Change font size

Welcome
Τώρα που μας βρήκες θα ανακαλύψεις την Αλήθεια που μας κρύβουν επιμελώς
Tα θέματα πονάνε κάποιους που επιθυμούν να επιβάλουν την νέα τάξη και να συντηρούν τον κόσμο σε μια διαρκείς ύπνωση και ένα βαθύ σκοτάδι, προκειμένου να μην αντιδράσει στις προθέσεις τους και στο διεστραμμένο σχέδιό τους.

Πολλά συμβαίνουν γύρο μας, ακόμα και οι ποιο δύσπιστοι αντιλαμβάνονται οτι κάθε μέρα γίνονται αλλαγές και πολλές φορές ακατανόητες απο κοινούς ανθρώπους.

Κάτι δεν πάει καλά.

Κάποια θέματα θα σας προβληματίσουν, αν δεν έχετε προβληματιστεί ακόμα.

Κάποια τα έχετε απλώς ακούσει αλλά δεν δώσατε σημασία ή σας τα πέρασαν με μαεστρία ώστε να μην αντιδράσετε.

Εμείς προσπαθούμε να Εμβαθύνουμε στα θέματα αυτά.
Πιστεύουμε οτι μας αφορούν όλους και οτι δεν μας ρωτάνε όταν παίζουν με το μέλλον το δικό μας και των παιδιών μας.

Η γνώση είναι προς όλους και όχι μόνο για τον εαυτό μας.

Τα συμπεράσματα τα αφήνουμε σε εσάς μιας και όλα τα συμπεράσματα είναι υποκειμενικά.

Επιθυμούμε να μας βοηθήσετε στην προσπάθεια να μεγαλώσουμε την θεματολογία μας και να συμβάλετε με τους προβληματισμούς σας, με την γνώση σας και τη γνώμη σας στην ελεύθερη έκφραση των ιδεών.

Γίνε μέλος στο φόρουμ και βοήθησε να διαδοθούν και οι δικές σου αλήθειες, γνώσεις και εμπειρίες!

Post a new topicPost a reply Page 1 of 6   [ 102 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Σας έχει μιλήσει ποτέ δαίμονας;
Unread postPosted: 10 Oct 2009, 22:07 
Poster
Poster

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Δεν ξέρω τον τελευταίο χρόνο ακούω συνέχεια φωνές, βλέπω περίεργα οράματα, σκιές, όσο περισσότερο προσπαθώ να γίνω καλύτερος άνθρωπος και πιστός τόσο περισσότερο προσπαθούν να με παρασύρουν. Μιλάμε τώρα όχι να μου έχουν μιλήσει μια και δυο φορές αλλά σε κατάσταση συνομιλίας, σήμερα τουλάχιστον 20 φορές.

Πράγματα που μου έχουνε πει :

Θα σε κάνουμε τέλειο ρε δεν θα τολμάει κανένας να σου αντιμηλίσει
Θα σε κάνουμε μεγάλο και τρανό, όλοι θα σε φοβούντε
Πως τον αφήνεις να σου μιλάει έτσι; Αν μας αφήσεις εμάς θα τον κάνουμε να σε τρέμει. :xexe:
Ρε δεν θες λεφτά; Ψίχουλα βγάζεις! :angel:
Είναι ώρα να κάνεις τον σταυρό σου, ντροπή σου αμαρτωλέ :ban:
Γιατί φωνάζεις την Παναγιά; Δεν θα σε βοηθήσει :mpam:

και πάρα πολλά άλλα, τουλάχιστον 20 φορές τη μέρα, α και όταν κάνω κάποια αμαρτία αμέσως να μου την πούνε :yeah: :giati: :giati: :giati:

Μια φορά διάβαζα ένα άρθρο για το sex και τον αυνανισμό, παρά το ότι έχω φτάσει 22 δεν έχω κάνει ακόμα, το άρθρο έλεγε ότι το sex είναι 4 φορές πιο ηδωνικό από τον αυνανισμό, και ακούω μια φωνή σε τέτοιο στυλ :xaxa: με προφορά γέρου : 4 φορές πιο ηδωνικό, 4 φορές πιο αμαρτωλό

Αν περάσουμε τώρα και στις σκιές, τις βλέπω αρκετές φορές, όχι τόσο συχνά όπως την ομιλία βέβαια, μια φορά το μήνα και αν, κυρίως τις νιώθω όμως, ώρες ώρες νιώθω να με βαραίνουν και μόνο με την προσευχή μπορώ να ηρεμίσω.

Είχατε ποτέ παρόμοιες εμπειρίες;

Profile  

Post subject: Re: Σας έχει μιλήσει ποτέ δαίμονας;
Unread postPosted: 10 Oct 2009, 22:24 
Super Administrator
Super Administrator

Has thanked: 1137 time
Have thanks: 680 time
Highscores: 12
Αρχάγγελε, πάρε μια βαθιά ανάσα,
μην πάρεις χαπάκια, γιατί θα χειροτερέψουν την κατάσταση ...
και όλα θα πάνε καλύτερα.

:o

Νοῦς ὑγιής ἐν σώματι ὑγιεῖ.

Image

Truth

Ν. Λυγερός - Η στρατηγική ανάκαμψη της Ελλάδας
https://www.youtube.com/watch?v=JTtECrt3ZlE
Στηρίξτε την προσπάθεια ενημέρωσης

Μακριά
από κομματικούς σχηματισμούς.
Ρίξτε μία ματιά στους παρακάτω συνδέσμους!
Αξίζει την προσοχή σας:

- Το πλήρες σχέδιο Ε.ΠΑ.Μ. για έξοδο Ελλάδας από«κρίση»!
https://www.youtube.com/watch?v=3QOU9FMvQto

www.antistasitora.org
ΟΛΗ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΡΑΠΕΖΩΝ και ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΤΑΜΕΙΩΝ
ΑΠΛΑ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ, ΤΟΥΣ ΣΕΡΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!

Profile  

Unread postPosted: 10 Oct 2009, 22:36 
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος

Has thanked: 80 time
Have thanks: 95 time
Το μυαλό παίζει παιχνίδια.. Είναι σαν αχόρταγη φλόγα.. Μην το θρέφεις με ανούσιες σκέψεις για να μην μπουρλωτιάζει.. Μην πιάνεις κουβέντα με δαίμονες....

Profile  

Unread postPosted: 11 Oct 2009, 01:19 
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος

Has thanked: 83 time
Have thanks: 50 time
Ο ναυαγός τσι θάλασσας
πιάνει και μια σανίδα
Μα ο παθός του έρωτα
δεν έχει ούτε ελπίδα :tsiou:

Υπάρχει φάρμακο δια πάσαν νόσον. Επειδή δεν θέλω να πουν κάποιοι ότι κάνω διαφήμηση θα πω μόνο ότι κυκλοφορεί και σε υπόθετα των 500mg και αρχίζει από "st-" και τελειώνει σε "-diamol". Το μόνο που καταναλίσκεται και μετά την παρελευση 10 ετίας από την ημερομηνία λήξεως.
ΠΡΟΣΟΧΗ: ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΔΟΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΕ ΠΑΡΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΤΥΛ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ :xaxa:

Profile  

Unread postPosted: 11 Oct 2009, 11:01 
Webmaster
Webmaster

Has thanked: 49 time
Have thanks: 151 time
Highscores: 3
Archagelos wrote:
Δεν ξέρω τον τελευταίο χρόνο ακούω συνέχεια φωνές, βλέπω περίεργα οράματα, σκιές, όσο περισσότερο προσπαθώ να γίνω καλύτερος άνθρωπος και πιστός τόσο περισσότερο προσπαθούν να με παρασύρουν. Μιλάμε τώρα όχι να μου έχουν μιλήσει μια και δυο φορές αλλά σε κατάσταση συνομιλίας, σήμερα τουλάχιστον 20 φορές.

Πράγματα που μου έχουνε πει :

Θα σε κάνουμε τέλειο ρε δεν θα τολμάει κανένας να σου αντιμηλίσει
Θα σε κάνουμε μεγάλο και τρανό, όλοι θα σε φοβούντε
Πως τον αφήνεις να σου μιλάει έτσι; Αν μας αφήσεις εμάς θα τον κάνουμε να σε τρέμει. :xexe:
Ρε δεν θες λεφτά; Ψίχουλα βγάζεις! :angel:
Είναι ώρα να κάνεις τον σταυρό σου, ντροπή σου αμαρτωλέ :ban:
Γιατί φωνάζεις την Παναγιά; Δεν θα σε βοηθήσει :mpam:

και πάρα πολλά άλλα, τουλάχιστον 20 φορές τη μέρα, α και όταν κάνω κάποια αμαρτία αμέσως να μου την πούνε :yeah: :giati: :giati: :giati:

Μια φορά διάβαζα ένα άρθρο για το sex και τον αυνανισμό, παρά το ότι έχω φτάσει 22 δεν έχω κάνει ακόμα, το άρθρο έλεγε ότι το sex είναι 4 φορές πιο ηδωνικό από τον αυνανισμό, και ακούω μια φωνή σε τέτοιο στυλ :xaxa: με προφορά γέρου : 4 φορές πιο ηδωνικό, 4 φορές πιο αμαρτωλό

Αν περάσουμε τώρα και στις σκιές, τις βλέπω αρκετές φορές, όχι τόσο συχνά όπως την ομιλία βέβαια, μια φορά το μήνα και αν, κυρίως τις νιώθω όμως, ώρες ώρες νιώθω να με βαραίνουν και μόνο με την προσευχή μπορώ να ηρεμίσω.

Είχατε ποτέ παρόμοιες εμπειρίες;

Εχω γνωρίσει αρκετό κόσμο με παρόμοιες εμπειρίες και έχω ψάξει αρκετά το θέμα, δηλαδή να ακούνε φωνές και δεν είναι αστείο (για ορισμένους-ορισμένους εδω μέσα το λέω).
Φίλε δεν είναι παράκρουση, είναι κουβέντες αγνώστων αοράτων δυνάμεων που έχεις την δυστυχία-ευτυχία να ακούς με τις γήινες αισθήσεις σου.
Σε κάθε περίπτωση κάνε ένα σταυρό και ζήτα εκείνη τη στιγμή τη βοήθεια κάποιου Αγίου!
δεν θα προχωρήσω περισσότερο!

Truth

Image

Profile  

Unread postPosted: 11 Oct 2009, 13:08 
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος

Has thanked: 48 time
Have thanks: 36 time
oceangr2 wrote:
Εχω γνωρίσει αρκετό κόσμο με παρόμοιες εμπειρίες και έχω ψάξει αρκετά το θέμα, δηλαδή να ακούνε φωνές και δεν είναι αστείο (για ορισμένους-ορισμένους εδω μέσα το λέω).
Φίλε δεν είναι παράκρουση, είναι κουβέντες αγνώστων αοράτων δυνάμεων που έχεις την δυστυχία-ευτυχία να ακούς με τις γήινες αισθήσεις σου.
Σε κάθε περίπτωση κάνε ένα σταυρό και ζήτα εκείνη τη στιγμή τη βοήθεια κάποιου Αγίου!
δεν θα προχωρήσω περισσότερο!

Συμφωνώ κι εγώ με τον Ωκεανό, Αρχάγγελε. Θα πρέπει να προσευχηθείς και να ζητήσεις τη βοήθεια του Ιησού Χριστού, για να απαλλαγείς από αυτές τις "φωνές". Προφανώς αυτή την περίοδο βρέθηκες σε κάποια ευάλωτη κατάσταση και κάποιες δυνάμεις προσπαθούν να το εκμεταλλευτούν. Άναψε και κανένα λιβάνι μέσα στο σπίτι για να καθαρίσει ο χώρος σου. Διάβασε από τον Άγιο Νεκτάριο κάποιες ευχές που έχει γράψει για την προστασία μας από αυτές τις δυνάμεις. Εφ' όσον δυναμώσεις και ισχυροποιηθείς μέσα στην πίστη σου, οι δυνάμεις αυτές θα εξαφανιστούν από τη ζωή σου. Σου εύχομαι, μέσα από την καρδιά μου, να τα καταφέρεις σύντομα.

Profile  

Unread postPosted: 11 Oct 2009, 16:08 
Webmaster
Webmaster

Να προσθέσω οτι δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό που συμβαίνει στον αρχάγγελο, να γνωρίζουμε πάντοτε οτι και η θετική πλευρά μπορεί να μας μιλήσει άμεσα, η επικοινωνία με την αόρατη πλευρά δεν είναι προτέρημα μόνο των πονηρών πνευμάτων αλλά είναι δυνατότητα και των αγαθών, προς καθοδήγηση του ανθρώπου προς το φως του Κυρίου!
Ότι και να συμβαίνει πάντως, υπάρχει σίγουρα λόγος και χρίζει εξέτασης και όχι αγνόησης!

Truth

Image

Profile  

Unread postPosted: 11 Oct 2009, 20:52 
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος

Καλύτερα πάντως να μη πιάσεις κουβέντα με δαίμονες. :kafe:

Profile  

Unread postPosted: 12 Oct 2009, 09:16 
Advanced Member
Advanced Member

Have thanks: 16 time
Εξαρτάται αν είναι απλά ένα Fiend(οχι friend) η κάποιος πραγματικά δυνατός δαίμονας.
Είχα χρόνια τέτοιες εμπειρίες σε πολύ ηπιότερο βαθμό.Και όπως είπε και ο Ωκεανός δεν είναι κάτι το οποίο πρέπει να το κοροιδεύουμε αλλά και ούτε να το ειρωνευόμαστε.Αν δε το έχετε ζήσει καλό θα ήταν να κρατάτε τις ειρωνίες για τον εαυτό σας.

Το καλύτερο εκείνη την στιγμή είναι μια προσευχή.........Όπως, Κύριε ημών Ιησού Χρηστέ ελέησον με.Ο Χριστός μου και Θεός μου είναι πάντα βοηθός μου.Αυτές οι προσευχές με έχουνε βγάλει πολλές φορές από δύσκολη θέση.

Κάποια στιγμή πιστεύω να βρώ το σθένος να μοιραστώ μαζί σας αυτές τις φρικτές εμπειρίες που είχα,τις οποίες τις έχω μοιραστεί μόνο με την μητέρα του πατέρα μου,που πραγματικά με γλύτωσε απο τη τρέλα.Αυτά για τώρα.Συνεχίστε να ειρωνεύεστε.

-="Ελλην" σημαίνει Φώς καί Πνεύμα. Σημαίνει Ανθρωπος καί Εξανθρωπιστής. Σημαίνει Αρετή καί Κάλος κι Ανδρεία. Σημαίνει Ελευθερία καί Δίκαιον καί σεβασμό Ετεροδόξων. "Ελλην" σημαίνει Αρμονία καί Ηθος καί Ερως γιά τήν Φύση καί τόν Κόσμο. Βαρύ τό φορτίο τής κληρονομιάς ενός τέτοιου ονόματος καί λίγοι έχουν τό δικαίωμα νά τό φέρουν.''=-

-="ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.''=-

-=BOYS DONT FORGET THAT BEST YOUR POST COUNT THE BIGGER YOUR PENIS GETS=-

Image
Image

Profile  

Unread postPosted: 12 Oct 2009, 11:19 
Moderator
Moderator

Has thanked: 302 time
Have thanks: 167 time
Εγω θα σου προτινα αιρετικα μεν , μα με πληρη συναισθηση φιλε Αρχαγγελε, να βρεις μια κοπελιτσα και να συνεβρεθεις σεξουαλικα χωρις φοβο, αλλα με πολυ παθος και να μην ταιζεις με ενοχες τον εαυτο σου , γιατι οι δαιμονες δεν λειτουργουν μονο ετσι οπως φανταζεσε.
Οι περισοτεροι ιερεις που σας φορτωνουν με ασηκωτα φορτια, κανουν τα χειροτερα παρασκηνιακα.
Μπορει να ενοχλει λιγο η αποψη μου αλλα την εκφραζω με αγαπη.
Ο Ιησους Χριστος, ειμαι σιγουρος πως κατανοη τις ανθρωπινες αδυναμιες και δεν θελει Χριστιανους κλεισμενους σε ψυχιατρεια.
Το σεξουαλικο ενστικτο ειναι υγιες φαινομενο και αμα το πολεμας πολυ εντονα δεν θα σου βγει σε καλο.
Μην ξεχνας πως αν το καναμε ολοι αυτο, δεν θα υπηρχε η ανθρωποτητα.
Δεν σε συμβουλευω να παντρευτεις οπως ισως θα επρεπε, για τον απλουστατο λογο οτι θα πεσεις πανω σε λαθος ανθρωπο αν σε κυριευει το παθος για το σεξ.
Γνωρισε κοπελες , κανε σεξ, προσευχησου αλλα κοιτα να βρεις τις ισοροπιες σου και μην ενοχοποιησε σε τοσιο μεγαλο βαθμο, γιατι τοτε δεν θα αφησεις πολυ περιθωριο στον Ιησου να σε βοηθησει, αλλα θα παρουν το πανω χερι οι δαιμονες που μπορουν και παιζουν με τις ενοχες σου.
Προσευχομε να ειμαι κατανοητος σε ολα αυτα που ειπα και να μην πεσει να με φαει ολο το φορουμ. :cool: :o

Profile  

Unread postPosted: 12 Oct 2009, 13:15 
Good Poster
Good Poster

Has thanked: 4 time
Have thanks: 12 time
Βρες πνευματικό
Εξομολογήσου
Να εκκλησιάζεσαι συχνά
Και όταν σου επιτρέψει να λάβεις τη Θεία Κοινωνία, πιστεύω ότι θα στρώσει η κατάσταση
Και όλα αυτά βέβαια άμα πιστεύεις

Profile  

Unread postPosted: 12 Oct 2009, 13:29 
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος

Όταν οι ορμές κυριεύουν τον άνθρωπο, τότε δεν έχει κάποια σημαντική διαφορά από ένα κτήνος.

Profile  

Unread postPosted: 12 Oct 2009, 13:47 
Member
Member

Have thanks: 5 time
Τό παιδί έχει σοβαρό πρόβλημα και κάποιοι εδώ μέσα ,επιτείνουν το πρόβλημα του, φορτώνοντας του ενοχές.!!!!!Παιδί μου Archagelos ,κινδυνεύεις όντως πολύ ,αλλά όχι από τους δαίμονες αλλά απο τον ίδιο σου τον εαυτό!Αυτά αν είναι έτσι που τα περιγράφεις, δείχνουν ψυχ. επεισόδια Σ/Φ τύπου.Μίλησε για όλα αυτά με τους δικούς σου και απευθύνσου ΑΜΕΣΑ σε κάποιον ειδικό, Ψυχολόγο ή του χώρου της ιατρικής.
Για να μπορέσετε μαζί να διώξετε τους "δαίμονες" για πάντα...

Profile  

Unread postPosted: 12 Oct 2009, 14:43 
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος

Εν ολίγοις είσαι ένας ψυχοπαθής σχιζοφρενής επειδή δεν μπορείς να υποτάξεις τις ορμές σου.
Δεν ακούστηκε περίεργα αυτό. Μμ ναι δεν 'ν' κακό. :naii: :kafe:

Profile  

Unread postPosted: 12 Oct 2009, 15:39 
Member
Member

Have thanks: 5 time
Τώρα εσύ Falcon αυτό κατάλαβες από αυτά που έγραψα?Το να μπερδεύεις κ να συγχέεις κάποιο πρόβλημα υγείας με τις φυσιολογικές πράξεις του σεξ κ του αυνανισμού είναι όχι μόνο επιπόλαιο αλλά κ επικίνδυνο!
Κοινωνίες όπου το σεξ θεωρείται αμαρτία ,δημιουργούν πολίτες ενοχικούς,με ψυχικές επιπτώσεις κ εν γένει άτομα που εύκολα ποδηγετούνται και εξουσιάζονται.
Τέλος πάντων δεν θέλω να κάνω μάθημα κοινωνιολογίας ούτε Ιατρικής.Εξακολουθώ κ επιμένω πως ο συμπαθης φίλος μας , χρέιάζεται την συμπαράσταση κάποιου ειδικού κ όχι δογματικών και θρησκόληπτων ατόμων.

Profile  

Unread postPosted: 12 Oct 2009, 15:55 
Advanced Member
Advanced Member

Have thanks: 16 time
Πιέριε είναι απολύτως σεβαστή η άποψη σου και πρέπει να την λάβει σοβαρά υπόψην του ο φίλος μας........αλλά δεν πρέπει να αποκλείουμε και άλλες μεθόδους.Όσοι προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους αλλά και τους γύρω τους ότι προερχόμαστε απο τους πιθήκους και ότι η επιστήμη έχει λύση για όλα τα προβλήματα του σύγχρονου ανθρώπου..........διαψεύδοντε καθημερινά.

Επίσης αφορισμοί και δόγματα δε χωράνε εδώ μέσα.Άμα διαβάσεις περισσότερες δημοσιεύσεις σε τούτη την δημοθοινία θα το καταλάβεις.Μην ξεκινάς τους χαρακτηρισμούς τόσο γρήγορα.

Καλό είναι όπως έλεγαν οι αρχαίοι πρόγονοι μας να βουτάμε την γλώσσα στο μυαλό μας πριν μιλήσουμε.Στην περίπτωση σου καλό θα ήταν να βουτήξεις το μυαλό και τα μάτια σου στην βάση δεδομένων της συγκεκριμένης αγοράς πριν χαρακτηρίσεις.

-="Ελλην" σημαίνει Φώς καί Πνεύμα. Σημαίνει Ανθρωπος καί Εξανθρωπιστής. Σημαίνει Αρετή καί Κάλος κι Ανδρεία. Σημαίνει Ελευθερία καί Δίκαιον καί σεβασμό Ετεροδόξων. "Ελλην" σημαίνει Αρμονία καί Ηθος καί Ερως γιά τήν Φύση καί τόν Κόσμο. Βαρύ τό φορτίο τής κληρονομιάς ενός τέτοιου ονόματος καί λίγοι έχουν τό δικαίωμα νά τό φέρουν.''=-

-="ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.''=-

-=BOYS DONT FORGET THAT BEST YOUR POST COUNT THE BIGGER YOUR PENIS GETS=-

Image
Image

Profile  

Unread postPosted: 12 Oct 2009, 20:27 
Editor
Editor

Has thanked: 77 time
Have thanks: 89 time
Highscores: 1
ο φίλος μας μοιράστηκε μαζί μας μία εμπειρία του... δε νομίζω ότι πρέπει να ειρωνευόμαστε όπως επίσης δεν πρέπει και να ανάγουμε την κουβέντα στην αιώνια μάχη μεταξύ επιστήμης και θρησκείας...

Εγώ θέλω να ρωτήσω αν μοιράστηκες τις εμπειρίες σου αυτές με κάποιον πνευματικό και τι σου είπε όπως επίσης και αν έχεις εξομολογηθεί και κοινωνίσει ποτε.

Πάντως το γεγονός ότι έχεις τέτοιες επισκέψεις θέλει προσοχή ώστε να μη σε οδηγήσει στην έπαρση θεωρώντας ότι βαδίζεις στο σωστό δρόμο και για το λόγο αυτό προσπαθεί ο πονηρός να σε ρίξει...

Profile  

Unread postPosted: 13 Oct 2009, 09:34 
Guest
Guest

Μοιαζεισ σαν να περνασ δυσκολα τον τελευταιο καιρο.καποιεσ προσωπικεσ στεναχωριεσ ισωσ.οταν ειμαστε στεναχωρημενοι ο εξω απο δω κ οι βοηθοι του βρησκουν ρωγμεσ στην ψυχη μασ.κοιτα να βοηθησεισ τον ευατο σου να αλαφρωσει και ολα θα πανε καλα.οσο μεγαλωνεισ σου ευχομαι να το αντιμετωπιζεισ καλυτερα,γιατι οι δαιμονεσ δεν πανε μακρια.ειναι παντα εδω, οπωσ κ ο θεοσ.ΒΓΕΣ ΞΕΣΚΑΣΕ ΔΥΝΑΜΩΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΝΕ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ . ΚΑΝΕ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ.

Profile  

Unread postPosted: 13 Oct 2009, 12:02 
Member
Member

Βρες πνευματικό
Εξομολογήσου
Να εκκλησιάζεσαι συχνά
Και όταν σου επιτρέψει να λάβεις τη Θεία Κοινωνία, πιστεύω ότι θα στρώσει η κατάσταση.
Και όλα αυτά βέβαια άμα πιστεύεις
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ
Η καλύτερη αντιμετώπιση του ΄προβλήματός σου.
Και αν βρείς πιστό ψυχίατρο ή ψυχολόγο σε βοήθεια με τον πνευματικό σου τίποτε πιο καλύτερο.
Μπορεί να πάθεις ανυπολόγιστη ζημιά με αυτές τις καταστάσεις.

Profile  

Unread postPosted: 13 Oct 2009, 12:44 
Webmaster
Webmaster

Ρε παιδιά ηρεμήστε κατ' αρχήν.
Το παιδί ακούει φωνές και δεν έχει παραισθήσεις. Το οτι οι φωνές ομιλούν περί του σεξουαλικού, δεν έχει να κάνει, ούτε οι φωνές είναι απόρεια ορμών, όπως κάποιοι λένε εδω μέσα.
Αν δεν γνωρίζετε καλύτερα να σιωπένετε, διότι το θέμα είναι πολύ σοβαρό.
Ούτε παπάς, ούτε γυναίκα θα κάνει καλά το παιδί, μόνο η πίστη προς εκδίωξη των αλλότριων δυνάμεων και αν θέλετε να το θέσω καθαρά θρησκευτικά : Εκδίωξη των πονηρών πνευμάτων ή δαιμόνων.
Όπως θέλετε πάρτε το. Μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλό μας, να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους.

Υπάρχουν πονηρές δυνάμεις που ΝΑΙ μπορούν να μας μιλήσουν, όπως υπάρχουν και Αγαθές δυνάμεις που μπορούν να μας μιλήσουν, αν δεν ισχύει αυτό τότε γιατί προσευχόμαστε; Προσευχόμαστε σε κάποιον Άγιο για να μας ακούσει, μήπως πιστεύετε οτι η σχέση δεν μπορεί να είναι αμφίδρομη; Δηλαδή να μας μιλήσει κιόλας;
Αλλά φυσικά αφού ο όποιος Άγιος δεν είναι εν ζωή μέσα σε σώμα, δεν διαθέτει στόμα και μας ομιλεί μέσω σκέψης.
Το ίδιο συμβαίνει και με τις αλλότριες δυνάμεις, μας μιλάνε μέσω σκέψης για να μας διαβάλουν.

Αυτό συμβαίνει!!!!!!!!, τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.

Όσο για τους ψυχολόγους, ας μας πούνε πρώτα τι είναι "ψυχή" και μετά ας θεραπεύσουν, διότι η ψυχή είναι Θεία πνοή και δεν ασθενεί, μόνο το πνεύμα ασθενεί και αυτό με τη σειρά του μεταθέτει την ασθένεια στο σώμα μας.
Η ψυχή είναι θεϊκή και μόνο θεραπεύει, όσους έχουν το σθένος το ψυχικό για να επιβληθούν στο πνεύμα τους και στα πάθη τους.

Όσο για το σεξ, δεν είναι πάθος όταν υπάρχει μέτρο, είναι Θεία πρόνοια προς διαιώνιση του είδους και αλίμονο σε όσους καταπιέζουν την φύση τους, είναι σαν να απορρίπτουν το Θείο δώρο, προς θείο σκοπό!
Αυτά και για τους Παπάδες που μας κατέστησαν υπογεννετικούς με τα ΜΗ τους σε αυτή τη χώρα, για να μην πω οτι αυτοί ακούνε καλύτερα τα πονηρά πνεύματα απο τον φίλο μας τον Αρχάγγελο.

Truth

Image

Profile  

Post a new topicPost a reply Page 1 of 6   [ 102 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next