller,Sorros, αν το γράφω σωστά αλλά και με γνωστά cash pools και think tanks εξ Αμερικής.Συγκεκριμένα σε τελευταία μου συζήτηση με κάποιο μέλος, μου παραδέχθηκε ανοιχτά ότι τα υψηλόβαθμα ροταριανά μέλη τους δεν γίνεται να μην είναι μασώνοι.

Γενικά όπου βλέπεις οργανώσεις που βάζουν τέτοια κριτήρια για να γίνεις μέλος ................να απομακρύνεσαι με ελαφριά πηδηματάκια.

Δεν θα ξεχάσω ένα καλοκαίρι στην Ισπανία έν έτη γυμνασίου που κάναμε παρέα με μια άλλη οικογένεια και γυρίζoντας στην Αθήνα μετά από λίγο καιρό μας έρχεται ένας φάκελος με το σήμα των ροταριανών που είχε φωτογραφίες με εκείνη την οικογένεια που κάναμε παρέα.Μόλις είδε τον φάκελο ο πατέρας μου τον έσκισε,δεν τον άνοιξε και τον πέταξε.Έπαθα πλάκα.
Από τότε μου εξήγησε ο πατέρας μου περι τίνος πρόκειται.

-="Ελλην" σημαίνει Φώς καί Πνεύμα. Σημαίνει Ανθρωπος καί Εξανθρωπιστής. Σημαίνει Αρετή καί Κάλος κι Ανδρεία. Σημαίνει Ελευθερία καί Δίκαιον καί σεβασμό Ετεροδόξων. "Ελλην" σημαίνει Αρμονία καί Ηθος καί Ερως γιά τήν Φύση καί τόν Κόσμο. Βαρύ τό φορτίο τής κληρονομιάς ενός τέτοιου ονόματος καί λίγοι έχουν τό δικαίωμα νά τό φέρουν.''=-

-="ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.''=-

-=BOYS DONT FORGET THAT BEST YOUR POST COUNT THE BIGGER YOUR PENIS GETS=-

Image
Image

Profile  

Unread postPosted: 15 Apr 2009, 12:05 
Great Poster
Great Poster

:bigthink: και τι κάνεις τους φίλους που είναι εκεί?
Δε θέλω να τους απομακρύνω... είναι καλοί φίλοι... :-(
Από τότε που μπλέχτηκαν εκεί έμαθα ότι την είδαν λίγο κάπως... Εγώ δε μπορώ να το καταλάβω, γιατί ξέρουν ότι σε μένα αυτά δε περνάνε κι έτσι μου φέρονται κανονικά.
Υπάρχει περίπτωση να μην ξέρουν και οι ίδιοι περι τίνος πρόκειται? Ή να προσέχω τι λέω? Ή και σε αυτή την περίπτωση... να προσέχω? Πηράζει αν ανοιχτά εκφράζω την αντιπάθειά μου προς "αυτούς"?
Είναι λίγο τρομαχτικό να διαβάζω τόσο καιρό για διάφορα που μου ακούγονται τόσο μακρινά και ομως τα βλέπω σιγά σιγά δίπλα μου...

Profile  

Unread postPosted: 15 Apr 2009, 12:47 
Advanced Member
Advanced Member

Πρόσεχε........μόνο αυτό έχω να σου πω και επίσης αν έχεις το Θεό μέσα σου δεν είναι ντροπή να μαρτυράς την πίστη σου αλλά και την αντιπάθεια σου με επιχειρήματα.Αλλά με μέγιστη προσοχή γιατί δεν ξέρεις που μπλέκεις.

-="Ελλην" σημαίνει Φώς καί Πνεύμα. Σημαίνει Ανθρωπος καί Εξανθρωπιστής. Σημαίνει Αρετή καί Κάλος κι Ανδρεία. Σημαίνει Ελευθερία καί Δίκαιον καί σεβασμό Ετεροδόξων. "Ελλην" σημαίνει Αρμονία καί Ηθος καί Ερως γιά τήν Φύση καί τόν Κόσμο. Βαρύ τό φορτίο τής κληρονομιάς ενός τέτοιου ονόματος καί λίγοι έχουν τό δικαίωμα νά τό φέρουν.''=-

-="ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.''=-

Image
Image

Profile  

Unread postPosted: 15 Apr 2009, 14:01 
Great Poster
Great Poster

:bigthink: ok... σ' ευχαριστώ.
Θα προσέχω, αλλά ναι, θα εκφράζω ότι σκέφτομαι... δε μπορώ να κρατηθω!!! :nanana:

Profile  

Unread postPosted: 15 Apr 2009, 15:19 
Advanced Member
Advanced Member

Have thanks: 3 time
Κοίτα, το ότι δεν απαιτείται κι η πίστη σε κάποιον Δημιουργό ως προϋπόθεση μας τα χαλάει λίγο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί να είναι ένα απλό lobby.

Πρόσεχε μην σε βάλουν μέσα.
Και κάνε προσευχή κάνε να δουν το Φως.

Πίστη, αγάπη, ελπίδα...όλα τα άλλα σβήνουν...

Profile  

Unread postPosted: 15 Apr 2009, 15:30 
Great Poster
Great Poster

GammaRay wrote:
Πρόσεχε μην σε βάλουν μέσα.
Και κάνε προσευχή κάνε να δουν το Φως.

Φως να μου δείνει Εκείνος και δε με βάζουν πουθενά!!!
Εκείνοι πρέπει να προσέχουν τι λένε μπροστά μου γιατί θα αρχίσω να γαβγίζω! (Εντάξει, για να μη λέω και μεγάλα λόγια... απλά ξέρω να προσέχω τον εαυτό μου :nanana: )
Τόσο καιρό πολλές μπουρδες προσπαθούν διάφοροι να μας ταϊσουν, αλλά δε τα καταφέρνουν!

Profile  

Unread postPosted: 15 Apr 2009, 16:18 
Webmaster
Webmaster

Has thanked: 49 time
Have thanks: 151 time
Highscores: 3
Αν δεν μπορούν να δεχθούν τη διαφωνία δεν είναι φίλοι αλλά κορακοπαρέες!

Έτσι Κατε συνέχισε :shock: :shock: :shock:

Truth

Image

Profile  

Unread postPosted: 17 Apr 2009, 10:31 
Guest
Guest

Have thanks: 0 time
Καλημέρα και καλό Πάσχα και σε εσένα.
Το Rotary είναι απλώς και μόνο ενα club και τίποτα άλλο.
Ασχολείται όντως με την φιλανθρωπία και με την σύσφιξη τών σχέσεων μεταξύ των μελών του.
Αυτά που ακους ότι ειναι μασώνοι δεν ειναι σωστό.
Υπάρχει περίπτωση καποια άτομα που είναι στο Rotary να είναι και μασώνοι αλλά οχι όμως οτι όλοι είναι και μασώνοι.
Και κάτι άλλο... Αν κάποιος είναι μασώνος δεν το αναφέρει.
Πιστεύω οτι αυτό που ακους από τους φίλους σου είναι για να προβληθούν στις παρέες τους.

Profile  

Unread postPosted: 18 Apr 2009, 20:20 
Advanced Member
Advanced Member

Kate, δες αμέσως αυτό εδώ!!!
Θα το βρεις αρκετά διαφωτιστικό!
link: http://www.rotarychania.gr/ekdilosis%20-%20mexri-30062006/ekdilosis-11.htm

Συμφωνώ με τον pathfinder μάλλον.

Profile  

Unread postPosted: 19 Apr 2009, 00:48 
Great Poster
Great Poster

...με βολεύει να συμφωνήσω μαζί σας pathfinder και GammaRay... Βέβαια στην άκρη του μυαλού μου πάντα θα υπάρχει και η άλλη περίπτωση...
Α! και όσο για το
"Και κάτι άλλο... Αν κάποιος είναι μασώνος δεν το αναφέρει.
Πιστεύω οτι αυτό που ακους από τους φίλους σου είναι για να προβληθούν στις παρέες τους."
pathfinder, ποτέ να μη ξεχνάς ότι η καλύτερη κρυψώνα είναι και η πιο εμφανείς και μπροστά στα μάτια σου.

Profile  

Unread postPosted: 19 Apr 2009, 03:33 
Advanced Member
Advanced Member

Να και τα χειρότερα νέα...
Kate, από ένα Ορθόδοξο blog...
link: http://orthodox-world.pblogs.gr/2008/04/rotary-ena-parakladi-ths-maswnias.html

Profile  

Unread postPosted: 19 Apr 2009, 06:55 
Good Poster
Good Poster

Χρόνια Πολλά - Χριστός Ανέστη και Καλό Πάσχα σε όλους.
Λόγω της ημέρας δεν έχω χρόνο να δω τα video που αναφέρουν εδώ οι "συνομιλητές", απλά άνοιξα για λίγο το "κουτί" μέχρι να ξυπνήσει η υπόλοιπη οικογένεια.
Διαβάζοντας όμως όλα αυτά εδώ , δεν άντεξα να μην γράψω κι εγώ κάτι, αν και ΔΕΝ έχω γνώσεις επί του αντικειμένου, ούτε και επιθυμώ να αποκτήσω !
Λοιπόν , rotary foundation ...... δεν έχω ιδέα τι είναι , σίγουρα πάντως ΔΕΝ είναι ο Πολιτιστικός Σύλλογος Κοζάνης ή Ωρωπού , σίγουρα δεν είναι το Πνευματικό Κέντρο Χαλκίδας ή το Φιλανθρωπικό Ίδρυμα Μαρία Κολοκοτρώνη.......
Τι να είναι το rotary foundation ................τι να είναι ;
Είναι σαν να ακούω επωνυμία ΡΟΚ συγκροτήματος , χμ..... και για τους ABBA δεν θα με χαλούσε !!
Τι να είναι .... τι να είναι ; Μήπως να το ψάξουμε λιγάκι..... Ποιός ξέρει μπορεί και να μας αρέσει ......
Όχι ρε παιδιά ..... όχι !
Δεν αξίζουν τίποτε όλα αυτά τα μεγαλόσχημα , τα δήθεν , τα άγνωστης προέλευσης, τα ανωτέρου επιπέδου που αφορούν λίγους , όλα αυτά που σου ανοίγουν την πόρτα μόνον αν είσαι "κάποιος" ........
Η θρησκεία μας διδάσκει τέτοια πράγματα ; Δεν είμαι θρησκόληπτος - μακάρι να μπορούσα να εφαρμόσω τους κανόνες της θρησκείας μας , υποκλίνομαι όμως μπροστά στην "ταπεινοφροσύνη" που δίδαξε ο Χριστός.
Συγκινούμαι όταν διαπιστώνω ότι, ο Χριστός δεν έβλεπε κανέναν με "άλλο" μάτι. Βοηθούσε φτωχούς - πλούσιους - μορφωμένους - αμόρφωτους - Ρωμαίους - Ιουδαίους, για τους πάντες ήταν ανοικτός , αρκεί να αναζητούσαν το "καλό".
Ένα από τα μεγάλα προβλήματα όλων των εποχών είναι η αδυναμία των ανθρώπων να αντιληφθούμε τη μικρότητά μας.
Μας αρέσει να ξεχωρίζουμε, να νοιώθουμε "κάποιοι", να νοιώθουμε ανώτεροι , να νοιώθουμε ισχυροί έναντι των άλλων.
Σίγουρα όλος ο φυσικός κόσμος που μας περιβάλλει λειτουργεί επί της βάσεως του νόμου του ισχυρότερου , πλην όμως, για αυτό το λόγο ή καλύτερα και για αυτόν το λόγο ήρθε ο Χριστός στη γή και δίδαξε τους νοήμονες ανθρώπους.
Δεν δίδαξε τα ολιγότερο νοήμονα ψάρια , όπου το μεγάλο πάντα θα τρώει το μικρό .......
Κανένας Χριστιανός δεν θα έπρεπε να νοιώθει "κάποιος" , δεν θα έπρεπε να νοιώθει "ανώτερο όν" το οποίο συναναστρέφεται μόνον με άλλα "ανώτερα όντα" και δεν καταδέχεται να πει ούτε καλημέρα σε κάποια άλλα "κατώτερα όντα".
Αγαπητοί φίλοι , μερικοί άνθρωποι "χρωστάνε" τόσο πολύ ώστε δεν δέχονται ότι υπάρχει κάτι ανώτερο από αυτούς. Δεν υπάρχει Θεός κατ' αυτούς , δεν υπάρχει τίποτε πιο πάνω από την "μεγαλειότητά" τους. Δεν υπάρχει τίποτε μετά θάνατον , ότι αξίζει για αυτούς είναι η "μεγαλειώδης" ζωή τους επί της γης.
Υπάρχουν άνθρωποι "φαντασμένοι" που εντυπωσιάζονται μόνο από τους τίτλους, το χρήμα και τη χλιδή.
Η μόρφωση δεν τους ενδιαφέρει διότι, αυτήν την αποκτάει εύκολα ή δύσκολα και ένας φτωχός ο οποίος φυσικά με τίποτε δεν μπορεί να θεωρηθεί αξιόλογος.
Καταλήγοντας κάπου, πιστεύω ότι ένας σεμνός και λογικός άνθρωπος πρέπει σε όλους να λέει καλημέρα. Κανέναν δεν πρέπει να αποδιώχνει , ούτε καν αυτούς τους μισότρελλους φαντασμένους. Απλά δεν θα πρέπει να επηρεάζεται από τον έναν και τον άλλο.
Θα πρέπει να παραμείνει σεμνός και λογικός.

Αν δεν κάνουμε κάτι , οι επόμενοι θα γεννιούνται στον ενοποιημένο κόσμο και θα χαθούν μέσα σ' αυτό το matrix. Δεν θα ζήσουν σαν άνθρωποι και δεν θα φταίνε για αυτό.

Profile  

Unread postPosted: 19 Apr 2009, 11:19 
Great Poster
Great Poster

...Οπότε το πόρισμα είναι ότι μία τέτοια οργάνωση, δε μας φαίνεται και πολύ της προκοπής (εντελώς χάλια, καλύτερα) διότι μας κλείνει την πόρτα και απαγορεύει την είσοδο σε εμάς τους ποταπούς και στον κάθε μικρούλη ανθρωπάκο και μόνο οι "κάποιοι" επιτρέπονται. Και όλη αυτή η φασαρία περί "περιορισμένης εισόδου" είναι για το καλό, για βοηθήσουν τους "κατωτέρους" τους που τους έχουν ανάγκη και φαντάζομαι μόνο οι "ισχυροί" μπορούν να το κάνουν - γι' αυτό και τόσος περιορισμός βρε παιδί!!! Χαχαχα!!! :-)
Μου άρεσε η απλή λογική σου! Είναι τόσο απλά τα πράγματα που όπως είπα και παραπάνω είναι μπροστά τη μύτη μας και δε το βλέπουμε!
Προσωπικά μου φαίνεται πιο λογικό αυτό που λες εσύ makpak από το "δεν είναι τίποτα, απλά μια οργάνωση".
Ευχαριστώ για την οπτική σου γωνία :goodcut: :gbeer:

Profile  

Unread postPosted: 19 Apr 2009, 11:33 
Great Poster
Great Poster

GammaRay wrote:
Να και τα χειρότερα νέα...
Kate, από ένα Ορθόδοξο blog...
link: http://orthodox-world.pblogs.gr/2008/04/rotary-ena-parakladi-ths-maswnias.html

GammaRay σ'ευχαριστώ!!! Παρα πάρα πολύ χρήσιμο κείμενο!!!!
Αααα! Καλέ μου πέσανε τα μαλλιά μου!!! Αντε το καταπίνω τον όρο "νηπιαγωγείο"
...αλλά και οι πρόσκοποι????!!!
"Ωστε αυτό που από καιρόν εφαίνετο σκοτεινόν, τώρα διαλευκαίνεται και ομολογείται επισήμως. Ο Προσκοπισμός δυστυχώς συνδέεται στενά και συνεργάζεται με το Ρόταρυ. Το δε Ρόταρυ είναι παρακλάδι της Μασωνίας»[5]. "
...

Profile  

Unread postPosted: 19 Apr 2009, 17:23 
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος

Has thanked: 132 time
Have thanks: 99 time
kate wrote:
Αντε το καταπίνω τον όρο "νηπιαγωγείο" ...αλλά και οι πρόσκοποι????!!!
"Ωστε αυτό που από καιρόν εφαίνετο σκοτεινόν, τώρα διαλευκαίνεται και ομολογείται επισήμως. Ο Προσκοπισμός δυστυχώς συνδέεται στενά και συνεργάζεται με το Ρόταρυ. Το δε Ρόταρυ είναι παρακλάδι της Μασωνίας»[5]. "
...

Δε θα ξεχάσω που περνούσα μια μέρα από ένα κεντρικό σημείο της πόλης μου, όπου είχαν εκδήλωση οι πρόσκοποι, και είδα αναρτημένο ένα τεράστιο πανό με το φοίνικα. Γνωστό τόσο από τη μυθολογία (ελληνική και αιγυπτιακή) όσο και από την περίοδο της χούντας αλλά ΚΑΙ από τη μασονία, όπου και αποτελεί βασικό σύμβολο. Βλέπε π.χ. την εικόνα αυτή (έμβλημα του προσκοπισμού):

Image

και σύγκρινέ τη με αυτή (του τεκτονισμού):

Image

Είπατε τίποτες; Α, και αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει κάπου ότι το ανήλικο παιδί ενός τέκτονα αποκαλείται "λυκιδεύς", δηλαδή... "λυκόπουλο". Το βρήκα τώρα στο διαδίκτυο:

Quote:
Το νεογνό του Λύκου λέγεται Λυκόπουλο που στην αρχαία Ελληνική (αν δε κάνω λάθος) λέγεται ΛΥΚΙΔΕΥΣ. Λυκιδεύς όμως αποκαλείται και το ανήλικο τέκνο του Μυημένου στον Τεκτονισμό. Λυκιδεύς σημαίνει "το τέκνο του φέροντα το φως, του πεφωτισμένου, εκείνου που έχει δει το φως της μυήσεως".

link: http://www.esoterica.gr/articles/esoteric/ladyhawk/ladyhawk.htm

Αυτά για τον προσκοπισμό! Αλλά ας μην ξεφύγω άλλο από το θέμα, που είναι οι ροταριανοί όμιλοι!

Profile  

Unread postPosted: 19 Apr 2009, 18:26 
Advanced Member
Advanced Member

Μα πώς γίνεται πάντα κι όλα συνδέονται...; :mad:

Profile  

Unread postPosted: 21 Apr 2009, 11:27 
Webmaster
Webmaster

Has thanked: 49 time
Have thanks: 151 time
Highscores: 3
:shock: :shock: :shock: :shock: +1

Truth

Image

Profile  

Unread postPosted: 22 Apr 2009, 09:04 
Advanced Member
Advanced Member

Καθήστε και δείτε τα σύμβολα και τις χειραψίες των προσκόπων.......... :bigthink:
Δεν είναι τόσο απλά όσο θέλουμε να φαίνοντε ορισμένα πράγματα.

Image
Image

Profile  

Unread postPosted: 22 Apr 2009, 14:33 
Great Poster
Great Poster

χάλια μαύρα... :-P
Είμαι σίγουρη ότι αν αρχίσουμε και με απλή λογική σκεφτόμαστε, ψάχνουμε και συνδέσουμε θα κάνουμε μία αλυσίδα καταστάσεων και γεγονότων που θα είναι ατελείωτη...
...μερικές φορές αναρωτιέμαι... που ζούμε??? Τι συμβαίνει??? Άλλη δουλειά δεν έχει ο κόσμος αυτός??! :!: :?: :P :-P

Profile  

Post a new topicPost a reply Page 1 of 3   [ 48 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next