Change font size

Welcome
Τώρα που μας βρήκες θα ανακαλύψεις την Αλήθεια που μας κρύβουν επιμελώς
Tα θέματα πονάνε κάποιους που επιθυμούν να επιβάλουν την νέα τάξη και να συντηρούν τον κόσμο σε μια διαρκείς ύπνωση και ένα βαθύ σκοτάδι, προκειμένου να μην αντιδράσει στις προθέσεις τους και στο διεστραμμένο σχέδιό τους.

Πολλά συμβαίνουν γύρο μας, ακόμα και οι ποιο δύσπιστοι αντιλαμβάνονται οτι κάθε μέρα γίνονται αλλαγές και πολλές φορές ακατανόητες απο κοινούς ανθρώπους.

Κάτι δεν πάει καλά.

Κάποια θέματα θα σας προβληματίσουν, αν δεν έχετε προβληματιστεί ακόμα.

Κάποια τα έχετε απλώς ακούσει αλλά δεν δώσατε σημασία ή σας τα πέρασαν με μαεστρία ώστε να μην αντιδράσετε.

Εμείς προσπαθούμε να Εμβαθύνουμε στα θέματα αυτά.
Πιστεύουμε οτι μας αφορούν όλους και οτι δεν μας ρωτάνε όταν παίζουν με το μέλλον το δικό μας και των παιδιών μας.

Η γνώση είναι προς όλους και όχι μόνο για τον εαυτό μας.

Τα συμπεράσματα τα αφήνουμε σε εσάς μιας και όλα τα συμπεράσματα είναι υποκειμενικά.

Επιθυμούμε να μας βοηθήσετε στην προσπάθεια να μεγαλώσουμε την θεματολογία μας και να συμβάλετε με τους προβληματισμούς σας, με την γνώση σας και τη γνώμη σας στην ελεύθερη έκφραση των ιδεών.

Γίνε μέλος στο φόρουμ και βοήθησε να διαδοθούν και οι δικές σου αλήθειες, γνώσεις και εμπειρίες!

Post a new topicPost a reply Page 1 of 5   [ 91 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕΛΩΝ
Unread postPosted: 02 Sep 2008, 13:44 
Αγαπητα μελη του forum...

Εχουν περάσει λιγες μερες που εχουμε περασει τα 1000 μελη σε αυτο το υπεροχο forum και πιστευω πως εχει φτασει η ωρα για να πραγματοποιησουμε την πρωτη μας συναντηση,ωστε να γνωριστουμε και απο κοντα!!!

Γραψτε ολοι τι προτασεις εχετε, ωστε να μπορεσουμε ολοι μαζι να βγαλουμε την ημερομηνια και το μερος οπου θα γινει αυτη η συναντηση.

Εννοειται πως αυτα που θα προτεινετε να μπορουν να πραγματοποιηθουν!!!

Ακουμε προτασεις!!!!

Post subject:
Unread postPosted: 02 Sep 2008, 18:29 
Καλησπέρα Συνέλληνα Έμμαν

Πολύ καλή η προτασή σου και πιστεύω ότι όπως αυτό περνούσε απο το μυαλό μου(συνάντηση)περνάει σίγουρα και απο το μυαλό των άλλων συννελλήνων του φόρουμ αυτού.Πιστεύω ότι άν γίνει αυτή η συνάντηση πρέπει να γίνει πολύ προσεχτικά...
Ο Ασλάνιους είναι μαζί σου Έμμαν.Και σε οτι θέλεις μπορώ να βοηθήσω...

Υ.Γ. Η συνάντηση αυτή ΠΡΕΠΕΙ να γίνει..

Post subject:
Unread postPosted: 02 Sep 2008, 18:45 
Εmman82 μπράβο σου και ξανά μπράβο σου για αυτη σου την πρωτοβουλία, και εγώ στέκομαι στο πλευρό το δικό σου και του aslanious - δεν έχω κάτι συγκεκριμένο να προτείνω εφόσον δε δεσμέυομαι από εργασία ή κάτι αντίστοιχο και μένω όσο πιο κεντρικά στην Ελλάδα γίνεται- και είμαι ανοιχτός και δεκτικός σε όλες τις προτάσεις.
Ελπίζω να κινητοποιηθούν αρκετοί και γρήγορα ώστε να καταλήξουμε όσο το δυνατόν συντομότερα.
Ώρα να ξυπνάμε σιγά-σιγά...

Post subject:
Unread postPosted: 02 Sep 2008, 23:36 
Moderator
Moderator

Has thanked: 302 time
Have thanks: 167 time
Θα ειναι πολυ ενδιαφερουσα μια συναντηση, αλλα και ενα στεκι, οπου θα μπορουσαμε να συζηταμε ολα αυτα τα ενδιαφεροντα πραγματα. :o :(

Profile  

Post subject:
Unread postPosted: 03 Sep 2008, 00:27 
Administrator
Administrator

Has thanked: 119 time
Have thanks: 232 time
Highscores: 9
+1 Κι εγώ μέσα! Λείπει ο Μάρτης από τη Σαρακοστή?

Πολύ καλή ιδέα... Για αρχή, πιστεύω πως πρέπει να δούμε πόσοι και ποιοί ενδιαφέρονται έτσι ώστε βάση πλειοψηφίας να μπορέσουμε να αποφασίσουμε και για το μέρος... Συνήθως προτεινόμενα μέρη είναι τα μεγάλα αστικά κέντρα που τα ΜΜΜ διευκολύνουν την πρόσβαση, λ.χ Αθήνα, Θεσσαλονίκη κλπ

Βέβαια εμείς μπορούμε να κάνουμε την ανατροπή και να συναντηθούμε σε κάποιο γραφικό χωριουδάκι για κοψίδια και κρασοκατάνυξη!!!

Μην ξεχνάτε πως είμαστε διασκορπισμένοι στα τέσσερα σημεία του ορίζοντα! :D οπότε σχεδόν όλοι οι νομοί της Ελλάδας είναι στο παιγνίδι!!! Ευτυχώς υπάρχουν και τα αεροπλάνα... :cool:

Άντε να βλέπω συμμετοχές και προτάσεις!!!!

καί τα γόνατά τους θα λυγίσουν,
οι τρανοί σου
καί θα γίνουν των ραγιάδων
οι ραγιάδες...

Κωστής Παλαμάς
«Ο Δωδεκάλογος του Γύφτου»

Last edited by xenokratis on 03 Sep 2008, 01:09, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
Unread postPosted: 03 Sep 2008, 01:06 
Member
Member

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Δυστυχώς εγώ είμαι από νησί και είναι ταλαιπωρία το ταξίδι προς Πειραιά η Θεσσαλονίκη! :cry:

Profile  

Post subject:
Unread postPosted: 03 Sep 2008, 02:22 
Moderator
Moderator

Have thanks: 44 time
Προτείνω Αραντίς με Λιακόπουλο γκεστ!

Profile  

Post subject:
Unread postPosted: 03 Sep 2008, 02:30 
Administrator
Administrator

mercuryx wrote:

Το 2ο το αφήνω ασχολίαστο...

Τι είναι βρε παιδί το Αραντίς??? Μη με αφήνεις στο μαύρο το σκοτάδι!!! Επιμόρφωσέ με!

οι τρανοί σου
οι ραγιάδες...

Κωστής Παλαμάς

Profile  

Post subject:
Unread postPosted: 03 Sep 2008, 03:33 
Moderator
Moderator

Have thanks: 44 time
Αγαπητή μου δεν παρακολουθείς τον Δημοσθένη. Σε βρίσκω λίγο αδιάβαστη! Το Αραντίς είναι η πρωτεύουσα των ΕΛ κάτω από τον Όλυμπο πριν γίνει... Θερμαϊκός. Σήμερα είναι η Θεσσαλονίκη.
Αλλά σοβαρά μιλάω αν είναι να βρεθούμε κάπου να έχουμε και καλεσμένους όπως π.χ. τον Λιακόπουλο ή όποιον άλλον οι εκλεκτοί συμμετέχοντες στην "Αγορά", "Δημοθοίνια", "Forum" νομίζουν θα δώσει τόνο στη συνεύρεση μας αυτή.

Profile  

Post subject:
Unread postPosted: 03 Sep 2008, 12:37 
Advanced Poster
Advanced Poster

Have thanks: 1 time
κι εγώ μέσα παίδες υπό την προυπόθεση ότι δεν θα έχω άλλες υποχρεώσεις!!!

Η αλήθεια είναι σαν την θάλασσα για να την γνωρίσεις πραγματικά δεν φτάνει να κολυμπάς στην επιφάνεια της,πρέπει να βουτήξεις στα άδυτα της και να δεις κάθε φωτεινό και σκοτεινό σημείο της!!Το θέμα είναι να μην χαθείς στην αναζήτηση...(Χ.Δ)

Profile  

Post subject:
Unread postPosted: 03 Sep 2008, 12:57 
mercuryx το θέμα μας είναι να βρεθούμε ΕΜΕΙΣ τα μέλη και να γνωριστούμε από κοντά και να ανταλάξουμε μερικές κουβέντες.Δεν χρειαζόμαστε ούτε Λιακόπουλους ούτε Μάξιμους γιατί πιστεύω ότι έχουμε πλέον τις απαιτούμενες γνώσεις για να τα πούμε μεταξύ μας...

Post subject:
Unread postPosted: 03 Sep 2008, 13:43 
Advanced Member
Advanced Member

Have thanks: 3 time
Εμένα βάλτε με μέσα μόνο αν είναι για Αθήνα...

Άντε, καλό θα ήταν πάντως να βλεπόμασταν όλοι μαζί!

Πίστη, αγάπη, ελπίδα...όλα τα άλλα σβήνουν...

Profile  

Post subject:
Unread postPosted: 03 Sep 2008, 15:13 
Master Poster
Master Poster

Has thanked: 2 time
Have thanks: 5 time
Highscores: 3
Και εγώ εκτός Αθήνας δεν παίζει παιδιά. Για εντός τώρα οψώμεθα :)

Profile  

Post subject:
Unread postPosted: 03 Sep 2008, 16:55 
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος

Has thanked: 80 time
Have thanks: 95 time
xenokratis wrote:
mercuryx wrote:

Το 2ο το αφήνω ασχολίαστο...

Τι είναι βρε παιδί το Αραντίς??? Μη με αφήνεις στο μαύρο το σκοτάδι!!! Επιμόρφωσέ με!

Αραντίς είναι η "μετάλλαξη" που έκανε ο Λ στη λέξη Ardis που είναι η κορυφή του όρους Hermon στην οποία κατέβηκαν κατά τον Ενώχ οι Εγρήγοροι. Έτσι ο Λ προσθέτοντας ένα α το έκανε Αρ-α-ντίς , να μοιάζει με το Ατλαντίς, και με κάποιο συλλογισμό που δεν καταλαβαίνω ταύτισε το όρος Ερμών με τον Όλυμπο και αποφάνθηκε ότι Αραντίς=Θεσσαλονίκη. Τάδε έφη ο Λ ο μεγαλοπρεπής... :o

Profile  

Post subject:
Unread postPosted: 03 Sep 2008, 21:11 
Kαλησπέρα Συνέλληνες

Πιστεύω ότι δεν γίνεται να λέμε ότι (εγω είμαι απο νησι,ότι αν δεν είναι στην αθήνα εγω δεν μπορώ ,άμα δεν γίνει στην λαμία ,ή στην θεσ/νικη)Είμαστε από πολλά μέρη της Ελλάδος μας και πρέπει να βρούμε ενα σήμειο επαφής που θα βολεύει ΟΛΟΥΣ όσους που θέλουν πραγματικά να γίνει αυτή η συνάντηση.Παρακαλούμε να γράφουνε σε συτό το post ΜΟΝΟ όσοι θέλουν πραγματικά να γίνει αυτη η συνάντηση.

Εγώ είμαι μέσα και ας χρειαστεί να είμαστε 4 ή 5 άτομα ή 100...Πιστεύω να συμφωνείτε Έμμαν Ξενοκράτη,Ιόλαε,Vestromas,Mercuryx Aλκίμαχε..

Κάποιοι λείπουν απο αυτή την συζήτηση......

Ευχαριστώ

Post subject:
Unread postPosted: 03 Sep 2008, 21:51 
Poster
Poster

Επειδή έχω ασχοληθεί με τέτοιες συναντήσεις στο παρελθόν συνήθως πρέπει να γίνει μια στην Αθήνα, και την άλλη χρονιά Θεσσαλονίκη κτλ κτλ.. Επίσης έστω και μόνο 20 άτομα να έρθουν είναι εξαιρετικά δύσκολο να γνωριστούν σε μια καφετέρια που έχει βαβούρα. Γιαυτό προτιμότερο θα ήταν κάποιος άλλος χώρος που να προσφέρεται για συζήτηση...
Προτείνω για αρχή να γίνει στο μέρος που βρίσκονται τα περισσότερα στελέχη του φόρουμ (admins,mods,κτλ).
Εναλακτικά θα μπορούσαν να γίνουν εκτός απο την κύρια και άλλες μικρότερες σε κάθε πόλη ώστε να γνωριστούν τα μέλη τοπικά.
δεν είναι απλό θέλει οργάνωση...

Profile  

Post subject:
Unread postPosted: 04 Sep 2008, 01:24 
Moderator
Moderator

Has thanked: 302 time
Have thanks: 167 time
Τωρα που το ξανασκεφτομε, εαν μαζευτουμε πολλοι θα γινει χαος.
Ασε που μπορει να γινουμε μαλια κουβαρια.
Τα θεματα που συζηταμε, ειναι λιγο, εως πολυ ευαισθητα και πολλοι απο εμας εχουμε ταση να ταλιμπανιζουμε.
Η πειρα μου απο μοτο φορουμ, λεει οτι μπορεις να γινεις μαλια κουβαρια μονο για μια ψιλοπαρεξηγηση για μηχανακια. Ποσο μαλιστα για τοσο σοβαρα πραγματα οπως ειναι η θρησκεια οι ερμηνιες και τα ανεξηγητα.
Πολλοι μαλιστα, την αληθεια την εχουν δεδομενη μεσα στο μυαλο τους και δεν αφηνουν ουτε μια χαραμαδα σκεψης.
Αν ξεφυγει το πραμα, αυτος που θα αναλαβει την ευθυνη κατα καποιον τροπο της συναντησης, πρεπει να εχει γερο στομαχι.
Απο την αλλη δεν θα ηθελα να ειμαι τοσο απαισιοδοξος, αλλα θα προτινα καλυτερα να οργανωθουν καποια στεκια συναντησεων σε πολεις και μετα σιγα σιγα να προχωρουσαμε σε μεγαλυτερες συναντησεις.

Profile  

Post subject:
Unread postPosted: 20 Sep 2008, 20:20 
Good Poster
Good Poster

vestromas wrote:
Τωρα που το ξανασκεφτομε, εαν μαζευτουμε πολλοι θα γινει χαος.
Ασε που μπορει να γινουμε μαλια κουβαρια.
Τα θεματα που συζηταμε, ειναι λιγο, εως πολυ ευαισθητα και πολλοι απο εμας εχουμε ταση να ταλιμπανιζουμε.
Η πειρα μου απο μοτο φορουμ, λεει οτι μπορεις να γινεις μαλια κουβαρια μονο για μια ψιλοπαρεξηγηση για μηχανακια. Ποσο μαλιστα για τοσο σοβαρα πραγματα οπως ειναι η θρησκεια οι ερμηνιες και τα ανεξηγητα.
Πολλοι μαλιστα, την αληθεια την εχουν δεδομενη μεσα στο μυαλο τους και δεν αφηνουν ουτε μια χαραμαδα σκεψης.
Αν ξεφυγει το πραμα, αυτος που θα αναλαβει την ευθυνη κατα καποιον τροπο της συναντησης, πρεπει να εχει γερο στομαχι.
Απο την αλλη δεν θα ηθελα να ειμαι τοσο απαισιοδοξος, αλλα θα προτινα καλυτερα να οργανωθουν καποια στεκια συναντησεων σε πολεις και μετα σιγα σιγα να προχωρουσαμε σε μεγαλυτερες συναντησεις.
:o symfvnv ..giayto file moy kale poyla to t oΩ-στρομkai pare ena ΥΑΜΑΗΑ ΤDM!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙς ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!...σε πειραζω... :-P :-P :-P εχω αρκετες δουλειες..οποτε ειναι λιγο δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο!!!!!!!οποτε η θα παρω την μηχανη και θα ερθω οπου αυτο κριθει δικαιο.η θα προτεινα κουβεντα με φοντο τους ΔΕΛ-ΦΟΥΣ!!!!!!!!!!! σας χαιρετω με σεβασμο παντα ...χρηστος υδραυλικος.- :evil: :shock: :mad:

Profile  

Post subject:
Unread postPosted: 20 Sep 2008, 20:35 
Administrator
Administrator

Μ'αρέσουν οι Δελφοί... Άσε που μπορεί να πετύχουμε και κανένα από 'κείνα τα δαφνόφυλλα που μάσαγε η Πυθία!!! :D
Οι Β.Ελλαδίτες όμως είναι περισσότεροι και δε νομίζω πως θα συμφωνήσουν!!!!

Ο μόνος τρόπος για να τους κατεβάσουμε είναι με "περισυλλογή" (= λεωφορειάκι, για να χωράνε όλοι), πράγμα εξαιρετικά χλωμό!!!! :-) :-) :-)

οι τρανοί σου
οι ραγιάδες...

Κωστής Παλαμάς

Profile  

Post subject: Re: ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕΛΩΝ
Unread postPosted: 21 Sep 2008, 11:33 
Forum Legend
Forum Legend

Have thanks: 5 time
Highscores: 19
Είμαι σύμφωνος. Βρείτε μια γεωγραφικά κατανεμημένη στο περίπου μέσον της Ελλάδας περιοχή (προτείνω Λάρισσα που έχει και καλές τεβέρνες με κεμπάπ και καλό κρασί, συμπόσιο πλατωνικό δηλαδή) και εν μέσω τύρου και αχλάδης τα λέμε!

Ω ξήν, αγγέλεις Λακεδαιμονίοις, ότι τήδε κείμεθα, τοις κείνων ρήμασι (αεί) πειθόμενοι!

Profile  

Post a new topicPost a reply Page 1 of 5   [ 91 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next