Change font size

Welcome
Τώρα που μας βρήκες θα ανακαλύψεις την Αλήθεια που μας κρύβουν επιμελώς
Tα θέματα πονάνε κάποιους που επιθυμούν να επιβάλουν την νέα τάξη και να συντηρούν τον κόσμο σε μια διαρκείς ύπνωση και ένα βαθύ σκοτάδι, προκειμένου να μην αντιδράσει στις προθέσεις τους και στο διεστραμμένο σχέδιό τους.

Πολλά συμβαίνουν γύρο μας, ακόμα και οι ποιο δύσπιστοι αντιλαμβάνονται οτι κάθε μέρα γίνονται αλλαγές και πολλές φορές ακατανόητες απο κοινούς ανθρώπους.

Κάτι δεν πάει καλά.

Κάποια θέματα θα σας προβληματίσουν, αν δεν έχετε προβληματιστεί ακόμα.

Κάποια τα έχετε απλώς ακούσει αλλά δεν δώσατε σημασία ή σας τα πέρασαν με μαεστρία ώστε να μην αντιδράσετε.

Εμείς προσπαθούμε να Εμβαθύνουμε στα θέματα αυτά.
Πιστεύουμε οτι μας αφορούν όλους και οτι δεν μας ρωτάνε όταν παίζουν με το μέλλον το δικό μας και των παιδιών μας.

Η γνώση είναι προς όλους και όχι μόνο για τον εαυτό μας.

Τα συμπεράσματα τα αφήνουμε σε εσάς μιας και όλα τα συμπεράσματα είναι υποκειμενικά.

Επιθυμούμε να μας βοηθήσετε στην προσπάθεια να μεγαλώσουμε την θεματολογία μας και να συμβάλετε με τους προβληματισμούς σας, με την γνώση σας και τη γνώμη σας στην ελεύθερη έκφραση των ιδεών.

Γίνε μέλος στο φόρουμ και βοήθησε να διαδοθούν και οι δικές σου αλήθειες, γνώσεις και εμπειρίες!

Post a new topicPost a reply Page 1 of 1   [ 13 posts ]
Author Message
 Post subject: Tελείωσαν όλα....Game over....
Unread postPosted: 18 Jun 2016, 07:20 
Forum Legend
Forum Legend

Has thanked: 43 time
Have thanks: 65 time
Τελειωσαν ολα,game over.O πολεμος των 200 μυριων δεν ξεκινησε,αρα δεν μπορει με καμια δυναμη να εμφανιστει ο Αντίχριστος αυριο Κυριακη.Αλλος υπολογισμος δεν υπαρχει.Ειχα βαλει τελικοτατο deadline την αυριανη μερα,για Αντι και 2 προφητες,αλλα χωρις πολεμο,τον τριτο παγκοσμιο,δεν ειναι δυνατον να εμφανιστουν αυριο.Σημερα,ειναι η τελευταια μερα που γραφω σε αυτο το φορουμ.6 χρονια τωρα,μοιραστηκα μαζι σας τις ελπιδες μου και τα ονειρα μου.Απο το 2010 μεχρι σημερα,ηλπιζα,και μαλιστα πολυ,στο ονειρο,στην ελπιδα,στην ευτυχια....Ολα αυτα,σημερα,γκρεμιστηκαν στην αβυσσο.Σας χαιρετω με πονο καρδιας και θα ηθελα να προσευχεστε για μενα,γιατι απο σημερα και μπρος,μπαινω σε αλλη φαση στην ζωη μου,μακρυα απο εσχατολογικες προβλεψεις και προφητειες.Το τελος του κοσμου το ξερει ποτε θα γινει μονο ο Θεος,και κανενας ανθρωπος.Και κανεις,και ποτέ,δεν θα μπορει να το υπολογισει.Σας αφηνω με πικρη γευση στο στομα,οχι γιατι δεν εισασταν καλη διαδυκτιακη παρεα,αλλα γιατι ειχα τον κρυφο ποθο οτι θα δικαιωνομουν εγω και οχι εσεις.Τελικα,εσεις δικαιωθηκατε.Γεια και αντίο!

Profile  

Post subject: Re: Tελείωσαν όλα....Game over....
Unread postPosted: 18 Jun 2016, 08:07 
Editor
Editor

Has thanked: 167 time
Have thanks: 599 time
Γνώμη μου είναι ότι δεν θα παρατήσεις της ημερομηνίες αφού έχεις εξάρτιση από αυτές, όμως εδώ θα ομολογήσω ότι πρώτη φορά στην ζωή μου βλέπω άνθρωπο να παρακαλεί ένα πόλεμο και μάλιστα παγκόσμιο. Αλλά απ ότι φαίνετε μάλλον δεν τα παρακολουθείς καλά τα πράγματα και τι συμβαίνει στον κόσμο, δεν βλέπεις το παιγνίδι που διαδραματίζεται με Αμερική και Κίνα; http://katohika.gr/diethni/apostelloun- ... i-pekinou/
εύχομαι να μην ξεσπάσει κάτι από εκεί γιατί οι προηγούμενοι πόλεμοι Συρίας και Ιράκ θα μοιάζουν με Ντίσνεϋλαντ μπροστά του, μην ξεχνάς και την προφητεία <<εις τας 8 Ιουλίου συμβαίνουν δύο ανήκουστοι πόλεμοι>>

Οπότε αν έχουμε πόλεμο τότε, μετά από 21 μέρες στις 29 που έχει γενέθλια ο αντίχριστος (ο δικό σου) σταματά τον πόλεμο, άντε με κόλλησες και μένα,.. :-P σε έφτιαξα τώρα, χοντρά χοντρά στα είπα, ξεκίνα τώρα νέα μελέτη, και μέχρι αύριο το πρωί την θέλω έτοιμη. :pipe:

Profile  

Unread postPosted: 19 Jun 2016, 10:11 
Forum Legend
Forum Legend

raimon wrote:
Γνώμη μου είναι ότι δεν θα παρατήσεις της ημερομηνίες αφού έχεις εξάρτιση από αυτές, όμως εδώ θα ομολογήσω ότι πρώτη φορά στην ζωή μου βλέπω άνθρωπο να παρακαλεί ένα πόλεμο και μάλιστα παγκόσμιο. Αλλά απ ότι φαίνετε μάλλον δεν τα παρακολουθείς καλά τα πράγματα και τι συμβαίνει στον κόσμο, δεν βλέπεις το παιγνίδι που διαδραματίζεται με Αμερική και Κίνα; http://katohika.gr/diethni/apostelloun- ... i-pekinou/
εύχομαι να μην ξεσπάσει κάτι από εκεί γιατί οι προηγούμενοι πόλεμοι Συρίας και Ιράκ θα μοιάζουν με Ντίσνεϋλαντ μπροστά του, μην ξεχνάς και την προφητεία <<εις τας 8 Ιουλίου συμβαίνουν δύο ανήκουστοι πόλεμοι>>

Οπότε αν έχουμε πόλεμο τότε, μετά από 21 μέρες στις 29 που έχει γενέθλια ο αντίχριστος (ο δικό σου) σταματά τον πόλεμο, άντε με κόλλησες και μένα,.. :-P σε έφτιαξα τώρα, χοντρά χοντρά στα είπα, ξεκίνα τώρα νέα μελέτη, και μέχρι αύριο το πρωί την θέλω έτοιμη. :pipe:

Γιατι,raimon,να το κανω αυτο;Γιατι να δωσω την 29η Ιουλιου και οποιαδηποτε αλλη ΝΕΑ ημερομηνια;;;Για να ερθεις να μου πεις μετα,και εφοσον εχει αποτυχει και αυτη ''ψαξε βρες καινουργια'';;;Αυτο δεν κανεις συνεχεια;Καθε φορα που ληγει μια ημερομηνια,και πριν ληξει αυτη μου λες:''ψαξε την επομενη''.Και μετα,παλι το ιδιο,και παλι το ιδιο,και παλι το ιδιο!Γιατι λοιπον να δωσω ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ;Αφου και στην νεα,θα πεις:''ποια ειναι η επομενη'';

Profile  

Unread postPosted: 19 Jun 2016, 11:13 
Editor
Editor

georgioskp wrote:
raimon wrote:

Γιατι,raimon,να το κανω αυτο;Γιατι να δωσω την 29η Ιουλιου και οποιαδηποτε αλλη ΝΕΑ ημερομηνια;;;Για να ερθεις να μου πεις μετα,και εφοσον εχει αποτυχει και αυτη ''ψαξε βρες καινουργια'';;;Αυτο δεν κανεις συνεχεια;Καθε φορα που ληγει μια ημερομηνια,και πριν ληξει αυτη μου λες:''ψαξε την επομενη''.Και μετα,παλι το ιδιο,και παλι το ιδιο,και παλι το ιδιο!Γιατι λοιπον να δωσω ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ;Αφου και στην νεα,θα πεις:''ποια ειναι η επομενη'';

Επιτέλους το κατάλαβες, εύχομαι να το πιστέψεις αυτό που λες και να μην ξανακυλίσεις πάλι στα ίδια σε λίγες μέρες.

Profile  

Unread postPosted: 20 Jun 2016, 11:58 
Pro Member
Pro Member

Has thanked: 1 time
Have thanks: 125 time
georgioskp wrote:
Τελειωσαν ολα,game over.O πολεμος των 200 μυριων δεν ξεκινησε,αρα δεν μπορει με καμια δυναμη να εμφανιστει ο Αντίχριστος αυριο Κυριακη.Αλλος υπολογισμος δεν υπαρχει.Ειχα βαλει τελικοτατο deadline την αυριανη μερα,για Αντι και 2 προφητες,αλλα χωρις πολεμο,τον τριτο παγκοσμιο,δεν ειναι δυνατον να εμφανιστουν αυριο.Σημερα,ειναι η τελευταια μερα που γραφω σε αυτο το φορουμ.6 χρονια τωρα,μοιραστηκα μαζι σας τις ελπιδες μου και τα ονειρα μου.Απο το 2010 μεχρι σημερα,ηλπιζα,και μαλιστα πολυ,στο ονειρο,στην ελπιδα,στην ευτυχια....Ολα αυτα,σημερα,γκρεμιστηκαν στην αβυσσο.Σας χαιρετω με πονο καρδιας και θα ηθελα να προσευχεστε για μενα,γιατι απο σημερα και μπρος,μπαινω σε αλλη φαση στην ζωη μου,μακρυα απο εσχατολογικες προβλεψεις και προφητειες.Το τελος του κοσμου το ξερει ποτε θα γινει μονο ο Θεος,και κανενας ανθρωπος.Και κανεις,και ποτέ,δεν θα μπορει να το υπολογισει.Σας αφηνω με πικρη γευση στο στομα,οχι γιατι δεν εισασταν καλη διαδυκτιακη παρεα,αλλα γιατι ειχα τον κρυφο ποθο οτι θα δικαιωνομουν εγω και οχι εσεις.Τελικα,εσεις δικαιωθηκατε.Γεια και αντίο!

Αν πιστευεις αυτα που γραφεις καλως ηρθες στην πραγματικοτητα.

Profile  

Unread postPosted: 19 Jul 2016, 14:46 
Pro Member
Pro Member

Has thanked: 53 time
Have thanks: 93 time
georgioskp wrote:

Γιατί περιμένεις τον αντίχριστο τόσο ανελέητα, georgioskp; Αλήθεια, έγραψες ότι η ελπίδα σου, η ευτυχία σου, τα όνειρα σου, όλα γκρεμίστηκαν τώρα που πάλι έπεσες έξω στις προβλέψεις σου. Αυτή είναι η επιθυμία σου; Να έρθει το τέλος του κόσμου; Να έρθουν τα έσχατα; Θέλεις να τελειώσει ο κόσμος και να λυτρωθούμε ξέρω γω; Είναι θέμα δικαίωσης και πρόβλεψης; Είναι κάποιος αγώνας στο στοίχημα και στοιχηματίζουμε εδώ μέσα 1x2 και περιμένουμε να δούμε ποιος θα κερδίσει;

Profile  

Unread postPosted: 19 Jul 2016, 17:20 
Forum Legend
Forum Legend

Scorpio 03,στο πρόσωπο του Αντίχριστου βλέπω τον Σωτήρα και Λυτρωτή μου!Βλέπω σωτηρία και λύτρωση!Θα μου πεις,δεν είναι άρρωστο αυτό;Είναι υγιές;Όχι,δεν είναι,σίγουρα δεν είναι...Ποτέ δεν είπα ότι είναι υγιές....

Profile  

Unread postPosted: 19 Jul 2016, 17:30 
Pro Member
Pro Member

Has thanked: 53 time
Have thanks: 93 time
Γιατί να είναι ο σωτήρας σου ο αντίχριστος;

Profile  

Unread postPosted: 19 Jul 2016, 17:38 
Forum Legend
Forum Legend

Γιατι δεν μπορεί να είναι ο Χριστός!Ή γιατί,να το πω καλύτερα,ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να είναι ο Χριστός!Πιστεύω,σαν χριστιανός ορθόδοξος που είμαι,οτι ο Χριστός είναι παντοδύναμος,ο Θεός είναι παντοδύναμος....Τι σημαίνει όμως παντοδύναμος;Ότι τα πάντα είναι ΔΥΝΑΤΑ γιαυτον!Τα πάντα!Δεν υπάρχει πράγμα αδύνατο γι αυτόν!Έτσι πιστεύω...

Profile  

Unread postPosted: 19 Jul 2016, 17:56 
Forum Legend
Forum Legend

Συνεπώς,αφου από την μία,ειναι παντοδύναμος,και από την δεύτερη δεν με λυτρώνει,περιμενω την λύτρωση από τον ακριβώς αντίθετο του,τον Αντι-Θεο,τον Αντι-Χριστο!

Profile  

Unread postPosted: 20 Jul 2016, 00:31 
Editor
Editor

georgioskp wrote:
Συνεπώς,αφου από την μία,ειναι παντοδύναμος,και από την δεύτερη δεν με λυτρώνει,περιμενω την λύτρωση από τον ακριβώς αντίθετο του,τον Αντι-Θεο,τον Αντι-Χριστο!

Γιώργο σίγουρα είναι παντοδύναμος ο Θεός, μόνο ένα πράγμα δεν μπορεί να κάνει όχι ότι δεν μπορεί αλλά δεν θέλει, και αυτό είναι η ελευθερία σου, η ελευθερία σου να πιστεύεις όπου θέλεις ότι θέλεις και όπως θέλεις, αν επενέβαινε ο Θεός στα θέματα πίστης δεν θα υπήρχαν και αιρετικοί σήμερα, ο Θεός επενέβη όταν έπρεπε με τον μεγαλύτερο δυνατό τρόπο, με την Σταυρική Του θυσία, έδωσε το αίμα Του για σένα για μένα και για όλους τους ανθρώπους, τώρα εσύ μπορείς να πιστεύεις ελεύθερα με τον τρόπο σου όπου θέλεις και να περιμένεις από όπου θέλεις την λύτρωση, από τον Χριστό η από τον αντίχριστο, πάντως έτσι όπως πας είσαι ένα βήμα από …. άσε δεν θέλω να το πω το καταλαβαίνεις, ξέρεις επειδή ο Θεός μας αφήνει ελεύθερους ο διάβολος μας πολεμάει ασταμάτητα, άρα ότι κάνεις εσύ από μόνος σου μπορείς να σώσεις τον εαυτό σου, οπότε πρέπει εσύ από μόνος σου με την νοημοσύνη που σου έδωσε ο Θεός να πολεμάς ενάντια στο κακό και φυσικά τον αντίχριστο, αν το αφήσεις και σε πάρει από κάτω - να το πω λαϊκά- την έβαψες, δηλαδή τι σου επιφυλάσσει το μέλλον με το σκεπτικό το δικό σου και τον δρόμο που βαδίζεις…. πλάνες, αιρέσεις, και κόλαση, εάν δεν τρολάρεις και πιστεύεις πραγματικά αυτά που λες, ένα θα σου πω, άλλαξε το και πάρτο αλλιώς γιατί χάθηκες, με θέματα πίστης μην παίζεις γιατί ο Θεός ου μυκτηρίζεται, δεν μπορείς να παίζεις με τον Θεό σε θέματα πίστης και ιδικά από εδώ που αυτά που λες είναι δημόσια και τα διαβάζουν πολλοί άνθρωποι, με λίγα λόγια μην πειράζεις τον Θεό, και ξέρουμε σε τέτοιες περιπτώσεις από το απ. Παύλο τι μπορούμε να πάθουμε, … <<...Καὶ καθὼς οὐκ ἐδοκίμασαν τὸν Θεὸν ἔχειν ἐν ἐπιγνώσει, παρέδωκεν αὐτοὺς ὁ Θεὸς εἰς ἀδόκιμον νοῦν, ποιεῖν τὰ μὴ καθήκοντα, 29 πεπληρωμένους πάσῃ ἀδικίᾳ, πορνείᾳ πονηρίᾳ πλεονεξίᾳ κακίᾳ, μεστοὺς φθόνου φόνου ἔριδος δόλου κακοηθείας,…>>
Άλλαξε το μην πεις χειρότερα από αυτά που λες τώρα.

Profile  

Unread postPosted: 20 Jul 2016, 12:44 
Forum Legend
Forum Legend

raimon,κανεις δεν μπορει να σωσει μονος του τον εαυτο του!Αυτο-σωτηρια,δεν υπαρχει πουθενα στον κοσμο!

Profile  

Unread postPosted: 21 Jul 2016, 07:52 
Editor
Editor

georgioskp wrote:
raimon,κανεις δεν μπορει να σωσει μονος του τον εαυτο του!Αυτο-σωτηρια,δεν υπαρχει πουθενα στον κοσμο!

Καλά περίμενε εσύ την λύτρωση από τον αντίχριστο.

Profile  

Post a new topicPost a reply Page 1 of 1   [ 13 posts ]