Change font size

Welcome
Τώρα που μας βρήκες θα ανακαλύψεις την Αλήθεια που μας κρύβουν επιμελώς
Tα θέματα πονάνε κάποιους που επιθυμούν να επιβάλουν την νέα τάξη και να συντηρούν τον κόσμο σε μια διαρκείς ύπνωση και ένα βαθύ σκοτάδι, προκειμένου να μην αντιδράσει στις προθέσεις τους και στο διεστραμμένο σχέδιό τους.

Πολλά συμβαίνουν γύρο μας, ακόμα και οι ποιο δύσπιστοι αντιλαμβάνονται οτι κάθε μέρα γίνονται αλλαγές και πολλές φορές ακατανόητες απο κοινούς ανθρώπους.

Κάτι δεν πάει καλά.

Κάποια θέματα θα σας προβληματίσουν, αν δεν έχετε προβληματιστεί ακόμα.

Κάποια τα έχετε απλώς ακούσει αλλά δεν δώσατε σημασία ή σας τα πέρασαν με μαεστρία ώστε να μην αντιδράσετε.

Εμείς προσπαθούμε να Εμβαθύνουμε στα θέματα αυτά.
Πιστεύουμε οτι μας αφορούν όλους και οτι δεν μας ρωτάνε όταν παίζουν με το μέλλον το δικό μας και των παιδιών μας.

Η γνώση είναι προς όλους και όχι μόνο για τον εαυτό μας.

Τα συμπεράσματα τα αφήνουμε σε εσάς μιας και όλα τα συμπεράσματα είναι υποκειμενικά.

Επιθυμούμε να μας βοηθήσετε στην προσπάθεια να μεγαλώσουμε την θεματολογία μας και να συμβάλετε με τους προβληματισμούς σας, με την γνώση σας και τη γνώμη σας στην ελεύθερη έκφραση των ιδεών.

Γίνε μέλος στο φόρουμ και βοήθησε να διαδοθούν και οι δικές σου αλήθειες, γνώσεις και εμπειρίες!

Post a new topicPost a reply Page 1 of 5   [ 82 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Τί είστε ικανοί να κάνετε όταν η νέα τάξη πραγμάτων αρχίσει
Unread postPosted: 24 Sep 2008, 08:30 
Poster
Poster

Has thanked: 0 time
Have thanks: 2 time
Μέχρι τώρα η Ελλάδα δεν έχει τραβήξει πολλά σε σχέση με άλλες χώρες απο την Νέα τάξη πραγμάτων (Γνώμη μου!!!)

Αλλα εάν όλα αυτα γίνουν πραγματικότητα π.χ κατάρευση παγκόσμιας οικονομίας οπότε μαλλον χάνουμε όλα τα χρήματα μας, τις δουλείες μας, σπίτια τα πάντα.

Η αστυνομία συλλαμβάνει όποιο θέλει χωρίς καμία δικαιολογία..

Τι θα κάνουμε θα γίνουμε αντάρτες και θα πάμε στα βουνα, θα μπούμε όλοι φυλακή ή θα ζούμε με ενα κομματι ψωμί.

Προσωπικά δεν με νοιάζει για κανένα υλικό αγαθό, αλλα θελω π.χ να κάνω οικογένεια παιδιά.

Που θα την κάνω όμως αν δεν έχω σπίτι, δουλειά ??

"Απλές σκέψεις για το αύριο που φαίνεται τοσο μαυρο και θολό"

Ακούω γνώμες!!!
ad77 has been thanked by:

Profile  

Post subject: Re: Τί είστε ικανοί να κάνετε όταν η νέα τάξη πραγμάτων αρχίσει
Unread postPosted: 24 Sep 2008, 08:57 
Power Member
Power Member

Έχει αρχίσει να λειτουργεί η νέα τάξη , ζούμε μέσα της.. δεν είναι κάτι θολό και αόριστο που θα ξεκινήσει κάποια στιγμή στο μακρινό μέλλον..
Τις χιλιάδες κάμερες που στήσανε στην Αθήνα και Θεσσαλονίκη για πλάκα τις έβαλαν νομίζεις; Επίσης η οικονομία στην ελλάδα πάει από το κακό στο χειρότερο. Οι περισσότεροι νέοι σήμερα είναι ή άνεργοι ή αμοίβονται κάτω από το όριο της φτώχιας.
Και η τεχνική ύφεση στις ΗΠΑ πιστεύω ότι έχει στόχο την αποδυνάμωση της ώστε να την ενώσουν στην Β.Αμερικανική ένωση. Αυτό αποδεικνύεται και από την ταχεία ανάπτυξη των υπερ-αυτοκινητόδρομων της NAFTA αλλά και από τους μακρόπνοους σχεδιασμούς τους εδώ και χρόνια στις λέσχες της ελιτ.
Από εκεί και πέρα καλό θα είναι πάντα να έχουμε ένα εναλλακτικό σχεδιασμό διαφυγής με ρεζέρβες σε ενέργεια κατοικία και τρόφιμα σε απομωνομένες περιοχές σε περίπτωση που ξεκινήσει ο μεγάλος πανικός. Το πρόβλημα βέβαια με αυτό είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να βρεις απομονωμένη και 100% ασφαλή περιοχή σήμερα ιδίως μετά από το ενδεχόμενο καποιου 3ου παγκοσμίου πολέμου ή κατάρρευσης του συστήματος - έλλειψη τροφίμων.
Αν ο τελικός στόχος τους είναι να εξοντώσουν τους περισσότερους από εμάς τότε οπωσδήποτε αρκετοί από εμάς δεν θα τη γλιτώσουμε.

Καθηγητές Antony C. Sutton, Carol Quigley

Profile  

Unread postPosted: 24 Sep 2008, 09:31 
Webmaster
Webmaster

Has thanked: 49 time
Have thanks: 151 time
Highscores: 3
ad77 wrote:
Μέχρι τώρα η Ελλάδα δεν έχει τραβήξει πολλά σε σχέση με άλλες χώρες απο την Νέα τάξη πραγμάτων (Γνώμη μου!!!)

Αλλα εάν όλα αυτα γίνουν πραγματικότητα π.χ κατάρευση παγκόσμιας οικονομίας οπότε μαλλον χάνουμε όλα τα χρήματα μας, τις δουλείες μας, σπίτια τα πάντα.

Η αστυνομία συλλαμβάνει όποιο θέλει χωρίς καμία δικαιολογία..

Τι θα κάνουμε θα γίνουμε αντάρτες και θα πάμε στα βουνα, θα μπούμε όλοι φυλακή ή θα ζούμε με ενα κομματι ψωμί.

Προσωπικά δεν με νοιάζει για κανένα υλικό αγαθό, αλλα θελω π.χ να κάνω οικογένεια παιδιά.

Που θα την κάνω όμως αν δεν έχω σπίτι, δουλειά ??

"Απλές σκέψεις για το αύριο που φαίνεται τοσο μαυρο και θολό"

Ακούω γνώμες!!!

Νομίζω οτι ο τρόπος που σκεφτόμαστε φταίει και όχι η νέα τάξη.
Μας φοβίζει όλους μας να μην ξεβολευτούμε. Δηλαδή σε παλαιότερες εποχές, όσοι γεννιόταν σκλάβοι και δούλοι δεν θα έπρεπε να κάνουν οικογένεια, διότι δεν είχαν δική τους δουλειά και σπίτι;
Αν γίνει κατάρρευση του παγκόσμιου οικονομικού συστήματος, αυτοί που πραγματικά θα πληγούν είναι αυτοί που έχουν και παρα-έχουν. Θα είμαστε όλοι ίσοι προς ίσο, όμως θα επιβιώσουν όσοι ποτέ δεν είχαν τα πολλά, διότι και με τα λίγα, έβρισκαν πάντα τρόπο να επιβιώνουν.
Στους μεγάλους αφήνω τον ψυχολογικό αντίκτυπο και τις αυτοκτονίες που θα ακολουθήσουν, διότι η ασθενής ψυχή τους δεν θα αντέξει την ισότητα, όταν έχουν μάθει να τους υπηρετούν.
Ας καταλάβουμε λοιπόν με το εύστοχο παράδειγμά σου ad77, πόσο μάταιο είναι να μαζεύουμε.
Αν είμαστε κάποιοι απο εμάς λίγο ποιο εργατικοί και έχουμε το κάτι τις περισσότερο, καλό είναι να το απολαύσουμε, αντί να το αποθηκεύουμε. :mad:

Όσο για το άν έρθει εκείνη η μέρα, αν εμείς είμαστε προετοιμασμένοι εσωτερικά, κάποιο χέρι απο εκεί ψηλά θα μας οδηγήσει, αν έχουμε λίγη πίστη φυσικά :twisted:

Truth

Image
oceangr2 has been thanked by:

Profile  

Unread postPosted: 24 Sep 2008, 10:17 
Power Member
Power Member

Quote:
Αν γίνει κατάρρευση του παγκόσμιου οικονομικού συστήματος, αυτοί που πραγματικά θα πληγούν είναι αυτοί που έχουν και παρα-έχουν. Θα είμαστε όλοι ίσοι προς ίσο, όμως θα επιβιώσουν όσοι ποτέ δεν είχαν τα πολλά, διότι και με τα λίγα, έβρισκαν πάντα τρόπο να επιβιώνουν.

Αυτό ισχύει για τα μικρομεσαία ή χαμηλά στρώματα της εξουσιαστικής πυραμίδας.
Οι πραγματικά ισχυροί όμως πάντα έχουν τρόπους και εναλλακτικές οδούς άνετης διαβίωσης και διαφυγής-προστασίας, στο παρελθόν προβοκάρισαν χρηματοδότησαν και σκηνοθέτησαν παγκοσμίους πολέμους και τεράστιες οικονομικές κρίσεις και παρόλο αυτά γλίτωσαν όλοι τους αλλώβητοι διότι είχαν αυτή την ανώτερη γνώση λόγο ότι ήταν οι ενορχηστρωτές!.. Δυστηχώς βέβαια πάντα ο λαουτζίκος την πληρώνει την νύφη..

Profile  

Unread postPosted: 24 Sep 2008, 12:55 
Webmaster
Webmaster

Δεν λυπάμαι για τους ολιγόπιστους, παρά μόνο για την ολιγοπιστία τους!

Truth

Image

Profile  

Unread postPosted: 25 Sep 2008, 20:05 
Advanced Poster
Advanced Poster

Have thanks: 0 time
Λοιπον.
Ηδη ειμαστε στον δρομο προς την νεα ταξη που φανταζει πιο κοντα απο ποτε.
Ηδη προοθειται η νεα ταξη με πολλοθυς και διαφορους τροπους.
Οταν φτασει αυτη η εποχη η ταπεινη μου γνωμη ειναι πως η καλυτερη λυση ειναι να αντισταθουμε οσο μπορουμε στα ''λαμογια'' που θα βασιλεψουν τοτε(αλλα οχι για πολυ βεβαια καθως ο καιρος γαρ εγγυς!)

Profile  

Unread postPosted: 27 Sep 2008, 12:37 
Advanced Member
Advanced Member

Have thanks: 3 time
Μα δε νομίζω να έρθει η Νέα Τάξη Πραγμάτων μια μέρα ξαφνικά, με τα τσιπάκια της, με τους κακούς αστυνομικούς της κι όλα αυτά!

Βρε παιδιά, σιγά-σιγά θα μας το φέρουν!

Λίγο η αντιχριστιανική και new age πλύση εγκεφαλου, λίγο ο σεξισμός κι η βία, κάπου θα ανέβουν καλοί πολιτικοί που θα καλυτερέψουν την οικονομία του κόσμου, σιγά-σιγά που φθείνουν οι παραδόσεις...
Θα έρθει χωρίς να το καταλάβουμε!!!

Προσωπικά, όταν έρθει το τσιπάκι για τα καλά (σε σημείο που όλοι θα βάζουν για λόγους επιβίωσης) πιστεύω πως είμαι ικανός να κάτσω και να πεθάνω νηστικός. Δηλαδή ό,τι θες εκείνη την στιγμή! Θα τρέξω όπου να 'ναι, αν με πιάσουν δε πειράζει. Θα είμαι τουλάχιστον σίγουρος πως θα είναι το τέλος, δε θα φοβάμαι μήπως ξεβολευτώ γιατί ξέρω πως θα πεθάνω.
Και φυσικά ξέρω πως ο Θεός θα δώσει άμα Του ζητήσω μία τέτοια στιγμή!

Με το που έρθει καταναγκαστικό τσιπάκι τρέξτε και μη σας νοιάζει τίποτα άλλο! Γιατί θα μας κάνει πολύ καλό η άρνηση του chip!

Πίστη, αγάπη, ελπίδα...όλα τα άλλα σβήνουν...

Profile  

Unread postPosted: 27 Sep 2008, 20:58 
Advanced Poster
Advanced Poster

:mad: :mad:
το εθεσες τελεια φιλε μου!!
Ας υποφερουμε για λιγο καιρο στην γη παρα για παντα στην κολαση στην οποια συμφωνα με τις γραφες θα πανε οσοι δεχτουν το χαραγμα του θηριου

Profile  

Unread postPosted: 30 Sep 2008, 11:41 
Η Νέα Παγκόσμια ταξη είναι εδω !
Ξεκίνησε και τωρα σιγα σιγα κορυφωνεται !
Ειμαι ήδη εξω από το σύστημά τους και ....φίλε ad77 και παντρεμένη είμαι και παιδί εχω και μάλιστα ανηλικο....
Αρνηση σε καθε νεοταξικό σύστημα ειναι κατ΄εμε η μόνη αντίδραση. Αρνηση και πολιτική ανυπακοή.
Δεν γνωρίζω αν θα ερθει ποτε η ωρα για το μεγαλο φευγιό...δεν το ψαχνω, δεν ανησυχω δεν εχω κανει καμμία υλική προετοιμασία.
Ο Κύριος θα οδηγήσει και τα βηματα και τις κινήσεις μου αν κατι τετοιο χρειαστεί να γινει.

Unread postPosted: 05 Oct 2008, 11:25 
Poster
Poster

Συμφωνω με τον προλαλήσαντα... :mad:

Profile  

Unread postPosted: 18 Oct 2008, 19:02 
Good Poster
Good Poster

Has thanked: 2 time
Have thanks: 1 time
Πίστη, προσευχή, ψυχικό θάρρος και αντίσταση στα επερχόμενα δεινά. Η αλήθεια είναι πως είναι αρκετά εύκολο να το λέμε, όμως όταν έρθει εκείνη η ολέθρια ώρα, παρακαλώ το Θεό να με βοηθήσει να αντέξω....

Profile  

Unread postPosted: 18 Oct 2008, 19:49 
New Member
New Member

ad77, εγώ, με τις ίδιες σκέψης με σένα, έκανα οικογένεια φέτος.

Όταν κάνεις οικογένεια ενεργοποιούνται "άλλοι" μηχανισμοί άμυνας και βλέπεις τα πράγματα από άλλη γωνία.

Και ειδικότερα αν πιστεύεις στο θεό (ασχέτα αν είσαι της εκκλησίας η όχι) δεν θα σ'αφήσει έτσι.
Κάνε εσύ οικογένεια και όταν έρθουν "εκείνοι" οι καιροί πάρε με τελ. και θα τη βρούμε την άκρη...να είσαι σίγουρος.

Μη μασάτε θα Κερδίσουμε!!!

Profile  

Unread postPosted: 18 Oct 2008, 20:37 
Researcher
Researcher

Has thanked: 59 time
Have thanks: 62 time
Highscores: 1
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω . Νέα τάξη πραγμάτων ; Τι είναι αυτό .

Για να υπάρχει νέα , πρέπει να υπήρξε παλιά τάξη πραγμάτων . Ποιες οι διαφορές τους
Ήταν η παλιά καλλίτερη από την καινούργια . Είμαι 40 ετών και στην αγορά εργασίας από 17 , δεν μπορώ να διακρίνω διαφορά τέτοια που να με κάνει να ανησυχώ περισσότερο από ότι ο πατέρας μου για μένα .
Πάντα υπήρχαν ταξικές διαφορές και πάντα θα υπάρχουν .
Πάντα θα ισχύει ο χρυσός κανόνας της μηχανικής Δύναμη Χ Χρόνο = Σταθερό ,
στις λέξεις δύναμη και χρόνο βάλτε ότι θέλετε .

Profile  

Unread postPosted: 18 Oct 2008, 21:36 
Power Member
Power Member

Quote:
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω . Νέα τάξη πραγμάτων ; Τι είναι αυτό .

Για λεπτομέρειες και αρχικές εξηγήσεις μπορείς να απευθυνθείς στο μπαμπάκο Μπους που ανάγγειλε επίσημα την είσοδο μας σε αυτή την εποχή (της Νέας Τάξης) το 1991.
h**p://www.youtube.com/watch?v=7a9Syi12RJo

ή να μελετήσεις την αναγραφή της στο αμερικάνικο δολλάριο:
h**p://www.youtube.com/watch?v=vPvtYoxhais

Profile  

Unread postPosted: 19 Oct 2008, 03:26 
Moderator
Moderator

Have thanks: 44 time
ή στο ελληνικό πεντοχίλιαρο, 10χίλιαρο κ.λπ

Profile  

Unread postPosted: 19 Oct 2008, 21:27 
Researcher
Researcher

Has thanked: 59 time
Have thanks: 62 time
Highscores: 1
Η συχρονικότητα στο μεγαλείο της , απίστευτο το τι μπορεί να κάνει το ανθρώπινο μυαλό συνδέοντας εποχές , πολιτισμούς , θεούς , θρησκείες , στηριζόμενο σε απλές λέξεις και συγκυρίες .
Με θαυμαστό τρόπο τελευταία συνδέθηκαν Άγγελοι με τον Δία , με τον Ρα , όλοι αυτοί με τους Έλληνες με την Δευτέρα παρουσία κλπ . Μπααα δεν χάσκουν όλοι …….
Πριν πουλούσε το θέμα των εξωγήινων , πάει ξέφτισε . Τώρα πουλάνε οι νεφελίμ που συνδέουν τα πάντα και τους πάντες .
Μάτια , μασονικές στοές , κώδικες μπούρδες διάφορες . Αλάνθαστοι οι τύποι , ότι προγραμματίζουν τους βγαίνει , ούτε θεοί να’ταν . Γνωρίζουν το σύμπαν , τι θα ανακαλύψει η επιστήμη , τα πάντα . Στην ανασφάλεια μας προβάλουν αυτόν το γελοίο μυστικισμό που μου μοιάζει παραμύθι της σταχτοπούτας .
Δηλαδή έχουμε τους μασόνους που κυβερνούν τους πάντες , επιστήμονες , ακαδημαϊκούς , δεσποτάδες καλλιτέχνες πολιτικούς επώνυμους , δασκάλους συγγραφείς πλούσιους , ποιοι έμειναν , οι απλοί άνθρωποι , οι φτωχοί , οι εργάτες . Θα έπρεπε να μαζευτούν όλοι αυτοί να κυβερνήσουν και εξουσιάσουν τις τύχες των απλών ανθρώπων , βλακώδες μου φαίνεται , τόσος μυστικισμός να καθορίσεις αυτά που είδη καθορίζεις .
Αν δεν είναι έτσι και είναι μισοί μισοί , μα τόσο εξυπνότεροι είναι οι μυστικοπαθείς μασονολόγοι , τόσο έξυπνοι , που οι ταγές τους υπερτερούν έναντι των άλλων γνωστικών .

Παραμύθια της Καλυμάς με μπόλικο αλατοπίπερο .

Profile  

Unread postPosted: 20 Oct 2008, 08:25 
Webmaster
Webmaster

Υπερτερούν οικονομικά και εξουσιαστικά, που σημαίνει οτι ρυθμίζουν το ωράριο εργασία σου, το μισθό σου, το σπίτι σου, το φαγητό σου.
Δεν είναι θέμα εξυπνάδας αυτών, αλλά είναι θέμα πνευματικής και ψυχικής κατάπτωσης των.
Το ατομικό υπεράνω κάθε αξίας ανθρώπινης και μη.
Μην περιμένεις δικαιοσύνη σε ένα κόσμο που το άδικο θεωρείτε κανόνας!
Αν απορείς, γνωρίζεις ποιοι ορίζουν τους κανόνες και το "δίκαιο" της κοινωνίας.

Truth

Image

Profile  

Unread postPosted: 20 Oct 2008, 11:22 
Power Member
Power Member

Μαλιστα δηλαδή ο/η SER1 θεωρεί <συγχρονικότητα> δηλαδή τυχαία αυτά που γράφτηκαν στο δολλάριο, ή ότι τα γράψανε για πλάκα και ότι τυχαίες ήταν οι δηλώσεις Μπους.. ή ότι ότι είπε το είπε για να κάνει πλάκα τους δημοσιογράφους..
Και οι δηλώσεις Ροκφελερ στα απομνημονεύματα και αυτές για πλάκα..
Και στη Μπιλντερμπεργκ μαζεύεται η υπερπλουτοκρατία του κόσμου για πλάκα και για να λένε ανέκδοτα και για να παίζουν γκολφ και να τρώνε χαβιάρι στα διαλείμματα.
Όλα λοιπόν τυχαία..και για πλάκα.. δεν υπάρχουν συνωμοσίες, κοιμηθείτε ήσυχοι η κυβέρνηση σας αγαπά!
Ακριβώς ότι θέλει να ακούσει η εξουσία!
:x

Profile  

Unread postPosted: 20 Oct 2008, 14:31 
SER1 wrote:
Η συχρονικότητα στο μεγαλείο της , απίστευτο το τι μπορεί να κάνει το ανθρώπινο μυαλό συνδέοντας εποχές , πολιτισμούς , θεούς , θρησκείες , στηριζόμενο σε απλές λέξεις και συγκυρίες .
Με θαυμαστό τρόπο τελευταία συνδέθηκαν Άγγελοι με τον Δία , με τον Ρα , όλοι αυτοί με τους Έλληνες με την Δευτέρα παρουσία κλπ . Μπααα δεν χάσκουν όλοι …….
Πριν πουλούσε το θέμα των εξωγήινων , πάει ξέφτισε . Τώρα πουλάνε οι νεφελίμ που συνδέουν τα πάντα και τους πάντες .
Μάτια , μασονικές στοές , κώδικες μπούρδες διάφορες . Αλάνθαστοι οι τύποι , ότι προγραμματίζουν τους βγαίνει , ούτε θεοί να’ταν . Γνωρίζουν το σύμπαν , τι θα ανακαλύψει η επιστήμη , τα πάντα . Στην ανασφάλεια μας προβάλουν αυτόν το γελοίο μυστικισμό που μου μοιάζει παραμύθι της σταχτοπούτας .
Δηλαδή έχουμε τους μασόνους που κυβερνούν τους πάντες , επιστήμονες , ακαδημαϊκούς , δεσποτάδες καλλιτέχνες πολιτικούς επώνυμους , δασκάλους συγγραφείς πλούσιους , ποιοι έμειναν , οι απλοί άνθρωποι , οι φτωχοί , οι εργάτες . Θα έπρεπε να μαζευτούν όλοι αυτοί να κυβερνήσουν και εξουσιάσουν τις τύχες των απλών ανθρώπων , βλακώδες μου φαίνεται , τόσος μυστικισμός να καθορίσεις αυτά που είδη καθορίζεις .
Αν δεν είναι έτσι και είναι μισοί μισοί , μα τόσο εξυπνότεροι είναι οι μυστικοπαθείς μασονολόγοι , τόσο έξυπνοι , που οι ταγές τους υπερτερούν έναντι των άλλων γνωστικών .

Παραμύθια της Καλυμάς με μπόλικο αλατοπίπερο .

΄
Δέν έχεις καταλάβει ακόμα ΠΟΥ βρίσκεσαι??
Πιστεύεις,ότι με αυτά που έχεις γράψει προσπαθείς να μας ξυπνήσεις από το παραμύθι που ζούμε??
Μήπως εσύ ζείς σε ένα παραμύθι (ωραία κοιμωμένη)και αρνήσε να ξυπνήσεις??

Ζητώ συγγνώμη για τον τόνο της φωνής μου ΣΕΡ1,αλλά δεν θα με βγάλεις τρελό!!

Πάντα φιλικά

Unread postPosted: 20 Oct 2008, 14:49 
Power Member
Power Member

Image

Τόλμησε και φόρεσε τα "γυαλια" SER1, μπορεί να τρομάξεις με αυτό που θα δεις, αλλά τουλάχιστον θα δεις την αλήθεια...

Profile  

Post a new topicPost a reply Page 1 of 5   [ 82 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next